Her Sene iPhone Modelini Yenileyen 3 Burç!

29 Haziran 2007 yılından beri hayatımızda olan bir gerçek: iPhone! Her sene yeni bir modeli piyasaya çıkıyor, insanlar Apple Store’ların kapısında yatıyor. Sanki telefonlar bir yere kaçıyor! Kimi maaşının katbekat fazlasını bu cihazlara yatırıyor, kimi 48 ay taahhüt yapıp bitmek bilmeyen kredi kartı borçlarına boğuluyor. Tabii modaya uymak isteyenler de var, yenilik sevenler de. Hatta tamamen gösteriş yapmak için iPhone kuyruğunda saatlerce bekleyenler de!

Değişim Meraklısı Kovalar

Kova burcu insanı teknolojiye olan ilgisiyle bilinir. Yenilikçi ve idealisttir. Hiçbir şeyin gerisinde kalmak istemez, fakat bunu etrafındakilere hava atma kaygısıyla yapmaz. Telefonunu her sene yeniler, çünkü hayatında sürekli değişim ister. Kamerasının çözünürlüğü daha iyi, işletim sistemi bir adım önde olsun. Kısaca yenilediği iPhone’u bulunduğu ana ayak uydurup bütün ihtiyaçlarını karşılasın. Tabii bu kategoriye İkizler’i de ekleyebilir, hatta pragmatist Başakların da kulaklarını çınlatabiliriz.

Modaya Ayak Uyduran Teraziler

Teraziler işin biraz moda kısmında. Çağa ayak uydursunlar, trendin gerisinde kalmasınlar. Tabii onlar da yeniliği, değişimi sever, popüler şeylerin peşinden gider. Pek fayda gözetmez, sık dokuyup incelemez. Herkeste varsa kendisinin eksik kalmasını istemez. Parayı basar, gider telefonunu yeniler!

Gösteriş Delisi Aslanlar

Aslan burcu insanı yeni çıkan iPhone’u ayağına kadar getirir, üstüne bir de pırlanta kondurur. Hatta birkaç tane de sevdiklerine dağıtır. Düşün öyle cömert bir arkadaşımız. Teknolojiymiş, yeni özelliklermiş, işletim sistemiymiş ilgilenmez; gidip de Apple Store’in kuyruğunda beklemez. Onun için önemli olan yeni telefonuna herkesten önce sahip olmak, dosta düşmana havasını atmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir