İkizler Burcu Hakkında Fazla Abartılan 7 Klişe!

Zodyak aleminin bu yerinde duramayan, fıkır fıkır çocuğu gerçekten çok çekti. Kimi zaman en çok nefret edilen burçlar listesinin bir numarasına oturdu, haftalarca zirvelerden inmedi, kimi zaman daha adı duyulur duyulmaz yüzler ekşi bir hal aldı. İkizler hakkındaki önyargılarınızı, değişmez dediğiniz fikirlerinizi değiştirmeye geldik. Gelin onlara bir şans daha verelim!

İkiyüzlüdür

Her şey İkizler burcunun ikiz kardeşler tarafından temsil edilmesiyle başlıyor aslında. İkizler bir bakıma gerçekten ikiyüzlüdür. Ama toplumda birinin yüzüne karşı çok iyiyken, arkasından söylediğini bırakmayan, iş çeviren ikiyüzlü tanımının aksine biz bu tabiri dünyaya tamamen farklı perspektiflerden bakabilme yeteneği olarak görmeyi tercih ediyoruz. Çoğu kişinin sahte ya da ikiyüzlü olarak gördüğü ikizler aslında muhteşem uyum sağlama yeteneği olan bir burçtur. İçinde oldukları durumu değerlendirmek, uyum sağlamak, geliştirmek konusunda eşsiz bir yeteneğe sahiptirler. Aynı anda iki farklı insan olabilme, bu insanları yaşama öyle her babayiğidin yapabileceği bir şey değil, kimse kusura bakmasın.

Güvenilmezdir

Gelin, biz buna değişken diyelim. Hem zihinsel hem de fiziksel anlamda hareketin, sürekli devinimin hüküm sürdüğü bu burcun bir karara körü körüne bağlanmak, aman efendim “dün böyle söylemiştim, şimdi böyle desem yanlış anlaşılırım” gibi kötü alışkanlıkları yoktur. O sırada hangi seçeneğin daha iyi olduğunu, hangisinin olmadığını anlamaya çalışıyordur sadece. Ha dün iyi dediği, şey bugün kötü olmuşsa bu onun suçu değildir ki, günümüz dünyasına bakın Allah aşkına bugün bıraktığınız şey yarın bulduğunuz şeyle aynı mı? Ee, ne yapsın İkizler sadece zamana, değişime ayak uyduruyor o kadar.

Karaktersizdir

Evet, bu gerçekten yargısız infaz gibi bir şey. Zodyak aleminin en meraklı çocuğu olan İkizlerin bu dünyaya geliş amacı varlığın ve düşünce biçimlerinin her halini keşfetmek olabilir. Merkür tarafından yönetilen bu bukalemunlar herhangi bir duruma uyum sağlama ve karşısındaki kişi kendisinden ne kadar farklı olursa olsun iletişime geçme konusunda doğaüstü bir güce sahiptir desek abartmış olmayız. Gerçeğin nereden baktığınıza göre değiştiğini kabul ederler, üstüne bir de bu gerçeklere uygun bakış açıları sunarlar.  Evet, çok sık fikir değiştirirler, bir anda bambaşka bir insan olabilirler. Ama bu demek değildir ki bu insanların kendilerine ait fikirleri, inançları, prensipleri yoktur. Yapmanız gereken tek şey bu düşünceleri açıklamaları için kendilerini biraz zorlamak.

Vefasızdır

Dışardan bakıldığında, bunun bir parça doğru olduğunu kabul edebiliriz. Ancak olayın içine girdiğimizde bizim İkizlerde fark ettiğimiz şey, bu arkadaşlar olaylara, insanlara her açıdan baktığı için kimin ne olduğunu zaten biliyor, ona göre hareket ediyor sadece. Bizim tek insan olarak ölçüp biçtiğimiz olaylara, o iki kişilik bakıyor daha ne olsun? Böyle olunca da sadece gerçekten güvendiği, yakın gördüğü insanlara sadık oluyor. Bundan daha doğal ne olabilir ki?

Yüzeyseldir

İkizlerin enerjik, içi dışı bir halleri, değişken tavırları insanlarda yüzeysel izlenimi yaratabilir. Aslında durum bunun tam tersidir, çünkü karşınızda Zodyak aleminin en zeki, en entelektüel burçlarından biri duruyor. Her ne kadar belli etmese de kendisi çok fazla ilgi alanına sahip, binlerce kitap, Maya medeniyetinin gizemlerinden, en iyi çiğköfte markasına kadar bir sürü ilginç belgesel izlemiş biri. Kendisiyle saatlerce kitaplar, filmler hakkında konuşabilirsiniz ve konular arasında öyle ani geçişler yaparsınız ki kendinizi frenleri boşalmış bir arabayla çılgın bir yolculuğa çıkmış gibi hissedersiniz. Ha herhangi bir işin peşinden öyle uzun boylu koşmazlar ama bu durum onları tam da her konuda bilgisi olan, illa ki söyleyecek sözü olan o kişi yapar.

Dikkati Dağılmaya Çok Müsaittir

Şurası bir gerçek ki İkizler insanı asla aynı anda tek iş yapmaz. Bilgisayarda heyecanlı heyecanlı oyun oynuyor diye, sizi duymadığını düşündünüz değil mi? Yanıldığınızı sizin saatlerce konuşup karara bağlayamadığınız o soruna, getirdiği basit ama gerçek anlamda mükemmel çözümle anladığınızda aslında ne kadar dikkatli olduğunu fark edersiniz. Bazı zamanlarda dikkati dağılmış gibi görünebilir ama o sadece konuya bütün açılarıyla bakmakla, başkalarının kaçırdığı, yüzeyin altında kalan şeyleri bulmakla meşguldür, sadece size çaktırmıyordur.

Duygusuzdur

Hislerini belli etmek konusunda kendilerinin birer Romeo ve Juliet olmadıklarını kabul ediyoruz, ama bu onları kesinlikle duygusuz yapmaz. Her zaman mutlu ve tasasız görünüyorlar diye de hiç dertleri yokmuş gibi bir izlenim oluşabilir onu da anlıyoruz. Ama dedik ya bu burcun insanı size iki insanın gözüyle bakıyor, yani içinizi adeta röntgen çekercesine net görüyor. Duygularını gerçek anlamda açabilmesi için size gerçek anlamda güvenmesi, yakın hissetmesi gerekiyor sadece o kadar. Kendisine zaman tanıyın, içindeki insanları her şeyiyle kabul edin, delicesine eğlenin, zamanı gelince size derinlerinde yatanı anlatacaktır zaten.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.