İkizler Burcunun Hayat Mottosu: Değişmeyen Tek Şey Değişimdir!

Konuya biraz farklı bir yerden girelim. İnsanlık tarihi ne zamana dayanıyor? Kaç yıldır dünya üzerinde bizim türümüzden bir canlı bulunuyor? Homo Sapien 60 bin, Homo Erectus 1,8 milyon, daha da ileri gidersek “insansı” diye tabir edilen hominidlerin tarihi tam 3,8 milyon yıl öncesine uzanıyor. Değişimi hayal edip gözlerinin önüne getirebiliyor musun?

Tarih öncesi devirler, tarım, yerleşik hayat, yazının bulunuşu, paranın ortaya çıkışı, savaşlar, teknolojik olaylar ve daha sayamadığımız birçok çok şey. İnsan hayatı nerede ve nasıl başladı, şu an nasıl yaşamımızı sürdürüyoruz? Tabii burada milyonlarca yıllık değişimden söz ediyoruz. Fakat şunu da göz ardı etmeyelim. Değişimin hızı son yıllarda teknolojinin de gelişmesiyle eskiye oranla büyük oranda artmaya başladı. Yıllar içinde değişmeyen tek şeyin değişim olduğu da bir bakıma ispatlandı.

Şimdi işin tarihsel boyutunu bir kenara bırakalım, yeniliği hayat tarzı olarak benimsemiş, değişimi hayat mottosu belirlemiş İkizlerden söz edelim. Zeki, meraklı, öğrenmeye açık, hareketli, çok yönlü ve iletişim yeteneği güçlü! Karakterinin yapı taşları böyle olan birinin zaten değişime kapalı olmasından pek söz edilemez. Yerinde duramayan ve çok sık karar değiştiren İkizler burcu için değişim, aslında tamamen bir hayat tarzı. Yani onun değişime ayak uydurması gibi bir durum söz konusu değil. Zaten istemeden de olsa gerek verdiği kararlarla gerek yaşam tarzıyla değişimin tam ortasında!

Biraz tatminsiz oluşu, çabuk sıkılması da bu durumu etkiliyor tabii. Anı yaşama çabası, bağlılıktan ve sabit olan her şeyden kaçması, ilgisinin çabuk dağılması ve dahası! Lafı dallanıp budaklandırmadan konuyu bağlayacak olursak; değişmeyen tek şey değişimdir, İkizler burcunun hayat mottusu!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.