Hırslı ve Başarılı Oğlak Burcu Ünlüleri

Zodyak’ın en disiplinli ve çalışkan burçları arasında Oğlaklar yer alıyor. İş hayatında hedeflerine ulaşmak için hırsla ve büyük bir disiplinle çalışırlar. Ünlüler dünyasındaki bazı isimlerin başarısının arkasında Oğlak burcu etkisi bulunur. Özel hayatlarındaki sıkıntılara rağmen çalışmalarını istikrarla sürdürürler. İş ahlakı ve azmiyle parmak ısırtan bu ünlüleri yakından inceleyelim.

Burak Özçivit

Yıllar önce mankenlik dünyasına adım attığında belki o da bu kadar popüler olacağını düşünmüyordu. Başarısına sadece şansa mal etmek biraz haksızlık olur çünkü Oğlak burcu olmanın verdiği hırsla çok çalıştı. Defilelerde boy gösterdikten sonra yapımcıların dikkatini çekmeye başladı ve oyunculuğa geçiş yaptı. Sempatikliği ve tipik Türk erkeği görüntüsüyle kadın hayranları tarafından çok beğenildi. Performansını en iyi şekilde kanıtladığı dizi “Muhteşem Yüzyıl” oldu. Malkoçoğlu rolünün başarıyla altından kalktıktan sonra yeni projeler geldi ve popülaritesi arttı. Reklam ve sinema dünyasında da yer alan Özçivit, yönetmen koltuğuna oturarak kendi filmlerini de çekmeye başladı.

Ebru Şallı

Kariyerine manken olarak çok genç yaşlarda başlayan Ebru Şallı çalışmaya hiç ara vermedi. Modellik yaptığı dönemde podyumlarda fırtına gibi esmiş ve mesleğinde zirveye çıkmıştı. Harun Tan ile evlendikten sonra eskisi gibi aktif olmasa da zaman zaman defilelere çıkmıştı. Çocuk sahibi olduktan sonra televizyon programlarında sağlıklı beslenme üzerine yemek programları ve pilates yapmaya başladı. Ölçülü ve sağlık konusunda disiplinli Oğlak burcu  kadını olarak abur cuburdan her zaman uzak durdu. Eşinden boşandıktan sonra da aynı hırsla işine devam etti. Sosyal medyayı aktif olarak pazarlama ve reklam amaçlı kullanıyor. Ayrıca kendi giyim markasını da yaratarak bir mağaza açtı.

Mert Fırat

Ekranların yakışıklı ve karizmatik aktörlerinden biri olarak öne çıktı. Dört kolda çalışan ve 10 yıldan fazladır sektörde olan Mert Fırat, Oğlak burcunun azmiyle zirveye çıktı. Sinema ve tv dizi projelerinin yanı sıra reklam oyunculuğu da yapıyor. Şarkıcı olan babasının da etkisiyle profesyonel olmasa da belli projeler kapsamında sahne aldığı da oluyor. Özel hayatı ve flörtleriyle de çok konuşulan Fırat yakın zamanda evlendi. Sivil toplumcu bir yönü olan ünlü oyuncu, “İhtiyaç Haritası” adlı projeyle maddi yardıma muhtaç ailelere bağış ulaştırıyor. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı geçen sene Mert Fırat’ı iyi niyet elçisi seçti.

Irina Shayk

Podyum dünyasında uluslararası bir şöhreti olan ünlü manken, Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo’nun sevgilisi olarak tanınmıştı. İlerleyen zamanlarda Oğlak burcunun iş disipliniyle kariyerinde hızla tırmanışa geçti ve başarılı moda çalışmalarına  imza attı. Ünlü futbolcudan ayrıldıktan sonra popülaritesini sürdürmeyi başardı ve büyük markalarla çalışmaya başladı. Ünlü Türk fotoğrafçı Mert Alaş’ın yakın arkadaşı olan ünlü manken, kendisiyle birbirinden nitelikli fotoğraflara imza attı. Şu anda birlikte olduğu ünlü aktör Bradley Cooper’dan bir çocuğu olan Shayk, hamilelik döneminden doğum sonrasına kadar ara vermeden aynı hızla çalıştı. Kariyerinin zirvesinde olan güzel model, sosyal medyayı aktif olarak reklam amaçlı kullanıyor.

