Huzuru Sevgilisinin Kıyafetinde Bulan Burçlar!

Üzerinde partnerine ait bir kıyafetle gözlerini kapatıp hayaller dünyasına yol alanlar… Huzurlu bir uyku çekmek için sevgilisine ait bir kıyafeti yanı başında tutanlar… Hatta bir bahaneyle sevdiğinin gardırobundan gizlice bir şeyler aşıranlar… Tüm bunların mutlulukla bir ilgisi olmalı. Aslına bakarsanız ilgisi var da! Üstelik söyleyen sadece biz değiliz, bilim insanları da aynı görüşte. British Columbia Üniversitesi’nde bir grup araştırmacı, 96 kadın üzerinde yaptığı araştırmada içlerinde erkek arkadaşlarının kokusu da olan 3 farklı kokuyu koklamalarını istedi. Sonuç sevgilisinin kokusunu alan kadınların stres düzeylerinin azalırken, yabancı bir koku aldıklarında stres düzeylerinin artmış olmasıydı. Özetle sevgilisinin kıyafetini giymek kişiyi stres, yalnızlık ve endişeden uzak tutuyor. Peki, hangi burç sahiden de huzuru partnerinin kıyafetinde buluyor?

Hasretinden Prangalar Eskiten Boğalar

Sevgilisinin ellerinden tutup, aşkla dolu gözlere bakakalmak… Var mı daha öte bir mutluluk? O huzur, o tamamlanmışlık duygusu, o minnet hissi… Boğalar için o anın verdiği duygu tarif edilemez ki. Tek bir dokunuşta uçar gider mutluluk diyarına. Evin her bir köşesine sinen aşk kokusunu imkanı olsa şişeler, bir parfümmüşçesine sıkıverir üzerine ya da yatağa. Öylece dalıp gider en derin uykulara. Sevgilisinin tenine değen, kokusu sinen bir kıyafeti giymek de en büyük kavgaları bile siler atar kenara. Sevdiğinden ayrı kaldığı her bir dakika da daha katlanılabilir gelir ona.

Sevdiğinden Bir Dakika Uzak Kalamayan Yengeçler

Yengeçlerin temel ihtiyaçları sevmek ve sevilmek çoğu zaman. İnsanlara karşı cana yakın ve samimi tavırları bundan. Kalplerinin sesine kulak vermeyi bildiklerinden aşk da uzak kalmaz kapılarından. Sevdi mi tam sever, yüreklerinin en derinine buyur eder. Sarar sarmalar, aşkını her şeyin önünde tutar. Sevdiğiyle yan yana olduğu sürece sıcacık bir yuva kurar. Öyle bir sevgi ki bu mantığı ne kadar aksini de iddia etse daima duyguları ağır basar. Araya mesafeler girsin girmesin o hep sevgilisinin kokusunu yakınlarında arar. Ondan kalan bir kıyafeti geçirir üzerine, onun kollarındaymışçasına huzurla uykuya dalar.

Aşka Aşık Balıklar

Aşktan başka yaşamaya değer ne var ki bu dünyada? Sevdiklerine gönülden sarılmak, sıcacık ellerini tutmak, yüreğinin kapılarını ardına dek açmak… Başka neden biri kendini kurban etsin ki bir başkası uğruna? Balıklar duygu girdabında yok olup gidebilir, yeter ki eksik parçasını tamamlayan aşkı olsun yanlarında. Sımsıkı sarılır, ne pahasına olursa olsun bırakmaz asla. Biraz içine kapanık olsa da onu gönülden sevenle konuşmaya bile gerek yoktur aralarında. Göz göze gelmeleri yeter birbirilerini anlamaya. Her zaman sevgilisinin kollarında olmak, onun güven verici aurasına kendisini bırakmak isterse sevgilisine ait bir kıyafeti sırtına geçirmesi bile yeter de artar ona.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.