İkizler Burcunun Mutlaka İzlemesi Gereken 10 Film

Büyük ihtimalle önce adından sonra da çabuk değişen ruh hali yüzünden çift kişilikli olduğu söylenen İkizler burçlarının keyiflerine uygun film seçmekte zorlanmadığımızı söylersek yalan söylemiş oluruz. Biraz klasikler, biraz da farklı tarzları harmanlayarak ortaya İkizler burçları için harika bir liste çıkardık. Şimdiden iyi seyirler!

10 – Addicted to Love (Aşk Tutkunu)

Çeşitlilik arayan İkizler burçlarını önce biraz geçmişe götürmeye karar verdik. Büyük sükse yaratan Melekler Şehri (City of Angel) filmiyle aynı yıl vizyona giren, Aşk Tutkunu (Addicted to Love) güzeller güzeli Meg Ryan’ın pek bilinmeyen filmlerindendir. Romantik komedi türündeki filmin yönetmen koltuğunda Griffin Dunne oturuyor. Film aynı zamanda Griffin Dunne’nin ilk uzun metrajlı filmi. Sevgililerinden yeni ayrılmış olan Sam ile Maggie, eski sevgililerini kıskandırmak için flörtleşmeye başlayacaklardır. Rol icabı başlayan bu flört, eski sevgililerinin olaya dahil olmasıyla daha da garipleşmeye başlayacaktı.

9 – Back to the Future (Geleceğe Dönüş)

Daha da eskiye, 1985 yapımı kült yapım Back to the Future (Geleceğe Dönüş) filmine gidiyoruz bu sefer. “Bunu da izlemeyen kaldı mı?” diye burun kıvırmayın sakın. Yıllar önce izlediyseniz bile bir Pazar kahvaltısı sonrasında, ekran karşısında harika vakit geçirebilirsiniz! Dr. Emmett Brown karakteri, zeki ve hızlı düşünen İkizler burcunu neredeyse bire bir yansıtıyor. Dr. Brown’ın keşfettiği zaman makinesini kullanan Marty, ufak bir hata sonucu geleceğe gideceğine geçmişe gider. Otuz yıl öncesine giden Marty, gittiği zamanda da yaptığı başka bir hata sonucu kendi kaderini etkileyen hatalar silsilesini düzeltmek için çok uğraşacaktır. Bir taraftan da yaşadığı zamana dönmek için 30 yıl önceki Dr. Emmett Brown’ı bulması gerekmektedir.

8 – Lost In Translation (Bir Konuşabilse)

4 dalda Oscar’a aday olan Soffia Coppola imzalı Lost In Translation (Bir Konuşabilse), akademiden En İyi Özgün Senaryo ödülüne layık görüldü. Etkileyici ve melankolik filmin başrollerini başarılı isimler Bill Murray ve Scarlett Johansson paylaşıyor. Dil öğrenme ve kendini ifade etme konusunda yetenekli İkizler burçlarının çok seveceği film; orta yaş bunalımında olan evli ve iki çocuklu aktör ile kocasının peşinden Tokyo’ya giden bir kadının Tokyo’da tanışmaları ve ilginç yakınlaşmalarını konu alıyor.

7 – Man From Earth (Dünyalı)

Meraklı İkizler burçlarını son saniyesine kadar ekrana başında soru işaretleriyle baş başa bırakacak olan Man From Earth (Dünyalı), bağımsız Amerikan sinemasının ilginç örneklerinden biridir. Neresinden tutsak spoiler vereceğimiz filmin yönetmen koltuğunda Richard Schenkman oturuyor. Bilim kurgu türünde olmasına rağmen hiç özel efekt kullanılmayan filmin, tek mekanda geçtiğini de söylemeden geçmeyelim. Bir üniversitede Tarih Profesörlüğü yapan John Oldman, sürpriz bir kararla taşınmaya karar verir. Üniversiteden arkadaşları hem John’a veda etmek hem de bu sürpriz kararın arkasındaki nedeni öğrenmek için evine ziyaretine gelirler. Ve olaylar gelişir J

