Hayatın Anlamını Arayıp Bulamayan Üç Burç!

Her burç hayatının bir döneminde – yüksek ihtimalle ergenlikte – hayatının anlamını sorgulamış, bunun için çeşitli araştırmalar yapıp aylar yıllarca kafa patlatmıştır. Ben bu dünyaya neden geldim? Hayattaki amacım ne? Gerçekten mutlu muyum? Dünya sadece test edildiğimiz bir yer mi? Bunun gibi şeyler. Fakat üç tanesi var ki bu konu üzerinde fazla derinleşmiş, arayıp da bulamadıkları soruların cevapları içlerine bir bir işlemiş. Kimi ansiklopedi sayfalarının içine düşmüş, belgeseller izlemiş, kimi almış başını Tibet’e gitmiş. Kimisi de hayal gücünün sınırlarını zorlamış fakat hiçbir yanıt karşısında tatmin olmamış.

Sorgulayıcı Kovalar

Hiçbir düşünceye körü körüne inanmaz, her daim alternatif çözümler arar. Olaylara farklı açıdan bakar, aklına takıla her şeyi yüzde yüz mantıklı bulana kadar sorgular. İlkeleri vardır, kendi görüşlerinden asla taviz vermez. Genel geçer yargıların hiçbiri ona asla işlemez. Ele aldığı her düşünceyi tüm objektifliğiyle değerlendirir. Açık sözlü, doğrucu yapısıyla muhalifliğini gösterir. Hayatın anlamını daha ilkokul yıllarında aramaya başlar. İnternette sayfalarını, Youtube videolarını teker teker tarar. Alabildiğini alır, aklına yatmayan düşünceyi doğrudan uzaya fırlatır. Yıllar sonra saçlarına düşen aklar, ona ellerinin hala boş kaldığını hatırlatır.

Akışta Sürüklenen Balıklar

Ne zaman zengin olacağım? Hayatımın aşkını nerede bulacağım? Bu iki sorunun normal bir insanın aklıdan günde birkaç defa geçmesi muhtemel. Fakat söz konusu Balık burcu olunca soru kalıpları biraz değişiyor tabii. Hayal gücü konusunda sınır tanımayan, neredeyse hiçbir şeyden tatmin olmayan Balıklar, zaten yanlış gezegende doğduklarının fazlasıyla farkındalar. Bazen neden nefes alıp verdiklerini sorgular, bazen yorgun düşüp hayatı gelişine yaşarlar. Yaşam gayelerini hiçbir zaman bulamadıkları için oradan oraya savrulur, gerçeklerden kaçarlar.

Felsefi Yaylar

Zodyak dünyasının en felsefi burcu. Farklı kültürlere, geleneklere meraklı, büyük resmi görmek konusunda bakanlık onaylı. Kaşif ruhu, enerjisi, derinlemesine öğrenme isteği, bilge Yay’ı bazen Tibet’te bir tapınağa götürür, bazen Afrika’nın ortasında bir kabileye düşürür. Ufak detaylara pek takılmaz, bardağı dolu tarafından görmeye çalışır. Hayatın anlamını ararken öğrendiklerini kar sayar. Gel gelelim oradan oraya kanatlanıp uçarken asıl meseleyi unutup keyif alemine dalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.