Ozan Doğulu

Müzisyen bir babanın çocuğu olarak kardeşi Kenan Doğulu ile birlikte aynı kulvarda kariyer yaptılar. Oğlak burcunun azim ve çalışkanlığıyla yıllardır en başarılı aranjörler arasında yer alıyor. 90’lı yıllarda çıkış yaptıkları dönemde kardeşinin seslendirdiği şarkıları düzenlemiş ve pop müziğinde eşsiz şarkılara imza atmışlardır. Geçen seneler içinde Ajda Pekkan, Sıla, Sezan Aksu, Demet Akalın, Ece Seçkin, gibi isimlerle ortak projelerde yer aldı. Değişen müzik anlayışı ve teknolojisi ile birlikte kendini yenilemeyi bildi. Bu iş yoğunluğunun arasına bir evlilik ve üç kız çocuğu sığdırdı. Şu anda yine ara vermeden düzenleme işlerini yürütürken zaman zaman dj’lik de yapıyor. Hatta DJ kimliği besteci yönüyle birlikte öne çıktı. Birlikte çalıştığı şarkıcıların kliplerinde de boy gösteriyor.

Deniz Çakır

Tv dünyasına adım attığından beri şansı yaver giden ünlü oyuncu, genelde tutan dizilerde çalıştı. Oğlak burcu olan Deniz Çakır, Kamera karşısında oldukça rahat ve kendine güvenliydi. Bugünkü başarısını “Yaprak Dökümü” dizisiyle kazandı. Dizide fettan gelin Ferhunde karakteriyle seyirci karşısına çıkmıştı. Bu tipleme üzerine yapıştı ve sonraki rolleri de aynı doğrultuda oldu. Burcunun hırsı,  oyunculuğuna da yansıyan Deniz Çakır, canlandırdığı her karakterle adından söz ettirdi. Alımlılığı ve çekiciliğiyle de dikkat çeken oyuncu, soğuk görünmesine karşın sosyal medyada sempatik ve duygusal paylaşımlarıyla dikkat çekiyor. En son rol aldığı “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinden ayrıldıktan sonra yeni projesi için kolları sıvadı.

Mustafa Sandal

Sanat yaşamına söz yazarı ve besteci olarak adım attı. Sonrasında kendi albümünü çıkardı ve burcunun azmiyle kelimenin tam anlamıyla zirveye çıktı. Şarkıları dillerden düşmedi. Gençlerin zevkine hitap eden ünlü sanatçı, danslarıyla da şarkıları kadar dikkat çekiyor. Çağa ayak uydurmada oldukça başarılı olan Mustafa Sandal her albümünde hit parçalar çıkardı. Enerjik yapısından ve beslenme şeklinden olsa gerek fit fiziğini koruyan sanatçı, 50’li yaşlara yaklaşmasına rağmen yaşını göstermiyor. Kliplerinde ilk çıkış yaptığı yıllardaki gibi aynı enerjiyle dans ediyor. Özel hayatında zor günler geçirmesine rağmen iş sorumluluğunu elden bırakmayıp yeni projelere imza attı. En son dinleyicilerle buluşturduğu “Reset” adlı klibinde oğluyla birlikte dans etti.

Çağla Şikel

Yıllar önce Türkiye güzeli seçildikten sonra modellik kariyerine başladı. Uzun ve ince fiziğiyle diğer mankenler arasında öne çıktı. Gençlik yıllarında özel hayatıyla çok gündem olan Çağla Şıkel ilerleyen yıllarda işiyle gündeme gelmeye başladı. Oyunculuk, sunuculuk gibi alanlara da yöneldi ve Oğlak burcunun hakkını vererek başarılı oldu. Yıllarca çeşitli programların sunuculuğunu üstlendi. İki erkek çocuğu olmasına rağmen ara vermeden aynı azimle çalıştı, anneliği ve iş yaşamını bir arada yürüttü. Şu anda televizyonda sabah programı yaparken zaman zaman büyük markaların çekim projelerinde yer alıyor. Ayrıca yurt dışındaki en saygın moda haftalarının defilelerine de çıkan az sayıda mankenden biri oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.