İhanet Kokusu! Hangi Burç Aldatırken Gözünü Kırpmaz?

“Cinayetin ufak tefeğini gördük de ihanetinkini yeni duyduk” diyorsanız, daha hiçbir şey duymadınız! Aman öyle aldatmaya can kurban deyip geçmeyin, yarın başınıza gelecek koca ihaneti garantilemeyin. Sinyalini önceden veren, açıkça da geliyorum diyen durumlara kucak açıp beklemeyin. Diyoruz ki; ihanetin büyüğü küçüğü olmaz, ihanet ihanettir! Ya kabul edin ya da aldatılmadığınız yalanıyla kendinizi hiç kandırmayın. Peki neler ufak sayılır ama ihanet başlığı altında toplanır? Burcuna göre inceledik.

Koç

İşgüzar bir arkadaşı geldi, sevgiline senin adını verdi, henüz açıkça bir iddiada bulunmasa da ayağını denk almasını söyledi diyelim, şimdi bu ihanet değil de ne? Belli ki arkadaşı sevgilinin boynuzlarını fark etmiş, nasıl kırmadan söylerim, zamana yayıp çok da etkilenmemesini sağlarım diye düşünüp usulca konuya giriş yapmış. Kırdığın cevizlerin haberi gözü aşkından kör olan sevgilinin kulağına su olup kaçmış! “Tek gecelikti bitti, duygusal hiçbir şey paylaşmadım geçti” gibi klişelere düşme kâfi!

Boğa

“Elin işten kalkmaz, gözün oynaşa düşmez” deyip itimat ettik, güvendik de acaba aptallık mı ettik? Şimdi düşününce “estetik olanı seviyorum, sanatı takip etmek benim işim” diye diye, beğenilmeyen çıplak kadın, kaslı erkek bırakmadın! Sana sorsak ne çıplaklığı sen belin kıvrımını, tenin rengini, saçın hacmini, üzerinde uçuşan ipek şalın dokusunu sevdin, fotoğraf sanatçısının eserini beğendin. Yoksa kadın güzelmiş, çirkinmiş kimin umurunda! Hadi diyelim sanatını beğendin peki kızı neden takip ettin? Ama bil ki yemedik!

İkizler

Sosyal medya çıktı mertlik bozuldu. Hele ki şu yeni nesil uygulamalar sayesinde, “yanımdan geçtin gördüm, sevgilim şehir dışındaydı sıkıldım, teknoloji sağ olsun elimle koymuş gibi buldum, olmazsa silerim hesabımı da imha ederim” diyenler niyeti tümden bozdu. Ama sorsak İkizler öyle şey yapmaz, flört falan işi olmaz! Elinde tüm gün telefon, biraz da benimle ilgilen diyen sevgili haberi olmasa da hapı çoktan yuttu!

Yengeç

Ailesinin fertlerini cansız fotoğraflardan tanıyor, ne hikmetse bir selam etme fırsatı bulamıyorsan. Orta da gözle görülür, elle tutulur, tensel bir ihanet yoksa da hayallerine ihanet ediliyor sonuçta. Al sana ihanetin hokkalısı, evlilik vaadi, ortak ev hayalleri, gençliğinin ilkbahar mevsimi hepsi çarçur oldu gitti. Sen ha bugün ha yarın tanışırız derken, tektaşı başkası taktı, evetler söylendi bitti! Al sana saman altından ihanet, senin pembe düşlerinse kimsenin umurunda olmadan çöpe gitti.

Aslan

Başka insanlara ettiği iltifatın biri bin para, sana gelince ağzını bıçak açmıyor, lütfen bir iki cümle kurup ruhunu okşayamıyor, egonun besinini karşılayamıyorsa bu işte bir iş var! Dünyada iltifatı en çok hak eden, pohpohlanmayı bekleyen sen varken, senin dışındaki herkese hayran oluyor, başkalarını anlatırken ağzından, dinlerken kulaklarından bal damlıyorsa, geçmiş olsun! Bugün ağzından bal damlayan, yarın başkalarının ağzına bir parmak bal çalar!

