İkizler Burcu Erkeğine Neden Aşık Olmamalısın!

Zekâsı kıvrak, bilgisi sular seller gibi engin, çevresi de geniş, keyfi bol; neden aşık olmayayım ki gezer eğlenir, dans eder güleriz diyebilirsiniz! Buraya kadar bir itirazımız yok! yine de İkizler flörtözüyle ilgili bizim de söyleyeceklerimiz var!

Modu da Fikri de Çabucak Değişir!

Bir bakmışsın kanat takmış, helyum balonuna neşesini üflemiş, keyfi göklerde uçuşuyor! Bir bakmışsın dipleri görmüş kahrıyla destan yazıyor! Sağı soluna uymaz, tersi düzünü aratmaz! Ruhu çoklu ne yapsın, duygusunun gel gidine de engel olamaz! Ama o moralini tez toplar, olan senin sinir sistemine olur bizden söylemesi!

Gevezedir Hiç Susmaz!

Başlarda tatlı dili, güler yüzü, şeytan tüyü derken sohbeti pek güzel gelir, günler haftaları kovalar, kafalar kazan olmuş, İkizler hala susmamış olur, seni afakanlar basar! İyidir hoştur da dilin böyle kemiksizi görülmemiş şeydir. Hele bir tartışmaya kalk, senin sesin kısılır, kelime dağarcığın tükenir, enerjin biter; İkizler susup bir lafını dinlemez! Azıcık kafamı dinleyeceğim dersin, eyvah demez olaydın, bekle ki sussun!

Hovardadır Güven Olmaz!

İkizler’in de huyu işte, ne demişler “Can çıkar, huy çıkmaz!”. Ama beni çok seviyor, hovardalıkları geçmişte, çapkınlıkları gençlikte kaldı diye düşünüp aldanma, İkizler’in her yaşta kaşı gözü ayrı oynar, elinin altında hep eğlencesine bir flört saklar! Arada bir gönlünde kelebek sezer, ceketinde uzun saç teli görür konduramazsın, aklına gelmeyen başına geliverir, anlamazsın!

Her İşe Başlar Hiçbirinin Sonunu Getirmez!

İkizler erkeği uyuşukluk sevmez, şipşak işleri halledip, neşesine bakmak ister! işte bazen kabına sığmaz enerjisi, hayattan sürekli değişen beklentisi İkizler’i oradan oraya savurur, elleri bomboş kalır! Çabuk sıkılır bir defa, roman okumaz, üç saatlik sanat filmi izlemez, hiçbir konuda derinleşmeyi sevmez, kıyılarda yüzer! Yeni bir işe koyulur peşinden seni de koşturur, gönlü geçerse düşünmez, ne düşüneceğine aldırış etmez, yarı yolda bırakır! Olan da yine sana olur!

Büyümez Hep Çocuk Kalır! 

Gençlik iksirini anne sütünden damıtan İkizler olgunlaşıp durulacak diye beklersen, ağaç olur kök salar, kurur gidersin. Yaşım kemale erdi, olgunluğun gereklerine uyayım demez; ne varmış yaşımda canım ben hep gencim, yaşım kırkta olsa ruhtan yirmiliğim, öyle de zibidiyim der, sorumluluk almaz! Sen biraz oturaklı olsun diye bekler, sorumluluklarını bölüşmek istersin ama İkizler böyle rutinlere pek yanaşmaz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.