Hayali Titreşim Sendromu Hangi Burçlarda Görülüyor?

Gün geçmiyor ki yeni bir sendrom gündeme gelmesin… İşin garip yanı üzerine düşünülmemiş vakalar olsalar da çoğunun gerçekten var olması. Akıl sır erdirebilmek mümkün değil. Yolda yürürken telefonun titriyor, bildirimi açmak için ekran kilidini açıyorsun mesela. O an fark ediyorsun ki telefon aslında hiç titrememiş. Mutlaka başına gelmiştir. Tanıştıralım, hayali titreşim sendromu! Üstüne üstlük yapılan bir araştırmaya göre insanlığın yüzde 68’i bu sendromdan muzdarip. Peki, bu oran içerisinde en çok hangi burçların ağırlığı var dersin?

Telefonunu Uzvuymuşçasına Kullanan İkizler

İkizler, uyumadan önce timeline’ı tavaf eden, sabah kalktığında ilk iş bildirimlerini kontrol edenlerden. Gün içerisinde de fırsat bulduğu her an telefonun yanı başında! Kâh asansörle inip çıkarken kâh yemek sırası beklerken… Es geçtiği tek bir an bile yok! Hal böyle olunca sürekli telefonuna bildirim geliyormuş hissine kapılmasından daha doğal ne olabilir? Denebilir ki hayali titreşim, onlar için sendromdan ziyade bir tür yaşam biçimi.

Cep Telefonuyla Aşk Yaşayan Yay

Yaylar için iletişim her şey demek! Dünyada neler olup bitiyor takip edebilmeli, sevdikleriyle her zaman konuşabilmeli, merak ettiği bir şey olduğunda anında Google’a yazabilmeli… Cep telefonlarıyla derin bir bağ kurmalarının sebebini çok da uzaklarda aramamak gerek yani. Abartmaya meyilli yapıları da hesaba kapıldığında sürekli telefonlarına bildirim geliyormuş hissine kolaylıkla kapılabilir. Doğrusu bunun önüne geçebilmeleri de çok mümkün değil.

Teknoloji Gurusu Kova

Kovalar öyle liseli ergenler gibi insanlarla mesajlaşan tiplerden değil… Teknolojinin anlamı onlar için çok daha farklı. Cebinden eksik etmediği son model telefonu bir bakıma insanlığın geldiği noktaya erişme hazzının bir göstergesi. En yeni uygulamalar ve güncellemeler içerisinde kendinden geçebilir. Olur olmaz aldığı bildirimlerin faturasını ise hayali titreşim sendromuyla ödeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir