Hiç Vakit Kaybetmeden İsmini NASA’ya Gönderen İlk 3 Burcu Açıklıyoruz!

NASA’nın Mars ile ilgili projeleri ve çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Mars 2020 projesi kapsamında yeni bir kampanya başlatan NASA, bu kapsamda Mars’a sembolik uçuş biletleri oluşturuyor. Mars’a gidip hayat belirtisi aranmasını amaçlayan bu projeye dikkat çekmek ve tanıtmak amaçlı olarak oluşturulan yolcu biletlerinin üstünde isim, soy isim, gidilecek bölge gibi bilgilerin yanı sıra kazanılan millerin (elbette bir geçerliliği yok) sayısı da yazıyor. 30 Eylül 2019’a kadar devam edecek bu kampanyaya dünya üzerinde en çok ilgi gösteren millet elbette biz Türkler olmuşuz. Kısa zamanda tüm katılımcı sayısının üçte birine sahip olan milletimizin uzaya olan bu ilgisi takdire şayan değilse nedir? Şimdi gelin bu üçte birlik kesimin büyük çoğunluğunu oluşturan burçları beraberce inceleyelim.

Aslan Burcu: “Namım Yürüsün, Adım Duyulsun”

Aslan burcu insanının bu projeye gösterdiği ilgi, uzaya olan merakından ziyade kendisine olan sevgisindendir. Adı duyulsun, bilinsin isteyen Aslan burcu insanı, dünyada hatta belki kendi ülkesinde ve hatta kendi şehrinde bu amacına henüz ulaşamamış olabilir. Ona göre bu durum elbette, eninde sonunda gerçekleşeceği için, şu anda zamana ihtiyacı var demektir. Ama bu, adının uzayda duyulması için çalışmayı geciktirmesi anlamına gelmez. Elbette herkesten önce uçak biletini o alacak, ismini herkesten önce uzaya o gönderecektir! Kimbilir belki bir gün gerçekten uzay yolculukları yaygınlaşır ve ilk o gider de bizler de storylerinden Mars’taki eğlence dolu hayatını izleriz.

Kova Burcu: “Teknolojik Gelişmeler Bizden Sorulur”

Teknolojiye ve getirdiği yeniliklere olan merakıyla öne çıkan Kova burcu insanı, adını NASA’ya gönderen gruplardan bir diğerine mensuptur. Yeniliklere olan hevesi ve hatta bu nedenle kimi zaman teslim olduğu zaafı, onun bu konuda daha fazla araştırma yapmasına ve daha ileri gitmesine de neden olur. Zaten çok zeki olan bu burcun insanının kavrayamayacağı pek fazla olay yoktur. Hayatındaki araştırmalarında hep daha ileri noktayı hedefleyecek ve günü gelip de uzaya seyahat etmek yaygınlaştığında gidecek ilk insanların muhtemelen çoğunluğu Kova burcuna mensup insanlar olacaktır.

Yay Burcu: “Yeryüzünde İncelemediğim Hayat Kalmadı, Sıra Gökyüzünde!”

Farklı kültürlere ve farklı hayatlara olan merakıyla bilinen Yay burcu insanı, bu listenin bir yerinde bulunmak zorunaydı. Uzaya gitmek gibi bir konuda meraklı Yay burcu insanlarının geride durmasını tabii ki bekleyemeyiz. Onlar zaten yeryüzünde ellerinden geldiği kadar gezdiler, gezemediklerinde oturup okudular. Şimdi ise seyahati seven, gezgin ruhlu ve içindeki kâşifi sık sık dışarı çıkaran Yay burcu insanı uzay macerasının da başrollerinden biri olmaktan geri kalmayacaktır. Şüpheniz olmasın ki Yay burcu insanları, uzayda yaşamak mümkün olsa, sırt çantasına sığıp taşınacak ilk insanlardan biri olurlar!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.