Hem Günah Keçisi Hem Mağduriyet Elçisi!

Hep sizin üstünüzü oynuyorlar değil mi? Bir sorun olduğunda herkes sizi suçluyor, hatayı sizde arıyor. İnsanlar sizi hiçbir zaman anlamıyor. Ya kafaları farklı çalışıyor ya da kimse gerçekleri göremiyor. Olan tabii ki size oluyor. Boynu bükük kalan, ezilen, günah keçisi ilan edilen, nereye gideceğini bilmeyen… Resmen dalgın bir Balık gibi oradan oraya sürükleniyorsunuz. Halbuki herkese yardımcı olmak istiyor, hep iyi niyetinizle davranıyorsunuz. Sonra dımdızlak ortada kalıp şaşkın şaşkın akışta sürükleniyorsunuz.

Neden böyle peki? Hiç düşündünüz mü? Sorunun köküne inmeyi denediniz mi? Hatayı kendinizde arama cesaretini hiçbir zaman gösterebildiniz mi? Cevap zaten ortada, aynı sorunları tekrar tekrar yaşamanızda. Dönüp dolaşıp aynı yanlışları yapmanızda. Peki ne zaman çırpınmayı bırakıp harekete geçmeyi planlıyorsunuz? Gerçekten kafanızı sudan dışarı çıkarıp biraz gerçek dünyaya odaklanmak istiyor musunuz? Tamam, farklı bir gezegenden geldiniz anlıyoruz, ayak uydurmakta zorlanıyorsunuz. Fakat bir ömür böyle geçmez, oynadığınız mağdur rolü kimseye sökmez!

Bazı şansızlıklar sizi buluyor olabilir, hiç beklemediğiniz olaylar bir anda ortaya çıkabilir ya da istemediğiniz şeyler yakanızı bırakmayabilir. “E daha ne?” diyorsunuz değil mi? Neden düşünmüyorsunuz sahip olduğunuz güzel şeyleri? Nedendir her gece ayrı bir melankoli, yalnızlık seremonileri? Sıkılmadınız mı kendinizi kurban etmekten, sabah akşam fıçılara düşmekten, rakı masalarında kendinizi kaybetmekten? Bırakın kaderciliği, insanlara bağımlılık göstermeyi. Arkanızdakileri bir kenara atın, sezgilerinizi cebinize koyup kendinize yeni kapılar açın.

Neden mi? Önce kendiniz için. Sonra 7 milyar nüfuslu bir gezegenin selameti için. Düşünsenize, kim sever sürekli depresyon halinde takılan birini? Amaçsızca ortalıkta dolanan bir deliyi? Aslında bunca zamandır kendinizden sıkılmamanız bile bir mucize gibi! Neyse fazla üzerinize gitmeyelim, yeterince istediğinizde her şeyi değiştirebileceğinizi belirtelim. Ha böyle mutluysanız orası ayrı tabi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.