Herkes Birlikte Aslan Tek!

Dünyadaki en kıymetli madenden kıymetli ve erişilmez, en parlak yıldızlar Aslan’ın yanında görünmez! Aslan kral/kraliçe türlerin şahı, galaksinin varisi, dünya ormanının tek sahibidir! Sıcacık kalbiyle onca ihtişama, el yakan göz çıkaran parlağına rağmen, herkesçe sevilir!  Bir o kadar da göze gelir!

Tüm dünyaya krallığını ilan etmek için, gösterişin en çıngıraklısına sahiptir!

İhtişamını aynalarda yaşayıp, gözlerden uzaklarda soldurursa neye yarar gösterişi! Bilakis duyanların misyon edinip bir zahmet elden ele uzatması, kulaktan kulağa yayması gerekir! Nerde megafon yutmuş bir kral, göz alıcı payetleri kendine sekiz kez dolamış bir star görürseniz, biliniz ki Aslan kendini tanıtıyor, saygı bekliyordur!

Kıymeti bol olanın, duvarı kibirden, tahtı zümrütten olur!

Egosu o kadar şişkin olunca, rüzgarın serti, gülün dikeni tehlike teşkil eder, Aslan’ın kibri ne güne durur; dev bir duvar örer! Neden en kıymetli mücevherler kasalarda saklanır, duyguların en özelleri değerini anlayacak bir gönüle düşmedikçe görünmez kalır? En nadide eserler neden el uzanmayan yerlerde, camdan kafeslerde sergilenir? Aslan da tıpkı böyle işte, ihtişamına, değerine bir kulede, el ermeyen tahtında oturur! Ta ki kıymeti bilinene, korumaya alınana dek!

Haklısın demezsen, olay çıkar!

Aslan yanılır mı? soruyu sorduğunuz kişiye göre değişir! Aslan dışındaki on birli zaten Aslan’a ifrit olur, “Burnunu yerden toplamaz, kasılacağım derken adım atamaz…” benzeri birçok söylenmenin dibine vururlar!  Haliyle dünya sahnesinde hasetinden Aslan’a haksızsın diyen çok, olaysız günü yoktur! Adam haklı şimdi beyler, sırf gönlünüz kırılmasın, azıcık da siz sevinin diye haksız taklidi mi yapsın! Hep zaten meyve veren ağaç meselesi!

Güleç yüzüyle girmediği kalp, sempatikliğiyle takdir almadığı halk yoktur!

Yediden yetmişe herkesin sevdiği, torunların idol dedesi, gençlerin en özendikleri teyzesi, mahallelinin canı ciğeri Aslan, sıcacık kalbiyle herkesi sarar, kendine açılan tüm kalpleri sıcacık gülüşüyle selamlar! Herkes bir yana, Aslan yamacıma diyenin haddi hesabı bilinmez, bu denli sevilen Aslan haddini aşmayana ölse diş geçirmez!

Aslan’ın gücü ne statüsünden gelir ne şöhretinden, varsa yoksa kalbinden!

Ne insanların üzerinde otorite kurup saygı görmeye çalışırlar, ne merhametlerini saklayıp güç gösterisi yaparlar! Kimsenin kalbini kırdıkları, hakkını gasp ettikleri görülmez! Varsa tüm cömertliğiyle açılmış eli, yoksa yardıma muhtaca uzattığı eli! Yüce gönlü, altın kalbi, çağırmasa da saygı görür, güç ona doğuştan gelir!

Yalnız lükse düşer, kaliteyi sever!

Yaldızını çul, çaputla örtecek hali yok! Gözü ayrı ışıldar, saçı ayrı, endamı iç gıcıklar! Hal böyle olunca, sahip olduğu değeri kaliteli kumaşlara sarar, lüksün her türüne tek tek ilgi duyar, her alanda takdir kazanmak için yaşarlar! Nicelerinin idol ilan ettiği, insanların hayranlık kontenjanlarını bir tek Aslan’la doldurduğu göz önünde bulundurulursa, sevginize layık olabilmek için tüm gayreti efenim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir