Hedonist Fedon’un Burcu Hiç Şaşırtmadı

Geçen günlerde röportajı yayınlanan Fedon’un kadınlar, evlilik ve ilişkiler üzerine sarf ettiği sözler tartışılmaya devam ediyor. Önce bakalım, dilinin kemiğini kırıp köpeklere atmış, ağzına gelen her şeyi saydırmış bu ak sakallı delikanlı neler söylemiş. Ardından üstüne biz de lafımızı ederiz.

 

 

“İyi bir koca olamadım ama iyi bir eşim. Çocuklarıma çok iyi babalık yaptım. Hiçbir zaman boşanmadık ama eşim artık benim teyzem, kardeşim, annem. Saygım sonsuz. Ölene kadar başımın üstünde yeri. Ama kardeş kardeş ayrı odalarda yatıyoruz. O konuda vicdan azabım büyük ama neye yarar? 17 yaşında almışsın, ömrünü yemişsin. Bu saatten sonra başımda gezdirsem ne fayda? O da ayrı mevzu.

Evlilik falan, bırakın bunları. Doğaya aykırı. Her şey formalite. Ben belki göremeyeceğim belki ama insanoğlu bu evlilik formalitesinden sonunda kurtulacak. Bu kurum ortadan kalkmalı. Mecbur muyum ben 50 sene aynı kadınla yatıp kalkmaya! Kadın da aynı adamla 50 yıl yatmaya mecbur değil.

Anlamak zor kadınları. Ama memnunum hayatımdan. Bodrum’a giderim tek başıma, binerim motoruma. Bir kadını beğendiysem, o da beni beğendiyse flörtümü ederim. Kime hesap vereceğim?”

 

 

Yukarıdakiler röportajın sadece bir kısmı. Şimdi sıra bu sözlerinin altında yatan sebepleri aramaya geldi. 19 Ağustos 1946 doğumlu Fedon, Aslan burcu. Gösterişi, kibri, otoritesi ve macera peşinde koşan çılgın tarzı onun sadece birkaç özelliğinden. Yılların eskitemediği şarkıcının Venüs, Neptün birleşimi Terazi burcunda olduğundan aşkın ve flörtün sonu gelmiyor. İlişkilerindeyse bu durum biraz buz üstünde stilettoyla yürümeye benziyor. Yaptığı açıklamalardan anlaşılacağı gibi Fedon pek de “sadık insan” tanımıyla örtüşmüyor. Kararsız yapısı, “bir de yetmez beş tane” halini fazlasıyla açıklıyor. Yani kısaca hem karnı doysun hem pastası dursun istiyor. Ay’ının Boğa, Güneş’inin Aslan olması da hedonizmin doruklarında dört nala koştuğunu anlatıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.