Başak

Kimseler ilişkinizin ciddiyetini fark etmediyse, görüştüğünüz vakit arkadaşları seninle tanıştırılmayı bekliyorsa, belli ki hiç sohbet sırasında gündeme gelmemiş, ortamlarda adın geçmemiş. Sen düzenine sokup hayatını paylaşırken sanmıştın ki! Hayal kurmaz, boş yere umut bağlamazsın da ağzından açık açık duymasan böyle aşka kalkışır, yaş tahtaya basar mısın? Katiyen olmaz! Bu da demek oluyor ki basbayağı kandırıldın. Olası adayların önünü kesmemek için o ana dek herkesten gizli saklı bir ilişki yaşadın. Ama şimdi uyandın!

Terazi

Bir elinde sen bir elinde telefon varsa kuşkulanmaya başla! Tuvalete giderken telefon, duşta telefon, mutfakta telefon, yatakta telefon, uyanır uyanmaz ilk iş elinde telefon… Bir telefon ile aldatıldığını düşünüyorsan her zamanki gibi pek iyimser, çok hoşgörülüsün! Zira o telefonun içinde saklı olan dünyada kim bilir kimlerle ne dolaplar dönüyor ki senin bilmenin sakıncalı olacağı düşünülüyor. Tamam özel hayata saygı ama gizli kapaklı işlerin de lüzumu yok!

Akrep

Her şeye bahane üretmeye başladı, uydurmalarının sayısı çoğaldıysa, apaçık süren ilişkinizde sözcükler şapka takmaya başladıysa, akıcı konuşmalar yerini kırk düşünüp bir söylemeye bıraktıysa belli ki sevgili hata yapmaktan kaçınıyor, ölçüp biçmeden giyinip orta yere çıkmıyor. Senin de güven duygusuna ne kadar önem verdiğini, ipin ucunu bir yakalarsan derin kuşkunla neleri su yüzüne çıkarıp başına ne işler açabileceğini biliyor, fire vermemek için uğraşıyor. O da haklı canını kurtarıyor!

Yay

Durmaksızın telefona bakıp kikirdeyip duruyorsa, arkadaş çevresinin ardına sığınıp vaktinin çoğunu yazışarak eğlenmekte geçiriyorsa, sohbetin belli ki onu artık pek sarmıyorsa. Konuşarak aldatma olmaz sanma, nice büyük zaferin temelini zihne düşen bir fikir kırıntısı atar unutma. İki yazıyla bu kadar eğlenen, ten teneyken heyecanını katlar ya da yaşadığı hayal kırıklığıyla geri dönmek ister. Ama bugün müdahale etmediğin, önemsiz sandığın konu yarın bu ilişkiyi yer!

Oğlak

Sen neredeyse mesaj attığını dahi unutuyorsun, üzerine uykunu çekip yarına geçiyorsun, o hala yoğunluktan başını kaldırmamış, işten güçten nefes almamış oluyor, tabi bu arada senin mesajları gören de olmuyor, cevap veren de! Sen de buna inandın! Diyelim ki doğru söylüyor, tüm günün her anı senden daha önemli bir uğraş bulabiliyorsa kendine, dönüp neden yanına geliyor ki? Kalsın orda! Diyelim ki sen çok önemlisin, o zaman neden söylediğinin hakkını vermiyor da sırra kadem basıyor. Sen bu işin peşini bırakma, iş denenin altından neler çıkar günün sonunda!

Kova

Normal ilişkilerde anlattığımız hiçbir kuşku hikâyesi, güven sarsıcı etki Kova ise anlamlı olmaz. Zira tüm bildiklerimizin dışında bir mesele yoksa Kova orada olmaz, bu ihanet henüz bilmediğimiz bir kıtanın keşfi olduğu için de öngörümü hiç kolay olmaz! Kova zaten gelende umursamaz, uzaktan görenler genelde sevgili olduğunuzu anlamaz. Ama flört ediyorsanız vardır bir bildiğiniz ama ihanetin kokusu kolay çıkmaz.

Balık

Az gidip, uz gidip, dere tepe düz gidip bir arpa boyu yol alamıyor, atı alan Üsküdar’ı geçerken siz yaya kalmış gibi zamanın gerisinden geliyorsanız o işi bir yavaşlatan var. Yavaş ilerleyen ilişkiler ya sarpa sarar ya da taraflardan biri köprüden önce son çıkışta bir heyecan aramaya yahut daha iyi bir alternatif bulursa transfer olmaya bakar. İş fazla uzadıysa gözünü aç, istersen terk edilmeden sen bırak!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir