İdeal Sevgili Olmanın Yolları Hangi Burçlardan Geçiyor?

Herkesin iyi ve kötü tarafları var. Bir insanı kendi doğrularınıza ve sahip olduğunuz etik kavramlara göre yargılamak ise büyük bir yanlış. Fakat karşınızdakini olduğu gibi kabul etmek, sorunların üstesinden beraber gelmek çiftlerin her zaman yapabildiği bir şey değil. Herkes bir süre sonra birbirini değiştirmeye çalışıyor, en başında aşık olduğu insanı bir anda unutuveriyor. Peki herkesin kafasındaki ideal sevgili nasıl biri olmayı gerektiriyor? Hangi burcun hangi özellikleri ideal sevgiliyi işaret ediyor?

Açık Sözlü Koçlar, Net Konuşan Kovalar Gibi Olun!

Kimse karşısında lafı eveleyip geveleyip, olayları kendi işine geldiği gibi şekillendirip, önünüze koyan insan tipinden hoşlanmaz. Ya da kötü hissettiğinde iyiymiş gibi davranan, olayları abartarak farklı bir boyut kazandıran, gerçeklerden kaçarak hayal dünyasında yaşayan kişilerden. O zaman ne yapmak gerekiyor? İdeal sevgili olmanın ilk anahtarı hangi burçlardan geçiyor? Tavrını net bir şekilde ortaya koyan, boğazına bıçak dayasanız bile dürüst davranan Kovalar gibi, düşüncelerini, hislerini dallandırıp budaklandırmadan, dolaylama yapmadan karşı tarafa ileten Koçlar gibi sözümüzü sakınmadan kendimizi dolaysız bir şekilde ifade etmemiz gerekiyor!

Sürprizler Yapan Aslanlar, Denge Arayan Teraziler Gibi Olun!

Küçük tartışmalar yaşanabilir, biraz kızıp öfkelenebilirsiniz. Fakat hemen çekip gitmek mi niyetiniz? Biraz ara yolu bulmaya çalışın, denge kuran Terazileri örnek alın. Her şeyi kestirip atmaktansa barışçıl bir yol izlemek için çabalayın. Arada da küçük sürprizler yapın. Yüce gönüllü, cömert Aslanlardan yardım alın, sevgilerini nasıl gösterdiklerini bir sorun, kalbinizin kapılarını sonuna kadar açın!

Şefkatli Balıklar, Yengeçler; Paylaşımcı Başaklar Gibi Olun!

Ben ve sen diye bir şey yok artık. Siz hala “biz” olmanın yolunu bulamadınız mı? Bakın bakalım kendini ve sahip olduğu her şeyi karşısındakine adayan Balıklar, şefkatli kollarınızı sonsuza kadar açan Yengeçler ve paylaşımda sınır tanımayan Başaklar bu işi nasıl başarıyor? Nasıl bencil davranmayı bir kenara bırakıp hayatı paylaşıyor, karşılık beklemeden elinde ne varsa düşünmeden çıkarıp veriyor?

Listenin sonu gelmez tabii. Her burcun, her insanın iyi ve kötü taraflarını, ağır basan yanlarını iyice bir düşünmeli. Yukarıda saydığımız burçları da örnek alın, ideal ilişkiye götüren yolları bir bir arayın. Fakat hepsinden evvel tek bir şeyi unutmayın: Önce kendiniz gibi olun, yalan dolandan uzak durun. E biraz da uslu durun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.