Hesap Ödeneceğinde Tuvalete Giden Burçlar!

Vardır senin de çevrende böyle insanlar! Kesin vardır kesin! Mesela okul ya da ofis çıkışı bir yerlere gitmişsindir, kendi kesene göre harcayıp içmişsindir. Tam ceketini almış, çantanı koluna takmış garsondan hesap isterken son dakika golünü yemişsindir. Dur o zaman biraz slow motion yaparak başa saralım. Yemekler yendi, içkiler içildi. Restoranda bulunan görevliye hesap için seslenildi. Masada bulunan arkadaşı ise kaşla göz arasında tuvalete kaçıverdi. E masaya da hesap geldi. Garson başında dikiliyor, ödeyeceğin hesap sonrasında bahşişini bekliyor. Huzursuz gözlerle sana bakıyor, ortamın bir anda keyfi kaçıyor. Neyse cüzdan cebinden çıktı, hesap defteri uzun bir bekleyiş sonunda kapandı.

Gelelim en samimiyetsiz kısma: Ah canım sen mi ödedin, keşke yapmasaydın, neyse bir dahaki sefere benden olsun. Ve kapıdan çıkılır, mecburiyetten vedalaşılır. Şimdi gecenin kritiğini yapma vakti. Acaba direkt telefon numarasını silip engelleyecek misin? Yoksa ayıp olmasın diye sadece arana mesafe mi çekeceksin? Belki de olaylar bu aşamaya gelmeden dışarıya çıktığın arkadaşlarının doğum haritalarını incelemelisin. Acaba haritasındaki hangi burç bu etkileri veriyor, hesap ödeneceği anda bedensel fonksiyonlarını harekete geçiriyor?

Dur dur hemen aklına cebinde Akrep besleyen Boğa ve Oğlak gelmesin. Tamam biraz cimri olabilirler fakat son dakika golü attıkları pek görülmüş bir şey değil. Söz konusu güven olunca adımlarını sağlam atar, asla yanlış yapmazlar. Fakat işin işine İkizler girerse işler tamamen değişebilir, ortalıkta her türlü üçkağıt dönebilir. Belki biraz da Yay etkisi haritaya tuz biber katabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.