Hayatını “Ben Buna Değerim!” Tadında Yaşayan 3 Burç!

Hepimizin aşina olduğu çok bilinen bir kozmetik markası reklamı. Film başlar ve markanın yüzü olan kadın “ben buna değerim” diye reklamı bitirir. Cildin ne kadar önemli olduğunu ve korunmaya ihtiyaç duyduğunu vurgular. Ancak korunmaya ihtiyaç duyan şey sadece cildimiz değildir, bir bütün olarak her anlamda korunmaya, kendimizi geliştirmeye ihtiyacımız vardır. Bazı burçlar hayatı gelişine yaşayıp kendisinden vermeye yatkın olsa da burçlar aleminde ilk sıraya kendisini koyan ve buna göre yaşayan kendi değerinin oldukça farkında olan burçlarımız da mevcut. İşte hayatı ben buna değerim tadında yaşayan o 4 burç.

Aslan

Aslan insanı kendisini diğerleriyle karşılaştırarak zamanını boşa harcamaz. Adeta doğuştan gelen kendisiyle barışık bir doğaya sahiptir, ne kadar değerli olduklarını bilir ve bunu kendilerine duydukları güvenle desteklerler. Aslan başkalarının kendisini sevmesini ve takdir etmesini ister ama sırf bu sebepten dolayı kendisini değiştirmeye yanaşamaz. Ona göre zaten olabilecek en iyi özelliklere sahiptir. Potansiyel bir partnerin onu sevmesi için, kendisini tüm kusurlarıyla, eksiği ve fazlasıyla sevmesi gerektiğini bilir, eğer kendisi bunu yapmazsa bir başkası da yapmayacaktır. Aslanlar her şeyin kendilerinde bittiğini bilir ve değerinin küçümsenmesine izin vermez.

Kova

Kovalar o kadar güçlü bir öz benlik duygusuna sahiptir ki eleştirilere karşı oldukça rahat bir tavır takınırlar. Eğer yapılan yorumun Kova için bir değeri varsa kendisi bunu dikkate alacaktır ha ama sırf söylenmek için söylenmiş bir şeyse Kova bunu ışık hızıyla unutacak ve hayatına kaldığı yerden devam edecektir. Kova insanının kendisinden başka kimsenin onayına ihtiyacı yoktur ve bunu aramanın zaman ve enerji kaybı olduğunu düşünür. Kendisi başkalarının onun hakkında ne düşündüğünden çok onun diğerleri hakkında ne düşündüğünün önemli olduğunu düşünür.

Boğa

Boğa kendi öz değerinin tamamen farkındadır ve popüler görüşlerin dışında da olsa kendi doğrularını konuşmaktan korkmaz. İnatçılığıyla ün salmış bir Boğa inançlarından asla ödün vermez, eğer bir şey hakkında bir sonuca varmışsa, bunu değiştirmek hem bolca zaman hem de bolca enerji gerektirir. Ha bu kadar emeğin sonunda o düşüncenin değişeceğinin de bir garantisi yok ama o da başka bir mesele. Değerlerine ve inançlarına bu kadar sıkı sıkıya bağlı olmak, Boğa insanına güvenlik ve istikrar hissi sağlar.

Akrep

Akrepler oldukça zeki varlıklar olduklarını bilirler ve yüksek bir benlik duygusuna sahiptirler. Bedenlerine ve zihinlerine iyi bakarak, besleyerek kendilerini onurlandırırlar. Mükemmelliği hedef olarak görmezler ama her anlamda gelişip, serpilmek ve kendilerinin en versiyonu olmak için uğraşırlar. Yalnız başlarına zaman geçirmekte herhangi bir sıkıntı görmeyen Akrepler özellikle doğada vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Akrepler için hayat kendilerini geliştirmek, büyümek ve serpilmekle ilgilidir. Bunun yolu da kendine değer vermekten ve bunu sürdürmekten geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.