Her Şeyden Elini Eteğini Çekme Potansiyeline Sahip 4 Burcu Açıklıyoruz!

Hayattan elini eteğini çekme, yokmuş gibi davranma, hayatındaki her şeyi küçültme, sosyal hayatını azaltma, ihtiyacı olmayan şeyleri hayatından çıkarma, eşyalarını sağa sola verme, arkadaşlarla görüşmeme gibi şeyleri zaman zaman hepimiz yapıyoruz. Bazen bu bir ritüel halini alıyor. İçimize kapanıp rahatlıyoruz. Ama kimi burçlar çoğu zaman içine kapanıklığın sınırlarında gezebiliyor. Kelimenin tam anlamıyla hayattan elini eteğini çekmiş gibi içine kapanabiliyor. Japonlar bu duruma bir de isim vermişler: Hikikomori Sendromu. Hazırsan gel şimdi bakalım, hayatta en sık elini eteğini çeken, Hikikomori Sendromu’na en kolay giren 4 burcu inceleyelim!

Hareketsiz Boğa Burcu

Kimi zaman hayata karşı durağan kalmayı tercih eden Boğa burcu insanı, içe dönük yapısının da etkisinde kalır ve kendisini kapamaya başlar. Tüm işlerini erteler, işler koca bir yığın haline geldiğinde kendisini ulaşılmaz kılar. Tembellik özelliği de bunlarla birleşince inatçı Boğa burcu kendisini gündelik yaşamdan sıklıkla izole eder ve sosyalleşmeyi reddeder. Sabit fikirli Boğa burcunun uyuşuk yapısı bir an önce toparlanmasının önüne geçer. Kendisini atıl hissettiği böyle durumlarda eski haline dönmesi biraz zaman alır.

İçine Kapanan Yengeç Burcu

Kimi zaman kendisinin tüm fonksiyonlarını kapatabilen duygusal Yengeç burcu insanı, kırılmamak için elinden geleni yapar. Çünkü o bilir ki, kırılırsa bir daha geri dönmesi çok çok uzun sürer. O nedenle duygularına göre karar verir, hayattan elini eteğini çekme isteği geldiği zaman, Yengeç kabuğuna gizlenir ve kimsenin kendisine dokunmasına izin vermez. Alınganlığını bir yana bırakırsak bile aşırı hassaslığı nedeniyle çok kırılgan davranabilir. Geçmiş aklına geldiğinde uzun süre orada takılı kalabilir.

Karamsar Akrep Burcu

Kimi zaman içindeki karanlık dışına çıkmak isteyen gizemli Akrep burcu insanı bunu dışarıdakilerle paylaşmamak için içine kapanır. Zaten şüpheci olduğu için karşılaştığı herkese ve her şeye karşı takıntı yapabilir. Böyle zamanlarda kimseye güvenemeyen Akrep burcu insanı, içinde bulunduğu krizden beslenmekten de zevk almaya başlar. Gizlenir ve kendisini kimsenin bulmasına ve ulaşmasına izin vermemeye çalışır. Bunun önüne geçilmesi, içinde bulunduğu durumun daha uzun sürmemesini sağlamak adına önemlidir.

Aykırı Kova Burcu

Kimi zaman muhalif yapısı ortaya çıkıp da herkesi karşısına alabilme cesareti gösteren Kova burcu, bir anda herkesin tanıdığı eğlenceli halinden, kimsenin tanıyamayacağı soğuk bir hale geçer. Böyle zamanlarda mesafeli Kova burcu olabileceği en yakın insanlarla bile arasında yaratabileceği en uzun mesafeyi yaratır. Ona kimsenin ulaşamaması için elinden geleni yapar. Bildiğini okumayı sevdiği için, hiç kimseyi dinlemez. İnatçıdır ve uzlaşmak için hiç çaba harcamaz. Kova burcunu düştüğü bu tuhaf durumdan, ancak ve sadece yine kendisi çıkarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir