İkizler Burcu Kadınını Anlatan 3 Şarkıyı Açıklıyoruz

Uğruna uzun uzun şarkılar yazılabilecek bir kadın olan İkizler burcu kadınından bahsedeceğiz şimdi. Ateşli ama soğuk, mutlu ama mutsuz, kararlı ama kararsız, sevimli ama sinir bozucu, dürüst ama ikiyüzlü, eğlenceli ama sıkıcı olan kadından hani! Her dertten on gramı olan, çabuk karar değiştirmesi ve hayatının her alanında değişkenliği ile ünlü olduğu için beş dakikada beş kez hem fikri hem kendi değişebilen o rengârenk kadından. Genel olarak ya anlaşılamayan ya da maalesef yanlış anlaşılan İkizler burcu kadınlarını sen doğru şekilde anlamak istiyorsan, birazdan vereceğimiz şarkılara dikkat etmeli, onları iyice anlayıp ezberleyene kadar dinlemelisin. Çünkü iyi kulak verdiğinde ve sözlerini anlamaya çalıştığında bu şarkılar sana İkizler burcu kadınını açık bir şekilde anlatıyor. Hazırsan, dinlemeye başlayalım!

Nil Karaibrahimgil – Ruhum Hep Desen Desen

Bir İkizler burcu kadınından daha değişken olabilen başka bir insan varsa kesinlikle o da bir İkizler burcu kadınıdır. Zaten onları bu nedenle sevmiyor muyuz? Çok yönlü olduğu için anı yaşayamayan İkizler burcu kadının bugün çok güneşliyken yarın çok yağmurlu olabileceğini hepimiz zaten biliyoruz. Ancak Nil Karaibrahimgil’in bu şarkısı hepimizden çok iyi iyi biliyor. Tam bir İkizler burcu kadını için yazılmış olan bu şarkının sözleri bakalım neler diyor: “Tamam, tamam öyleyim / Bir öyle bir böyleyim / Her gün tanış benimle / Bir güler, bir ağlarım / Anlatırım, saklarım / Alış şu hallerime / Farkında bile değilsin / Seni cezbeden de bu /”

Fikret Kızılok – İnişlerim Çıkışlarım

Dinlediğimiz tüm mucize şarkıların sahibi Fikret Kızılok’un “İnişlerim Çıkışlarım” şarkısı da inişli çıkışlı ruh halleriyle İkizler burcunu anlatan bir başka şarkı olabilir. Bir an çok mutlu olup, göz açıp kapayıncaya kadar ki bir anda kederde boğulan, sonraki bir anda yine mutlu olabilen İkizler burcu kadını için bakalım bu şarkının sözleri neler diyor:  “Yalanlarım, yanlışlarım / O arkamdan bakışlarım / Kendime geç kalışlarım / İçtiğim su o pusu duruşlarım / Yokuşlarım kalışlarım / Umutlarım kaygılarım / İnançlarım gözyaşlarım / Ben miyim bu şarkıdaki satırlarım?”

Model – Sana Ne?

İkizler burcu kadınını anlatan şarkılar arasında belki de hedefi on ikiden vurabilmiş tek şarkıya geliyor sıra. Model Grubu’na ait “Sana Ne?” isimli şarkı, İkizler burcu kadınının hem çok eğlenceli ve hareketli hem de hem de çabuk sıkılan ve huzursuz özelliklerini çok net anlatıyor. Kulak verelim bakalım, bu şarkının sözleri neler diyor: “Ben bugün tatlı, masum bir peri / Yarın kızgın, vahşi bir kedi / Bazen hülyalı aşık Leyla / Bazen cilveli, hızlı, hovarda / Bugün kimseden mesaj gelmemiş / Yarın telefonu susmak bilmemiş / Şimdi gözü görmez aptal aşık / Sonra belki, kafam çok karışık”

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.