Her Burcun Bir Kırmızısı Var! Senin ki Hangisi?

Aynı anda hem çekiciliği hem tedirgin etmeyi, hem cazibeyi hem nefreti, hem gücü hem de dinamizmi yansıtan bir renk söyle bize desek hangi renk aklına gelir. Elbette renklerin en sıcak olanı kırmızı! Kırmızı öyle bir renktir ki onu nerede kullanırsan kullan doğru tonu yakalayamazsan seni rezil edebilir. Fakat tonunu yakaladığın anda öyle bir mertebeye ulaştırır ki seni bir daha o kadar yukarıdan aşağı asla inmezsin. İşte böyle baştan çıkaran bir renktir kırmızı. Alacası o kadar çoktur ki her yerde kullanılır. Enerjiktir, hareketlidir ama fazla kullanıldığında öfkeye dönüşebilir. Bazen iştah açar bazen de uyku kaçırır. Mutluluk verdiği de olur ateşin rengini de ifade edebilir. Kırmızı renk inişleri çıkışları olan bir renktir ve eğer bu rengi kullanmayı düşünüyorsan kendi kırmızını bulmanı öneriyoruz.

Bu kadar girişten sonra senin kırmızını burcunun özelliklerine göre önereceğimizi anladığını biliyoruz. Hem de kırmızının tüm tonlarını Pantone renk kataloğu kırmızılarından seçtik. O halde hazırsan başlıyoruz. İşte senin kırmızın…

Koç Burcu Kadını İçin Chinese Red

Kırmızı zaten senin rengin. Aslında sen her tonunun kullanabilirsin ama imza kırmızın ne olsun istersen sana önerimiz Chinese Red denilen parıl parıl parlayan canlı kırmızıyı tercih etmen yönünde. Sen cesur ve canlısın o yüzden baştan aşağı kırmızının bu tonunu giyebilirsin. Fakat fazla dikkat çekici olmak istemediğin günlerde aksesuarlarda ya da ruj olarak kullanabilirsin. Fakat elin her kırmızıya gittiğinde ilk önce bu tonu dene. Ünlü ayakkabı markası Christian Louboutin’in de tabanlarının bu kırmızıya en yakın ton olduğunu da bilmeni isteriz. Aynısı değil fakat en yakını. Zira kendi kırmızısı patentli…

Boğa Burcu Kadını İçin Chili Red

Soğukkanlı Boğa burcu kadınına da kırmızının soğuk ama kararlı bir tonunu uygun gördük. Chili Red adı verilen kırmızı acı biber renginde olan bu kırmızı soğuk bir renk olmasına rağmen ağır başlı bir duruş sergilemen için yeterli. Sen daha çok bej ve yeşillerin kadını olduğun ve değişime de kapalı olduğun için senin kırmızın daha tok ve temkinli yaklaşacağın bir ton olmalıydı. Ayrıca bu kırmızının bu tonu ünlü kırmızı halı rengi olarak da bilinir.

İkizler Burcu Kadını İçin Mandarin

Senin kadar çok yönlü, hareketli bir insana kırmızı önerirken en sıcak tonunu  seçmeye özen gösterdik. Turuncuya yakın olan mandalina rengi olarak da bilinen bu kırmızı merak uyandıran bir renk olarak da bilinir. Tek parça olarak iddialı olduğu için sana oje, aksesuar, çanta, ayakkabı gibi parçalarda ya da beyaz veyahut bej ile kombine edeceğin pantolon, gömlek ya da dış giyim de tercih etmeni öneriyoruz.

Yengeç Burcu Kadını İçin Flame Scarlet

Bayrak kırmızısı denilen bu kırmızı herkesin bildiği bir tondur. Geleneksel bir kırmızı olması sebebiyle Yengeç burcuna öneriyoruz. Tek başına her daim giyilir. Üstelik Flame Scarlet tonunda bir elbise giydiğin zaman özgüvenin tavan yapar, çekingenliğinden eser kalmaz, söylemedi deme. Özellikle siyah deri ceket ile çok yakışan bir tondur. Kendini güçlü hissetmek istediğin günlerde sakın elin başka bir renge gitmesin.

