Herkes Skandalı Konuşuyor! Esra-Ceyda Ersoy’un Haritaları

Yıllardan 2007. Televizyon programlarının ve yarışmaların harıl harıl reyting malzemesi aradığı dönemler… Gerçi şimdilerde de pek farklı olduğu söylenemez de konumuz o değil. İşte tam o aralarda iki kardeş ekranlarda görünmeye başlıyor. Fizikleriyle öne çıkıyor, ettikleri laflarla her gün başka bir gazete sayfasına manşet oluyor. Program program gezip reklam yüzü oluyor, üstüne son yılların “en tecrübe gerektiren mesleği” DJ’liğe adım atıyorlar.  O kulüp senin bu kulüp senin partiden partiye koşuyor, sosyal medyada tüm hayatlarını sergiliyorlar. Her şey tam da böyle başlamıştı. Tamam hayli farklıydılar ama hiç bu kadar abartmadılar! Malumunuz, bir videodur ortalıkta dolaşıyor. İnternetten kaldırılsa da hala Whatsapp gruplarında elden ele geziyor, görenler küçük dilini yutuyor. Esra – Ceyda kardeşler bu kez ünlü bir iş adamını da içine çeken bir skandala imza atıyorlar.

Biz gelelim bu iki kardeşin haritalarına, burçlarına. Esra Ersoy 29 derece İkizler burcu. Rüzgar nereye eserse o yöne gidiyor, kararsız halleriyle yerinde duramıyor. Güneş Neptün karşıtlığı, sınır tanımayan davranışlarını net bir şekilde açıklıyor. Üstüne yetmiyor Ay’ının Balzamik fazda olması, iki yakasını bir araya getirememesine, hatta “çırılçıplak” video çekmesine neden oluyor. Gelelim Ceyda’ya. Ceyda Ersoy’un Güneş Terazisi ve Jüpiter İkizleri haritasında üçgen açı yapıyor. Bu açı da onun karakteri üzerinde etkili bir rol oynuyor ve ikili ilişkileri onun hayatında önemli hale getiriyor. Mars Güneş karşıtlığı ise ne zaman ne yapacağı belli olmayan, tehlikeli biri olmasına neden oluyor. Yani aniden deliye dönebiliyor.

Mars karşıtlıkları bulunan iki kardeşin yıllardır nasıl beraber yol aldıklarını anlamış değiliz. Ancak Cartier bilekliğin ve kardeşlerin lükse düşkünlüğünü açıklayabiliriz. Venüs’ü Boğa burcunda olan Esra Ersoy’un Cartier bileklik ısmarlamasına şaşırmıyor, aynı performansı Venüs’ü Aslan’da olan Ceyda’dan da bekliyoruz. Esra’nın ilişkiler yüzünden böylesine kriz yaşaması ve oradan oraya savrulması da Progress ayının Plüton ve Mars birleşiminde olmasından kaynaklanıyor. Peki ilerleyen günlerde bu ikiliyi neler bekliyor? Eylül ayından sonra zorlu bir sürece girecek olan Esra’nın Ceyda’yla yolları ayrılıyor. Fakat zorlukların üstesinden gelebilirse küllerinden yeniden doğuyor, içinden yeni bir Esra çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.