İkizler Burcunun Okuması Gereken 5 Kitap

İnsanlar her konuda ikiye ayrılırlar: sevenler ve sevmeyenler. Kitap okumak da tam olarak insanları böyle ikiye ayırır. Yani ya okumayı çok seversin ya da pek haz etmezsin… Bu günkü yazımız son okuduğu kitabı hatırlamayanlardan ziyade, kitaplığına aşık olanlar için geliyor. Eğer sen de bir kitapçıya girdiğinde kendinden geçen, yeni alınmış kitap kokusundan parfüm yapsalar keşke diyen bir İkizler burcuysan yazımızı aşağıya kaydırmaya devam et. Yıldızlar mutlaka okuman gereken kitaplar hakkında önerilerde bulunacak. İddia ediyoruz, hepsine bayılacaksın!

Hızlı ve Yavaş Düşünme, Daniel Kahneman

Hava grubuna mensup oluşundan dolayı çok fazla düşünmeye programlanan bir beyninin olduğunun artık sen de herkes gibi farkındasın. Yüzleştiğin her problemi parçalara ayırıp teker teker çözüm bulmak senin için sabah uyanınca dişini fırçalamak kadar olağan artık. Hızlı ve Yavaş Düşünme, düşüncelerini eyleme dökmene yardımcı olacak ve daha kesin davranışlarda bulunmanı sağlayacak. Bu kitabı okuduktan sonra sorunlarla yüzleşmek ve karar vermek çocuk oyuncağı, bize güven!

Dört Anlaşma, Don Miguel Ruiz

Bazen etrafında olup bitenleri ölümüne analiz edebilirsin. Bu kitap, buna benzer zamanlarda eski haline dönmene ve biraz rahatlamana yardımcı olacak cinsten. Eski Toltek bilgeliğinden ilham alınarak yazılan “Dört Anlaşma” fazlasıyla etkileyici ve sürükleyici. Dingin savaşçı olmanın aşamalarından bahseden bu kitaba mutlaka bir şans vermelisin.

Küçük Prens, Antoine de Saint-Exupery

Zaman zaman kalbinin tam bam teline dokunan kitapları okumak istediğini biliyoruz. İşte tam da böyle zamanlarda Küçük Prens baş ucundan eksik olmayan ve tekrar tekrar dönüp okuyacağın bir kitap olmalı! Çocuk kitabı olarak lanse edilse de aslında daha çok yetişkinlerin anlayabileceği derinlikte olan bu minik kitap, uzaydan dünyaya düşen küçük bir çocuğun iç dünyasına ışık tutuyor.

Don Kişot, Miguel de Cervantes

Tüm diğer özelliklerinin yanı sıra, maceracı bir tarafının olduğu da yadsınamaz bir gerçek… Kelimenin tam anlamıyla bir şövalye kitabı olan bu roman meraklı ve çok yönlü tarafına ilaç gibi gelecek ve seni hop oturtup hop kaldıracak. Yazılmış ilk post modern roman olarak kabul edilen “Don Quijote”, seni hiç ummadığın bir dünyaya davet ediyor bu fırsatı değerlendirirsen iyi edersin.

Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens, Yuval Noah Harari

Pek çok önemli isim tarafından övgü ile bahsedilen ve birçok yerde alıntılanan, 30’dan fazla dile çevrilmiş ve neredeyse okuyan herkesin takdirini kazanan bu romanda tarihin ve modern dünyanın kapıları ve aklını kurcalayabilecek pek çok sorunun cevabı gün yüzüne çıkacak! Öğrenmeye açık ve rasyonel kişiliğin sayesinde geleneksel düşüncenin yerle bir olduğuna tanık olacaksın, hazır ol!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.