Hep Daha Fazlasını İsteyen, Hiç Yetinmeyen Burç Hangisi?

Hayatta sizin için en değerli şey nedir? İşiniz, aileniz, psikolojiniz, köpekleriniz, giysileriniz, birikiminiz, sıhhatiniz, yakın çevreniz ya da dost bildikleriniz… Herkesin yapısı, ihtiyaç duydukları birbirinden farklı. Kimi uzun yıllar sadece kalbine alacağı bir aşk arar, kimi sağlıklı bir yaşam için sabah akşam spor yapar. Kimi birikim sahibi olmak, kendini garantiye almak için yemez içmez kenara atar, kimi en küçük sorunda ailesinin kapısını çalar. Kimi gözünü hep en tepeye diker, başarılı olmak ister, kimiyse çenesiyle zenginin parasını diline sakız eder! Ne var ne yok bir bir ortaya döker. Peki hangi burç hep daha fazlasını ister, hiçbir zaman yetinmeyi bilmez?

Cevap aslında çok da zor olmamalı. Sınırları zorlayan, her daim uçlarda yaşayan, aklının yatmadığı hiçbir konuda uzlaşmak için adım atmayan Akrepler, bazen intikam almak için, bazen güçlü yapılarını korumak için gözünü hep ileriye diker. Hırsını kamçı yaparak, istikrarını bozmadan ilerler. Bir ise neden iki olmasın, üçe ulaştığında beşten eksik kalmasın diye hayatları boyunca enerji sarf ederler. Başarısızlığa tahammül edemez, damarlarında dolaşan kıskançlıkla raks ederler. Yeri gelir acısını 40 sene içinde hapseder, karşı tarafın hiç beklemediği anda intikamını soğuk servis eder.

Peki yetinmeyi bilmek mi gerekir yoksa hep daha fazlası için çaba sarf etmek mi? Tartışmaya fazlasıyla açık bir konu. Hep yerinizde saydığınızı düşünsenize. Artık gelecek planları bile yapmamaya başlamış, hayal kurmayı unutup hedeflerinizden şaşmışsınız. Kafanızı kafesinizden çıkarmaya korkar olmuş, ömür boyu hep aynı noktada kalmışsınız. Artık daha fazlasını istemeye bile korkmuş, cesaretiniz resmen kül olup uçmuş. Fakat artık yeniden doğma zamanı, gözünüzü karartıp kendinize olan güveninizi tekrar kazanmalı. Biraz Akreplerden feyz almalı, ancak ayarı da fazla kaçırmamalı! Hazır mıyız yeni bir sayfa açmaya?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir