İkizler Burcunun Hayatından Çıkarması Gereken İnsanlar!

Arkadaşları saymakla bitmez İkizler’e “Hayatındaki insanları elekten geçir, zararlıları bir kenara ayır!” desek; hummalı bir çalışmayı başlatmış oluruz. Zira İkizler, Zodyak’ın iletişim ağı en geniş burcudur. Hal böyle olunca istenmedik ilişkilerin hayatının çoğunu kaplaması da kaçınılmaz olur. O halde İkizler’in hayatından çıkarması gereken insanları bir bir sıralamaya başlıyoruz!

Bağlanma Meraklısı İnsanlar!

Çok insan tanıyan, ilişkilerinde derinleşmek ve bağlılık göstermek olunca konu, sıkılganlığını konuşturan İkizler’in fazla sahiplenen ve kıskanç insanları hayatından bir çırpıda çıkarması gerekir. İkizler özgür ruhludur, kendini kimseye ait hissetmediği gibi sahip olmayı da arzu etmez. Gel geç ilişkiler, keyifli sohbetler, kalabalık bir çevre; onun için vazgeçilmezdir. Fazla ihtiraslı, çokça tutkulu arkadaşların, evlilik hevesli bir sevgilin varsa, zamanla özgürlüklerin kısıtlanır, ruhun daralır. İlgi budalası, sadakat delisi insanlar seni sıkar. İyisi mi hiç kendini yorma, olacaklara bugünden zemin hazırlama, koşarak uzaklaş.

Sohbeti Yavan Cahiller!

İkizler’in çabuk sıkılan bir yapıda olması, ilgi alanlarını çeşitlendirmesini, bolca bilgi edinmesini sağlar. Meraklıdır İkizler, öğrenmeye ve sahip olduğu bilgiyi yaymaya da heveslidir. E tatlı da bir şeytan tüyü olunca üstünde, herkesçe sevilir, saatler boyunca anlatsa öf demeden dinlenir. Zekidir bir de sohbetlerinde zekasını harlayan insanlar arar! Kafası az çalışan, hiçbir konu hakkında fikri olmayan insanlarla oturup ne konuşsun? İyisi mi hiç canını sıkıp, laf anlatmakla uğraşırken sinir olmasın, hayatında böyle zorlayıcı insanlar varsa da ardında bırakıp keyifli yaşamına baksın. Sohbet için olmazsa olmazdır iletişim. Onun da kalitesi düşerse bu insanlar ne yapsın? Konuşacak konusu olmayandan, hobi kıtlığı çekenden, yeni bir bilgi vermeyenden uzak dursun!

Keyfine Fazla Düşkün Olan Sabitler!

Esneme payı olmayan, yeniliğe ayak direyen, sabitliğiyle mutlu insanları kendi koltuklarında bırakıp, var git yoluna! Tembel, hantal, kırk düşünüp bir yapan, keyfine düşünce dünyalar yansa kalkmayan insanları gönder gitsin hayatından! Senin enerjin, hevesin, merakın harekete geçmeni, keyifle yaşamını buyururken kimselerin sıkıntısına durduk yerde ortak olup, kendi canını sıkma. Senin duygun da fikrin de rüzgâr nereden eserse oraya giderken, başkalarının sabitliğiyle orta yerinden çatlama. Bırak fikirlerin değişsin, kararların yolda verilsin, onlar düşünüp, taşınıp, kaşınana kadar atı alan Üsküdar’ı çoktan geçsin.

Ağzını Bıçak Açmayan Ketumlar!

Sen bildiğin her şeyi noktası virgülüyle anlatırken, bilginin yayılmasıyla ilgili hatırı sayılır bir emek harcarken, sohbete koyulduğunda içini dışını döküp bildiklerini paylaşırken, soruları bitince susup köşesine çekilen, sohbetine eşlik etmeyen insanları da at gitsin hayatından. Hem merakın kursağında hem de sohbetin havada kalmasın. En büyük keyfin sohbet etmekken sohbeti kör, lafı az insanla ne işin var? Hiç! Sen iyisi mi sohbeti tatlı, dili kaymaklı, eğlencesi bol insanlara kucak aç, diğerleri çıkışı biliyorlardır zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.