Hava Grubunun Ölmeden Yapması Gereken 10 Şey!

Ölmeden önce yapılması gerekenler listemize kaldığımız yerden devam ediyor, bugün hava grubu burçlarını bloğumuza konuk olarak alıyoruz. Terazi, İkizler ve Kova! Bakalım bu üç burcun Azrail’le karşılaşmadan yapması gereken 10 şey neymiş!

Barda Herkese Bira Ismarla!

İster Beyoğlu’nda Asmalı’da, ister Kadıköy’de Barlar Sokağı’nda! Gir içinden geçen bir pub’a, söyle barmene herkese senden bir bira!

Burning Man’a Git!

Burning Man dediysek bakma Coachella da olur. Al bir bilet farkını, tarzını konuştur. Biraz eğlenmene bak, kendini müziğin akışına bırak!

Arkanda Bir Eser Bırak!

Potansiyelinin, entelektüelliğinin farkındasın değil mi? Senden sonraki nesillere yaptığın ya da yazdığın bir eseri bırakmayı hiç düşünmedin mi?

Yelkenli Kullanmayı Öğren!

Biraz adrenalin, biraz özgürlük! Hem de kontrolün tamamı sende! Rotanı kendin belirliyor, yoluna ellerinle yön veriyorsun. Yelkenli kullanmak ölmeden önce yapılacaklar listende yer alıyor.

Yeni Bir Dil Öğren!

Yetinmek zaten senin yapına ters. Hep daha fazlasını istiyor, hayatında değişiklikler, yeni insanlar arıyorsun. Bunun da yolu yeni bir dil öğrenmekten geçiyor!

Facebook’tan Çocukluk Arkadaşlarını Bul!

Tabii ki arada klişe şeyler yapmak da lazım. Biliyoruz, belki doğana ters böyle şeyler. Fakat bak bakalım zaman insanları nasıl değiştirmiş, çocukluk arkadaşların nasıl bir evrimden geçmiş.

Değer Verdiğin Birine Mentörlük Yap!

Bilgilerini başkasına aktar. Bunu bir ağaç yetiştirmek olarak düşünebilirsin. Değer verdiğin birine yol göster, kendi başından geçenleri anlat, bu yaşına kadar nerelerden geçtiğini paylaş. Emin ol çok farklı hissedeceksin!

Tanımadığın Birinin Hayatını Değiştir!

Yardımsever yönünü biliyoruz. Fakat bu sefer işi biraz daha abart! Hatta Nil’in de dediği gibi: Abart, çoğalt, paylaş! Tanımadığın ve sihirli değneğine ihtiyacı olan birini bul, hayatında küçük ama etkili dokunuşlar yap!

Kalabalık Bir Caddede Gözlerini Kapatıp Dans Et!

Özgürlük senin ruhunda var ve buna kimse engel olamaz. Seç kendine kalabalık bir cadde, bırak kendini insanların herhangi bir enstrümanın ritmine!

Çantanı Hazırlayıp Plansız Şekilde Seyahate Çık!

Düşünmeden aç hemen bir web sitesini, al kendine bir uçak bileti! At çantana birkaç parça, düş hemen havaalanı yollarına. Emin ol hiçbir şey seni bu kadar tatmin etmeyecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.