Aslan Burcu Kadını İçin Fiery Red

Senin gibi gösterişli ve iddialı bir kadına ateşin kırmızısını önereceğiz elbette. Ateş rengi olarak anılan Fiery Red kesinlikle Aslan burcu kadının kodu olmalıdır. Tek parça olarak tercih ettiğinde ruhunda dünyaya hükmedecek gücü bulabilirsin. Siyah en çok yakıştığı, beyaz da hiç yakışmadığı bir renktir. Kombine ederken bu sözlerimiz göz önünde bulundurmalısın. Sarı saçlı kadınlara da en çok yakışan kırmızı ruj rengidir.

Başak Burcu Kadını İçin Mineral Red

Bu bildiğin gülkurusu deme sakın eleştirmeye bayılan Başak kadını. Pantone renk kataloğu Mineral Red adı altında kırmızı pigmentlerinden elde edilen bu ton tam senin sade ve gösterişsiz tavrına uygun. Biliyoruz kırmızı senin için fazlasıyla iddialı ve sen iddiasız iddialı olmayı seviyorsun. Bu yüzden bu renk senin kırmızı tonun. Elbise, aksesuar pantolon, ayakkabı ya da çanta hepsini kullanmakta özgürsün. Fakat gerçekten etkileyici olmak istediğinde far olarak tercih etmeni öneririz.

Terazi Burcu Kadını İçin Jester Red

Zevkli ve şık Terazi burcu kadınının kırmızısı elbette bordo ile kırmızı karşımı bir ton olmalı. Tam Türkçesi soytarı anlamına gelse de aslında kırmızıların en ağır başlılarından biridir. Diğer kırmızıların en çok yakıştığı kırmızı tonudur.  Üstelik birçok renge uyum sağlaması ile de uyumlu bir kırmızı olarak da bilinir. Tıpkı senin özelliklerin gibi uyumlu, şık, zarif ve zevkli bir renktir.

Akrep Burcu Kadını İçin Merlot

Tutku en bilinen ve güçlü özelliklerinden senin. İşte bu nedenlerle bizde senin için kırmızının en tutkulu tonu şarap kırmızısını seçtik. Çünkü bu renk hem seksi hem de gizemli, hem tutkulu hem de kıskançlığı bir arada barındırıyor. Ketum olduğu kadar duyguları da yoğun yaşayan bir kırmızı. Tıpkı senin gibi…

Yay Burcu Kadını İçin Poppy Red

Gelincik kırmızısı adı verilen bu renk kullanımı en zor kırmızı tonlarından biridir. Eğer bu renk sana yakışıyorsa sakın bırakma çünkü pek kimsenin cesaret edebileceği bir renk değildir. Sütlü kahverengi ile kombine edilebilir. Kot pantolon ile çok yakışır ve onun dışında ruj ve aksesuarlarda idealdir. Genellikle coşkunun rengi olarak da bilinir. Hevesli olmak bir renk olarak tabir edilseydi kesinlikle Poppy Red olarak adlandırılırdı, bunu da bilmeni isteriz.

Oğlak Burcu Kadını İçin Biking Red

Mürdüm renginin karşılığı olan Biking Red bu kışın da favori rengi olacak bilesin. Özellikle olgun ve dengeli bir kırmızı tonu olan bu rengi hemen hemen her parçada kullanabilirsin. Sen zaten ağır başlı bir stili benimsediğin için dolabındaki her parça ile uyum sağlayacağına eminiz. Beyaz ile kombine edildiğinde şaha kalkar, lacivert ile kombine edildiğinde ise tutarlı bir stil yaratır.

Kova Burcu Kadını İçin Warm Red

Senin gibi özgür ruhlu, arkadaş canlısı, idealist bir kişi için kırmızıların sıcak tonunu seçtik. Warm Red adı verilen bu ton mandalina kırmızısı ile bayrak kırmızısı arasında bir renktir. Bu rengi özellikle sana öneriyoruz çünkü bize göre yenilikçi, egosuz ve açık sözlülüğü ifade eden bir renk ve bu kelimeleri düşündüğümüzde aklımıza Kova kadınlarından başka kimse gelmiyor.

Balık Burcu Kadını İçin Rose Red

Romantik Balık burcu kadını için pembeye en yakın olan gül kırmızısını öneriyoruz. Çünkü sen naifsin, romantiksin, kırılgansın ama aynı zamanda yaratıcılığı ve şefkati de temsil ediyorsun. Bize de göre de hangi kırmızı da bu kelimelerin anlamları gizli dersen tek cevabımızı Rose Red olur. İşte o nedenle bu senin rengin hoşgörülü Balık kadını…

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.