Hocalarını Çıldırtmada Tarih Yazan Burçlar Hangileridir?

Yeni ders yılı tüm hızıyla devam ediyor. Devam ediyor etmesine de kimse hocaları sormuyor! Kimse de bu hocalar hala tek parça mı, hala yaşıyorlar mı, psikolojileri nasıl demiyor! Herkes öğrenciliğinde “haylaz” olduğunu iddia eder, bunu da pek gururla söyler. Herkesin ekolü “Hababam Sınıfı”dır, bu nedenle kendi sınıfını bu güzide romanın ve film serisinin kahramanı olan sınıf gibi anlatır ama kimse gerçekten oradaki sevgiyi ve saygıyı anlayamaz maalesef. O dönemlerden farklı olarak içinde bulunduğumuz çağın getirileri nedeniyle çok daha “haylaz” ve laf dinlemeyen öğrencilerin kendilerinden daha haylaz “velileri” olduğunu da unutmamak gerekir. Hangi kuşağın daha haylaz olduğunu ölçmeye çalışmadan gel bakalım, yeni dönemde hocaları çıldırtma bayrağını taşıyan burçlar hangileridir.

Hiçbir Şeyi Zamanında Yapmayan Boğa Burcu

Rahatına ve keyfine bir hayli düşkün olan Boğa burcu öğrenci, karşısındaki otoriteyi bir hayli zorlar. Uyuşuk davranışları ile evinde ailesini, okulda hocalarını çıldırma noktasına getirir. Ödevlerini yapmaz, projelerini sunmaz, hiçbir sorumluluğunu yerine getirmez. Hiçbir şeyi zamanında yetiştirmez, oyun oynamak istiyorsa oyun oynar, dizi izlemek istiyorsa dizi izler, uyumak istiyorsa uyur. Ancak ders çalışmak isterse ders çalışır ki o da pek sık görülen bir durum değildir.

Asla Susmak Bilmeyen İkizler Burcu

Geveze İkizler burcu, okuldaki her hocasını çıldırtmayı başaran başka bir burcun öğrencisidir. Üzerine vazife olsun olmasın her konuda konuşan ve sorulmadığı hallerde bile fikrini belirten İkizler burcu çok da dağınık bir dikkate sahiptir. Bu nedenle derste anlatılanları dinlemek yerine dikkatini daha çok çeken günün dedikodularına katılmayı tercih eder. Hocasının uyarılarına kulak asmayan İkizler burcu, yerinde duramayan tavırlarıyla tüm hocalarını tek tek bıktırmasıyla bilinir.

Sulu Gözlü Yengeç Burcu

Kendi çapında bir drama kralı / kraliçesi olan Yengeç burcu öğrencisi, hocalarını tüketen bir başka öğrencidir. Her şeyin onunla alakalı olduğunu düşünür, o kadar alıngandır ki herhangi birinin söylediği en ufak bir sözü bile üstüne alınır, derslerden sürekli olarak ağlayarak ayrılır, peşinden arkadaşlarını da sürükler. Her anında yeni bir drama yaratır, defalarca farkında olmadan bile kaos çıkmasına neden olur. Kırılgan Yengeç burcu ona bir şey dendiğinde hemen savunmaya geçer ve olan olayları asla unutmaz.

Çatışmak İçin Hiçbir Fırsatı Kaçırmayan Koç Burcu

En büyük amacı kendini öne çıkarmak olan Koç burcu öğrencisi, bunun için her şeyi yapar. Her fırsatta derslere geç girer, hocaların her sorusuna muhalif yanıtlar verir. Sınavlarındaki başarılar bile hocalarına verdiği kıymetle doğru orantılıdır. Sevdiği ve onu seven hocalarının derslerinden en yüksek puanları alırken, hoşlanmadığı hocaların derslerinden aldığı puanları pek önemsemez. Hırçın Koç burcu öğrencisi sadece hocalarına değil arkadaşlarına karşı da hırçın davranır.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir