Her Daim Olduğundan Daha Genç Görünecek Üç Burç

İnsanların olduğundan daha genç görünmelerinin bir takım unsurları vardır. Öncelikle genetik olarak geç yaşlanmaya ve kırışmamaya meyilli kişiler yaşını göstermez. Bazıları da yaşam tarzından ötürü fit durur ve yaşını göstermezler. Hayatlarının her döneminde gerçek yaşını kestirmek güçtür. Bunların dışında yaşlanmaya tahammülü olmayan insanlar da belli başlı bakım programları uygulayarak zamana karşı dururlar.  Astroloji dünyasında kimi burçlar yukarıda saydığımız sebeplerden ötürü, olduğundan daha genç dururlar. Fit duran ve yaşını göstermeyecek burçları şöyle sıralayabiliriz.

İkizler

Küçüklük dönemlerinden itibaren yaşını göstermeyen bu burçlar fit görünümüyle dikkat çeker. İkizler burçlarının dikkat çeken fizik yapıları ve auraları vardır. Beğendikleri birini gözüne kestirdiler mi onları etkilemekte zorlanmazlar. Formlarını korumak için özel bir çaba sarf etmezler. Hareketli yapılarından ötürü kolay kolay kilo almazlar zaten. İlerleyen yaşlarda ince fizikleri sayesinde olduğundan genç ve çekici görünürler. Beslenme konusunda çok özenli oldukları söylenemez. Tek eksiklikleri sağlık konusunu fazla önemsemiyor olmaları. Sağlıklı ve organik gıdaları tükettikleri takdirde daha sağlıklı ve zinde görünürler. Bunun için sebze, meyve, baklagil gibi ürünlere yönelmeliler. Kişisel bakım ürünlerini de kullanmaları daha iyi görünmelerini sağlar.

Yay

 

Zodyak’ın olduğundan genç görünen burçlarından biridir. İlköğretim çağlarında cılız ve minyon oldukları için arkadaşları arasında parmak çocuk muamelesi görürler. Ergenlik ve yetişkinlik zamanlarında da akranlarına göre daha genç dururlar. Yay burçlarının yaşlarını göstermemelerinin çeşitli sebepleri vardır. Fizik olarak ince yapılı ve atletiktirler. Kilo almaları genelde zordur, metabolizmaları hızlı çalışır. Ayrıca hareketli oldukları ve sporla ilgili aktivitelere sık yöneldikleri için kaslarının güçlü ve sıkı yapısını muhafaza ederler. İlerleyen yıllarda bu hayat tarzının kaymağını yerler. Genç görünümlerinin bir diğer sebebi de ruhsal yapılarıdır. Esprili, pozitif ve hayat dolu olan bu kişiler kolay kolay strese girmezler. Psikolojik olarak zor günler geçirseler bile kendilerini mutlu eden aktivitelere yönelir ve sıkıntılarını unuturlar. Tamamı bir araya geldiğinde fit ve yaşını göstermeyen insan profili ortaya çıkar.

Terazi

Yaşını göstermeyecek ve çekiciliğini uzun süre koruyabilecek burçlardan biri de Terazilerdir.  Aslında onların gerekçeleri yukarıdakilere göre biraz farklıdır. Genç göstermelerinin sebebi kendilerine iyi bakmaları, dışarıdan bedenlerine sık sık müdahale ettirmeleridir. Çekici insanlar olan Teraziler dış görünümlerinin güzelliği ile dikkat çeker. Genç görünümlerini korumak için ellerinden geleni yaparlar. Nemlendiriciler, anti-aging kremler, güneşten koruyucu ürünleri düzenli olarak kullanırlar. Saçlarında ağarma varsa boyatır, dökülme varsa tıbbi işlemlerle önüne geçmeye çalışırlar. Cilt bakımlarını yaptırır; ilerleyen yaşlarda botoks, dolgu, kimyasal peeling gibi işlemleri uygulatırlar. Kilo problemleri varsa diyet ve spor yaparak fit görünümlerini korumaya çalışırlar. Genel olarak iç huzuruna önem veren insanlar oldukları için stresten uzak dururlar. Yediklerine dikkat eder organik beslenmeye çalışırlar.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.