İkizler Burcunun “En İyi” Özellikleri!

Kıvrak zekasıyla lafları gediğine oturtan, en keyifli sohbetlerin baş köşesinde yerini alan, şeytan tüyü şapkasında gezerken iletişim ağını her geçen gün daha da artıran İkizler’in özelliklerinden keşke benim olsa dediklerinizde sıra! Bakalım İkizler’in enleri arasında daha neler var?

En Konuşkan

Galaksideki bilginin yayılımı için gerekli tek tür İkizler’dir! Zodyak’da bilgiyi işleyen, koruyan, sevgiyle büyüten, birbirine bağlayıp sentezleyen, karışık bilgileri birbirinden ayırıp sadeleştiren… gibi türlü görevi üstlenen burç vardır! İkizler ise var olan bilginin paylaşımını sağlamak ve iletişim ağını oluşturup sağlamlaştırmakla görevlidir. İkizler de vazifesinin hakkını verir, dilinin bağını çözüp insanlarla arasındaki bağa ekler, her geçen gün daha çok insanla iletişime geçerek bilginin yayılımına öncülük eder! Öyle ki İkizler olmasa herkes kendi küçük bilebilme kapasitesinin içinde sıkışıp kalır, kıtalar aşan bilgi yuvasının sıcağında, ortaya çıktığı dönemde kurur kalırdı!

En Çok Yönlü

Merakının buyruğunda, zihninin hükmünde yaşayan İkizler bir iki bilgiyle yetinmez çoğu zaman aklının hızlı düşünme biçimine koşsa yetişemez! Bir gün kitap okumaya başlar yarısında kafası başka bir yere uçar yeni bir kursa başlar! Öğrendiği olanca bilgi içinde patlayınca sohbete koşar. Zihnini boşaltıp kısa süreliğine rahatlayan İkizler kendine yeni meşgaleler arar! Bu devran böyle sürerken, bir bakmışsınız İkizler daldan dala konmuş, her çiçeğin balından bir lokma heybesine koymuş! Onu biraz bilmiş, ondan azıcık okumuş, şunu birkaç kez deneyimlemiş ve diğerini öğrenmeye henüz koyulmuş! Yerinde duramaz İkizler hep yeni, daha taze deneyimler peşinde bir ömür koşar!

En Hazır Cevap

İkizler dilini hiç korkak alıştırmaz, leblebinin leb’iyle harekete geçen zihni cevabı çoktan hazırlar. İkizler zihni kontrol altına alınamaz! Zihin özgürce çalışır, İkizler yetiştiği yerde payına düşen feyzi alır! İkizler ismiyle müsemma çift ruh taşır, gel gitli zihninin alameti farikası hızlı çalışmasındandır. Bakış açısının tek yönüyle yetinmez, merakını tek bir deneyimle giderdiğini düşünmez! Hal böyle olunca defalarca kez etüt ettiği hayatında birçok deneyimi herkesten önce yaşar, konunun varacağı sonu da bu sayede çıkışından anlar! Hızlı atın çiftesi nasıl ki pek olursa hızlı çalışan zihnin hazır cevabı da ansız ve yerli yerinde olur!

En Meraklı

İkizler’in zihnini hızlı çalışan bir makine olarak düşünürsek, kullanmak için ihtiyaç duyduğu bilginin miktarıyla ilgili de fikir sahibi olabiliriz. İkizler’in vitamini de proteini de karbonhidratı da bilgidir. İnsan nasıl ki sadece et yiyerek yaşayamazsa İkizler de tek tip bilgiyle bir ömür idare edemez! Bu yüzden her şeyden biraz bilmek için, durmaksızın merak eder ve yeni deneyimler yaşamak için sosyalleşerek sıkça iletişime geçer! Zihninin ihtiyacı olan hammaddeyi elde etmek için her tür bilgiden bir yudum tadar İkizler! Bilgi insanı aramaz, oturduğu yerde gelip zihnine misafir olmak için kendiliğinden kapı çalmaz! İkizler çabuk sıkılır kolay vazgeçer! Zira zihni hep yeni deneyimleri bulması için hükmeder! İkizler de merakının peşinde dünyayı dört döner, her sohbete girer, bulduğu yazı kırıntısına göz atıp yoluna devam eder!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.