Hayır Demeyi Bilmeyen 3 Burç!

İnsanoğlu olarak birçok sebep yüzünden hayır diyemeyiz. Ayıp sayılacağı için, bizi aralarına almazlar diye, dalga geçerler diye en çok da karşımızdakinin sevgisini kaybederiz korkusundan belki de. Ama bir şekilde biz karşımızdakini kaybetmeyeceğiz diye her istediğine evet dedikçe o eşeğin kulağına su kaçırırcasına hareket ederek iyi niyetimizi su istimal etmeye başlar. Her ne kadar her şey karşılıklı olmak zorunda değil desek de insan ilişkilerinde denge her şeydir. İşte bu yüzden yeri geldiğinde hayır demek çok önemlidir. Ama bazı burçlar vardır ki fazlasıyla nazik oldukları ve karşındaki üzülmesin diye hayır demek zor gelir. İşte o 3 burç!

Yengeç

Hayatında olan insanlar için hep iyi ve güzel şeyler yapmaya çalışıyorsun ve sen bunu yapmaya devam ettikçe karşındaki daha da ileri gidiyor ve artık ona verdiğin her şey sonsuza kadar hakkıymış gibi davranıyor. Karşısındakinin iyi niyetinden şüphe duymadan o sırada yapılması gereken şey neyse onu yapıyorsun. Bu kadar küçük bir şey için olay çıkarmaya değer mi mantığında olduğun için olay büyüyor ve başta hayır dememenin verdiği o rahatlıkla insanlar hayatına girip çıkabileceğini sanıyor. Sen aman kimse üzülmesin, keyfi kaçmasın dedikçe onlar seni üzüp duruyor. Sevdiğin insan için sonuna kadar gitmek güzel bir özellik ama biri için ne kadar ileri gideceğine iyi karar vermelisin.

Balık

Sen bu hayatta tanışabileceğimiz en hoş insanlardan birisin, fazlasıyla naifsin ve bir o kadar da cana yakınsın. Sen tam da annesinin yemeklerini özledi diye sevdiğin kişiye bir şeyler pişirip götürecek ya da onu kendini iyi hissettirecek neyse onu yapacak birisin. Bunu bir karşılık almak için yapmazsın sadece kendini iyi hissettirdiği için yaparsın. Ne yazık ki sevgili Balık bu hayatta fazla iyi olmak başka beklentileri de beraberinde getirir. Karşındaki daha fazla ne verebilirsin diye şansını denemeye bile başlayabilir. Biliyoruz sevdiklerini hayal kırıklığına uğratmaktan nefret ediyorsun ama herkese yardım etmeye çalışmak senin görevin değil. Dozunu kaçırmadan, kendini arka plana atmadan ne yapabiliyorsan onu yapmalısın.

Terazi

Sen de tıpkı Balık ve Yengeç gibi tanıdığımız en nazik ve tatlı insanlardan birisin. Ve evet diğer burçların başına gelen şey ne yazık ki senin de başına geliyor, iyi niyetin, adalet duygun diğerlerinin kalbini kırmana, üzmene engel oluyor. Gelen şey hele ki sevdiğin insandan geliyorsa hayır demek sana çok anlamsız geliyor. Sevdiğin için kendini önüne siper edebiliyor ve onun savunucusu konumuna geçiyorsun. Canını sıkan, kalbini kıran şeyi karşındakini mutsuz etmemek için söylememeyi tercih ediyorsun. Tabi böyle olunca da sonuç daha fazla hayal kırıklığı, daha fazla mutsuzluk oluyor. Gel sen ne diyeceksen zamanında de duygularını da karşımdaki ne düşünecek diye saklama sevgili Terazi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir