İkizler Burcunun “En Kötü” Özellikleri!

İkizler’in lezzetini anlatmalara doyamadığımız yazılarımız da oldu! “Şekerlerden tatlı, en şerbetli tatlılardan ballı, şeytan tüyü üstünde herkesin gönlünde yaldızlı tahtlı” dedik, sıra geldi tüyünü atıp şeytani özelliklerini konuşmaya! İkizler’in dili fena sokar, çenesi kilitleyip atar! Bakalım başka hangi özellikleriyle kötülük saçar?

Çenesiyle Dar Ağacını Kurar, Dilinin Zehri Çok Can Yakar!

İkizler her tartışmanın dozunu kaçırır, en güçlü silahını susturucusuz kullanır! İçerde kendi kendini gaza getirdiği dahi düşünülür, zira İkizler sürekli artan bir ivmeyle öfkelenir, konuştukça kendini daha da sinirlendirir! Bir noktadan sonra öyle hızlı konuşmaya başlar ki o anda geri dönülmez bir yola girdiğinizi anlarsınız! Karşılık verseniz susturmak için performansını daha da yükseltir, susup seyretseniz karşılık vermenizi istercesine alevlenir! Apartman yıkılır, semt ayaklanır, İkizler’in sözcüklerinin tükenmesi, dilinin damağının kuruması epeyce zaman alır! Anlayacağınız İkizler diliyle sokmadan, zehrini akıtıp rahatlamadan kaçar yol bırakmaz, olaysız dağılmaya yanaşmaz!

Çabuk Sıkılır, Maymun İştahıyla Her İşi Yarım Bırakır!

Hızıyla tanınan, merakının peşinde helak olan, seri düşünen, çok konuşan, sık karar değiştiren birinin sıkılmaması mümkün mü? İkizler bazen zamanı kovalar, kendi performansının yanında yavaş kalıyor diye trip atar! İkizler bir saniye boş oturmaya katlanmaz, uğraşacak bir şeyler bulmazsa oflamasından durulmaz! Çok sosyaldir İkizler, evde oturup kalırsa maazallah sili kurur, neşesi onu terk eder, canı sıkıntıdan patlar! Bu kadar seri tüketen, çabuk sıkılan birinin dikiş tutturması, uzmanlık geliştirmesi de takdir edersiniz ki imkansıza yakındır. Her şeyden biraz tatmak, sürekli yeni deneyimler yaşamak varken İkizler bir alanda uzman olmaya dayanamaz!

Değişken Kararlarıyla Yaptığı Hiçbir İş Dikiş Tutmaz! Bir Anı Diğerine Uymaz!

Stabil bir İkizler aramakla bulunmaz! Zihnindeki çalkantıyı unutup keyfe dalınca ne tatlıdır oysa ama değişimin rüzgarına kapılınca kolay durulmaz! Aldığı karardan ilk seferde memnun olmadıysa, artık ne yapsa olduramaz! Sürekli tercih yapma eğilimi gösterir, durmaksızın fikir değiştirir! Hepsini de en mükemmeli sanır, kıvrak zekâsı sayesinde beyhude inançlarına herkesi de inandırır! Önce yapar, sonra yıkar, kendi değişime çabuk adapte olur ancak İkizler’in bu değişkenliğine maruz kalan eşi dostu sonunda yılar! Zihninin hızına yetişemeyen bedeni hareketini tamamlayamadan İkizler’in kararı çoktan değişir ancak adapte olması biraz zaman alır! Aynı anda aynı şeyden hem mutlu hem mutsuz olabilen tek insan İkizler’dir. Dolayısıyla İkizler’i mutlu etmek oldukça zordur!

Her Şeyden Biraz Öğrenir Ama Sorsanız En Çok O Bilir!

Meraklıdır İkizler, yaşam boyu öğrenmeyi sürdürür. Evinde boylu boyunca kütüphane kurar, çok satandan en satmayana ne kadar kitap ararsanız hepsini gözünün önüne yığar! Okuyacakmış gibi kahvesini yapar, lambasını yakar, bacaklarını bir güzel uzatıp manzaraya karşı bakar; ilk üç sayfayı devirince uzun zamandır konuşmadığını hatırlayıp telefona bakar, bakış o bakış! Bir daha o kitabın sayfası açılmaz ama sorsanız çoktan almış, okumuş, rafa kaldırmıştır! Nasılsa herkesten çok fikri vardır! Her şeyi merak eder İkizler ama derinleşecek vakti de sabrı da kendinde bulamaz! Hemen bir diğerine geçmek varken bir şeyi etraflıca öğrenmez. Zihninde birçok konu hakkında fikir vardır ama hepsi ikinci cümlede çuvallar! Ama İkizler en çok kendisinin bildiğini iddia ederken cahile lafını sokmadan durmaz!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.