6 – How To Be A Single (Bekar Yaşama Sanatı)

Günümüz filmlerine hızlı bir geçiş yapıyoruz ve İkizler burçlarının eğlenceli yönüne uygun How To Be A Single (Bekar Yaşama Sanatı) filmiyle karşınızdayız. Fifty Shades Of Grey (Grinin Elli Tonu) serisiyle ünlenen Dakota Johnson’un başrolünde olduğu film, mutlu sonla biten bol aşklı filmlere adeta meydan okuyor. New York’ta yaşayan 4 kadının, sevgilileriyle ilgili aldıkları kararları ve bu kararları uygulamaya çalışmalarını oldukça eğlenceli bir dille anlatıyor.

5 – PK

Komedi ve dramı fantastik ögelerle harmanlayan Hindistan yapımı PK, hareketi seven İkizler burçlarının en sevdiği filmlerden biri olacağına neredeyse eminiz. Uzaydan gelen PK, Hindistan’a gelir. İnsanları anlamaya çalışan adam, bir çocuğun masumluğunda sorular sorar. Sorduğu soruların cevaplarını bulmak için çok uğraşan talihsiz adamın başına gelmeyen kalmaz. Hint sinemasının en gözde isimlerinden Amir Khan’ın başrolünde olduğu filmi izlerken hem çok gülecek, gülerken de çok düşüneceksiniz.

4 – Manchester By The Sea (Yaşamın Kıyısında)

Yönetmenliğini ve senaryosunu Kenneth Lonergan’ın üstlendiği Manchester By The Sea (Yaşamın Kıyısında), pek çok eleştirmene göre 2016 yılının en iyi filmi. Tarifsiz duyguları en yoğun şekilde anlatmaya çalışan filmin başarılı oyuncu kadrosunda Casey Affleck, Michelle Williams, Kyle Chandler gibi önemli isimler yer alıyor. Rasyonel İkizleri can evinden vuracak filmde, abisinin hastaneye kaldırıldığını öğrenen Lee’nin, yıllar sonra acı geçmişiyle yeniden yüzleşme pahasına Manchester’a gitmesini ve orada yaşananları konu alıyor.

3 – Get Out (Kapan)

2017’nin sürpriz filmi olan Get Out (Kapan), Oscar’da En İyi Özgün Senaryo ödülüne layık görüldü. Jordan Peele imzalı, korku – gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford gibi isimler yer alıyor. Sevgilisi Rose’la mutlu bir ilişkisi olan Chris, sıradan siyahi gençtir. Sevgilisinin daveti üzerine, ailesiyle tanışmaya giden Chris ailede bir tuhaflık olduğunu çok geçmeden fark edecektir. Sosyal çevresi oldukça geniş olan İkizler burçları, filmden sonra çevresindeki insanları tekrar bir gözden geçirmeye başlayacaktır.

2 – Sicario​

Entelektüel İkizler burçlarını başarılı senaryosuyla kendine çekecek olan Sicario, Denis Villeneuve’un yönettiği ve baş rollerinde Emily Blunt, Benicio del Toro ve Josh Brolin’in yer aldığı 2015 yapımı polisiye gerilim filminde; idealist FBI ajanı Kate’in Meksikalı uyuşturucu kartelleriyle mücadelesini konu almaktadır.

1 – Baby Driver (Tam Gaz)

İngiliz yönetmen Edgar Wright’ın hem yönetip hem de senaryosunu yazdığı eğlenceli film, tam hareketli İkizler burcuna göre! Ansel Elgort’tan Lily James’e, Jon Hamm’dan Jamie Foxx’a birbirinden başarılı isimlerin rol aldığı film, “Blue Song” isimli şarkının klibinden ilhamla ortaya çıkmış. Tipinden ötürü “Baby” diye çağırılan genç adam, banka soyguncuları için şoförlük hizmeti vermektedir. Baby’nin yolu bir gün bir suç lideri ile kesişir ve onun için çalışmak zorunda kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.