İkizler Burcu Nelerden Nefret Eder?

Tek bedende çift akılla baş etmeye çalışan, çelişkiler diyarında yaşayan İkizler, öncelikle yaşam boyunca çeşitliliğe ihtiyaç duyar! zira bir gün beğendiğini bir diğer gün nefretle reddedebilir, hiç haz etmediğine hayranlıkla baktığı görülebilir. O yüzden İkizler’in beğenilerinde de nefretlerinde de alternatifi bol tutup yarın yalancı çıkmamakta fayda var! Ancak bunlardan her daim nefret edeceğine garanti veriyoruz. Buyurun başlıyoruz!

Fazla Sahiplenici İlişkilerden!

Kesinlikle kaçacak delik arar, günlerce çocuk olup saklambaç oynar! Ta ki kendisine gösterilen ilgi azalıp sevginin dozajı düşene kadar! Zira sevginin fazlası, aşkın tutkusu bol olanı İkizler için pek de tercih edilen bir tür değildir. O başına buyruk yaşamayı sever, kimselerin himayesine girmeyi, sebebi ne olursa olsun sahiplenilmeyi, karar alırken onaya ihtiyaç duymayı sevmez! Kafası karışıktır, fazla netlik İkizler’i rahatsız eder! Sevginin abartılısı, bağları bir hayli kuvvetlendirip kıskançlık yapmak için tarafları yüreklendirir, çiftlerin birbirini kısıtlama girişimleri sempati kazanır, sevgi başlığı altında yer alınca baskı legalleşir! İkizler için fazla sevgi sorun getirir, o da iyisi mi hoşlanmakla yetinir!

Hareketsiz Durağan Bir Hayattan!

İkizler ve yerinde durmak! Kendileri adeta kurtlu musun sorularının hedefi, kaç aylıksın kinayelerinin esas kişisidir. Durduğu yerde duramaz, elindekinden çabuk sıkılıp başlar etrafına bakınıp yeni uğraşlar aramaya. Önce tiyatro kursuna başlar çok geçmeden el sanatlarına merak salar, bir bakmışsınız dans salonunda gerdan kırar, ardından derneklerde çene çalıp stres atar! İkizler’in ne zaman nereden çıkacağı ne tür bir hobiyle karşılaşıp kısa süreliğine de olsa kapılacağı hiç bilinmez. Kitapların hepsi yarım okunmayı bekler, puzzle’lar tamamlanmak için sıraya girer, her işi yarım, her yaptığı eksiktir. Maymun iştahlıdır İkizler, her şeyden biraz yapar, hiçbir şeyi tam yapmaz! Aman yanlış anlaşılmasın, yeteneklidir İkizler; elinden gelmediğinden değil, canı o kadarını çektiğinden, yeni bir uğraş bulup eskisini fırlatıp attığından, her şeyi yarım yarım bırakır.

Yalnız Kalmaktan!

Dünyanın en sosyal insanları, nasıl olur da yalnız kalmayı sevebilir; sorarız size pek sayın okur? Dünyaya konuşmak, öğrenmek ve her fırsatta tüm öğrendiklerini anlatıp bilgiyi yedi cihana yaymak üzere görevlendirilmiştir İkizler. O kadar hobiyi bir başına yapacak hali yok ayrıca! İkizler öyle bir iki arkadaşla yetinmez, “yanımda bir dostum olsun bir de sevdiğim bana yeter” demez! elinin erdiği, gözünün değdiği, dilinin yettiği herkesle sohbetlerce konuşmak, hoş beşin ötesinde arkadaş olamk ister! Herkesle tanışmak, en kalabalık ortamlarda masadan masaya dolaşıp sosyal ağını cihana yaymak, bir iki cümle de olsa herkesten bir şeyler kapmak ister! İkizler meraklı, hevesli ve heyecanlıdır. Yaşam boyu öğrenmek için yaşar! ve yeni bir bilgi verecek hiçbir fırsatı kaçırmaz! Tüm bu sebeplerden dolayı, yalnız kalmaktan delice nefret eder!

Derin ve Uzun Sessizliklerden!

İkizlerin zihninde sürekli konuşan ikiz sohbetini bastırmak, daimi çalışan makinesinin sesini susturmak için kimseyi bulamasa da yüksek sesle şarkılar söylediği, kendi kendine söyleştiği, telefonuna yapışık gezdiği, çoğu zamanda kimselere fırsat vermeden tüm sohbetleri ele geçirdiği düşünülür! İkizler konuşmadan duramaz! Mesela çevrenizde bir İkizler varsa bunu iddiaya çevirin, yanında harıl harıl konuşurken size katılmaması için bir kahveyi gözden çıkarın. Duramaz! Çatlar dayanamaz! İkizler konuşmadan duramaz! Yüz yüze konuşamazsa, telefonla konuşur, onu da yapamazsa yazı yoluyla iletişir, izler, okur, ama iletişimi bırakmaz! Ya da ikili bir buluşmanızda siz hiçbir şey konuşmayın, konularını sürdürmesi için destek vermeyin, tüm gün tek başına konudan konuya atlar, olmadık hikayeler anlatıp gürültü yapar ama otuz saniyeden fazla sessiz kalıp, o hoşnutsuzluğu yaşamaz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.