İkizler Burcunu Gözünden Tanı!

Tek cümlesiyle herkesi kendine hayran bırakmayı bilir, tüm arkadaş gruplarının esas kimsesi seçilir. Planlar önce İkizler’e sorulur, o müsait değilse ileri bir tarihe ertelenir. Delinin biri vaktinde isimlerini iki yüzlüye çıkarmış, o günden beri kırk akıllı bir olmuş bu hurafeyi ortadan kaldıramamış. İkizler’in çok yönlü olmasına müsait kapasitesi, çabasız sempatisi herkesin hayranlığını kazanmaya yetse de vaktinde atılan çamurun izi hep kalmış. Bu algıyı yıkıp İkizler’i sahiden tanımak için bir hareket başlatıyor, gerçek İkizler insanını açıklıyoruz!

Zaman Kaybetmez, Hız Kesmez, Dolambaçlı Yolları Seçmez! 

İkizlerin zihni herkesten seri düşünür, sapı samanı birbirinden ayıran gözleri berrak görür! Doğruyu yanlışı ayırma konusundaki iki yönlü değerlendirme yeteneği, çekemeyenlerin iftirasına uğramış olsa da İkizler’in jet hızıyla çalışan kafası geride kalanları hayrete düşürür. Kestirme yolları bulur, herkes üstüne uzun uzun düşünür, İkizler derhal yola koyulur. Kaybedecek tek bir saniyesi olmayan İkizler, derin duygulara kapılıp yaşamın önünü ardını düşünmez, kendini masa başında, uyku sırasında telef etmez. İkizler mutlu yaşar! Kendine olmadık kuruntular üretip, kendi yollarına mutsuzluk taşları çizmez, çelmeye kolay gelmez. Uyanıktır, mutlu yaşar ama keyiften gözlerini kör etmez. Anlayacağınız hayatın tadını sorsanız en önce İkizler bilir!

Rutini Sevmez, Değişimin Hiçbir Türüne Ayak Diremez!

Birbirini tekrar eden günlerden, aynı konuların ısıtıp ısıtıp konuşulduğu, kabak tadı veren sohbetlerden hiç haz etmez. İkizler çabuk sıkılır demek de bir tercihtir çok yönlü olmayı sevdiği için bolca eğitime, etkinliğe, programa, partiye katılır demek de! Aslında yapılacak trilyon tane alternatif varken durup düşünmekten, karalar bağlayıp oturmayı sevmez, dört nala geçen zamanı elinden kaçırmak istemez İkizler! Yoksa herkes tembelliği sever, hayat böyle de geçer deyip keyfine düşer! Ama İkizler hep daha fazlasını merak eder. Tecrübelerini genişletmek, bilgi havuzunda herkesten bir iki kulaç fazla atmak ister. Ne kadar çok alanda bilgi sahibi olur, ufkunu genişletir, sözcüklerini zenginleştirirse o kadar mutlu olur. Zira İkizler, kendini ifade etmeyi, bildiklerini yaymayı, her gün yeni bir dünyaya uyanıp bir sonrakine hazırlanmayı sever.

Her Şeyden Bir Kuple Bilir, Cehaleti Sözcükleriyle Giderir!

Merak ettiği her ne ise asırlar öncesine gitmeyi, hakkında her şeyi öğrenmeyi, tek bir inanca, bilgi türüne, öyküye takılıp kalmayı, kendini sınırlamayı sevmez İkizler! Dünyanın türlü yaşamından, icadından, hikayesinden birine takılıp kalmaz, kendi dimağını köreltmez. İnsanların çağımızdaki engin bilgi akışından nasıl korunduklarına hayret eder. Her yerden zihnimize yeni veriler hücum ederken, saklanıp, geçmişe sığınmalarına da anlam veremez. Oysa İkizler kendi adına bir tür bilgi paylaşımı sistemi kurar. Geniş çevresine bildiklerini sıkça anlattığı yetmezmiş gibi, bağlantılarını birbirleriyle buluşturup yeni ilişkileri başlatır. İletişim alanında kendini bir hayli geliştiren İkizler, ilişki kurmayı sever!

Şeytan Tüylüdür, Selam Verdiğinin Sevgisini Kazanmayı Becerir!

Farklı konularda bilgi sahibi olmak İkizler’i belki de birbirleriyle hiç ilgisi olmayan insanlarla hoş sohbete girebilmesini sağlar. Her konudan biraz bilmek, İkizler’in önünde sınırsız bir dünya açar. Bir de doğuştan getirdiği, kimselerin görmediği ancak varlığından şüphe de etmediği şeytan tüyü var tabi. İkizler burcu insanlarına flörtöz dendiğini sıkça duymuşsunuzdur. Aslında bu sonsuz flört, insan ilişkilerinde iyi olduğu, tatlı diliyle karşılaştığı herkesle kaçınılmaz olarak iyi anlaştığı ve uzunca zamanlar geçirmese de insanların kalbine kolayca girebildiği anlamına gelir. İkizler hevesli ve heyecanlı bir yapıdadır, hiçbir sohbet karşısında ilk etapta sıkılmaz, kendini tekrar ediyorsa da defalarca aynı tuzağa düşmez. İkizler’in eğlenceli, enerjik tavrı herkesin onunla arkadaşlık etme arzusunu gıdıklar ve İkizler severler popülasyonunun oranı her geçen gün daha da artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.