Hayatı Dizi Tadında Yaşayan Burçlar

Dünyada herkesin hikayesi birbirinden özel ve farklı. Olaylara verdikleri tepkiler de… Arkası yarın tadında yaşadığımız hayatımız aslında bir dizi olsaydı nasıl olurdu diye düşündük ve bazı burçların yapısı itibariyle, arkadan hafif bir soundtrack eklesek, hayatını zaten dizi tadında yaşadığına karar verdik. Peki hangi burcun hayatı ne tür bir diziye benziyor? Hazırsanız açıklıyoruz!

Dram Dalında Balık Burcu

Göz yaşları, hayalleri ve kendi mini entrikalarıyla tam bir  dram dizisi Balık burcunun hayatı. Kendi dramını kendi yaratması konusunda da kimse eline su dökemiyor haliyle. En ağır yük hep onun sırtında, hayatın en büyük acılarını temsil eden göz yaşları da hep onun gözlerinde neticede… Türüyle uyumlu, oyunculuğuyla başarılı!

Sitcom Tadında Yay Burcu

Yay burcu ne kadar eğlenceli olsa da savrukluğu ve sarsaklığıyla kendini tuhaf durumlar içine sokma konusunda bir numara. İnsanı güldürürken düşündüren, düşündürürken güldüren ve hiç beklenmedik anlarda beklenmedik insanlara verdiği komik tepkileriyle tam bir durum komedisi kahramanı Yay burcu. Üstelik çok gezenti bir ruhu olsa da hayatının ana kısmını özellikle belirli yerlerde belirli insanlarla geçirmeyi de çok seviyor.

Bilim Kurgu Hissiyatında Kova Burcu

Kova burcunun tutkuyla bağlı olduğu konularda yaptığı araştırmalar ve bunları hayatının bir parçası haline getirerek insanlarla paylaştığını göz önünde bulundurursak onun hayatının bilim kurgu dizisi tadında olduğunu söyleyebiliriz. En sevdiği şeyin bir kalem olduğunu varsayalım… Kova burcu kalemin ne olduğunu, nereden geldiğini, hangi amaçlarla kullanıldığını defalarca araştıracak ve hayatının bundan sonraki kısmını bu bilgileri doğru yerlere yerleştirmek ve doğru yerlerde kullanmak üzere saklayacaktır. Neticede hayatında attığı adımların, kendi zihninde bilimsel bir gerçekliği ve kabul edilebilirliği olmalı.

Romantik Komedinin Temsili Yengeç Burcu

Romantizmin taçsız kralı Yengeç burcunu, aşk hayatındaki komik ama başarısız denemelerle gündeme geldiğinden mütevellit romantik komedi dizisi tahtına oturttuk. Aradığı romantizmi yakalayana kadar birçok farklı insanla değişik diyaloglar yaşaması, bu gerilimi iş hayatından sosyal çevresine kadar yansıtması da bu tezimizi destekler nitelikte.

Gerilimin En Alası Başak Burcu

Kendi içinde titizlik başta olmak üzere birçok konuda yaşadığı içsel huzursuzlukla Başak burcunu gerilim dizisine uygun gördük. Hayat çok olağan ve güzel akarken, Başak burcunun gerilecek bir konu bulması neredeyse an meselesi. Elinin istemediği bir şeyi teğet geçmiş olması bile bu gerilimi tetikleyecek bir unsur. Üstelik bu gerilim hattı çevredeki herkesi de içine alarak çok karakterleri bir filme de rahatça dönüşebiliyor.

Polisiye Gibi Akrep Burcu

Kuşkuculuk timsali Akrep burcunun, içinde bulunduğu durumları dedektif edasıyla inceleyip, sorular sorup, teoriler kurguladıkça polisiye dizi türünü kimseye kaptırmayacağına eminiz. Bir olay yaşandıysa, neden olmuş, nasıl olmuş, ne zaman olmuş Akrep burcu için çok önemlidir. Zira sonraki aşamalardaki adımlarını tam olarak bu soruların cevaplarına göre kurgulayacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir