Hava Grubu Burçlarına Salon Dekorasyonu Önerileri

Salon dekorasyonu herkes için ayrı bir önem ifade eder. Bazı burçlar sadece ihtiyaç odaklı bir oda düzenlemeyi isterken, bazıları da renk uyumundan, süs eşyalarına her detaya çok önem verir. Sonuç olarak herkes bir şekilde zevkini yansıtır ama ne gibi bir stil uygulayacağını kafasında oturtamaz. Bunların içinde hava grubu burçlarının zevkine göre aşağıdaki dekorasyon önerilerini sıraladık.

İkizlere Spor Stil

Hiperaktif ve entelektüel kimliğiyle bilinen bu burçların ruhuna spor stil salon dekorasyonu uyar. Hareket imkanını kısıtlamayan ve fazla yer kaplamayan bir köşe takımı öneririz. Koyu tonlardan seçebileceğiniz koltukların kumaşlarını ise spor havasını bozmayan herhangi bir malzemeden seçebilirsiniz. Ayrıca köşe takımlarının katlanabilir özelliğinin olmasına, kullanışlılığına dikkat edin. Yemek masasını küçük ama genişletilebilir özellikte alın. Üzerine vazo yerine mumlar yerleştirebilirsiniz.

Zemin için sade ve ince kumaşlı, spor bir halı öneriyoruz. Dilerseniz üzerinde otantik desenleri olan kilimler de alabilirsiniz. Tül perdelerin sade olmasına, süs perdesinin ise halılarla aynı renklerde olmasına özen gösterin. Entelektüel İkizlere duvarlar için modern sanat örneği tablolar da tavsiye ediyoruz. Ayrıca yine duvar süsü tasarım ürünlerini de asabilirsiniz. İçecekleri dizmek için küçük bir bar köşesi de salonda fena durmayacaktır.

Terazilere Modern Stil

Elit bir zevki olan Terazilere salon için Avrupai bir oturma grubu tavsiye ediyoruz. Yer yer tasarımlı aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Renk olarak canlı tonlar sizin zevkinizle örtüşür. Dilerseniz koltuk takımını gri, krem gibi sade tonlardan seçip renkli yastıklarla canlandırabilirsiniz. Dengeli ve zevkli tarzınız doğrultusunda fazla yer kaplayan, hantal eşyaları sevmiyorsunuz. Koltuk aralarına birer adet köşe lambaları da yerleştirebilirsiniz. Halıları koltuk takımına göre daha sade renklerden seçin. Üzerinde desenleri olan spor modeller hoş duracaktır.

Yemek masasını evdeki nüfustan biraz daha fazla bir kalabalığı sığdıracak şekilde büyüklükte seçin. Konuklarınız geldiğinde geniş bir masaya ihtiyacınız olacaktır. Üzerine pastel tonlarda birkaç farklı renkten oluşan yapma çiçek yerleştirebilirsiniz. Vazonun çiçeğe göre uzun olmamasına dikkat edin. Eğer şeffaf bir vazo tercih edecekseniz çiçekle yakın uzunlukta alabilirsiniz. TV ünitesi alacaksanız kullanım ihtiyacınızı göz önünde bulundurun. Şöyle ki ünitenin içindeki dolaplara fazla eşya koymayı düşünmüyorsanız küçük bir TV seti alın. Aksi takdirde salonu gereksiz yere daraltacaktır.

Kovalara Fütüristtik Stil

Yenilikçi ve teknoloji sever Kova burçlarına fütüristtik bir salon dekorasyonu uyar. Oturma grubu için metalik tonlarda ve sıra dışı tasarımlar içeren ürünlerden seçin. Döşeme olarak yumuşak, kumaşlar yerine deri zevkinize daha çok uyar hem temizliği de kolay olur.  İnce ayaklı, metal veya cam hammaddeli bir orta sehpa zevkinize hitap eder. Teknolojik salonlara kilim pek örtüşmüyor ancak illa almak isterseniz küçük, fazla yer kaplamayan sade bir model seçebilirsiniz. Perde olarak stor modeller konsepte daha çok uyar ancak temizliğinin biraz daha zor olduğunu belirtelim.

Sıra geldi diğer eşyalara ve dekoratif ürünlere. Fütüristtik stil salonların en dikkat çekici objesi avizelerdir. Tamamen tasarım işi, teknoloji odaklı bir salon avizesi mekânı çok elegan gösterecektir. Tavandan aşağı doğru sarkan, uzun çeşitler daha çok tercih ediliyor. Dekoratif eşya olarak en uygunu biblolardır. Zevkinize göre seçeceğiniz yenilikçi, bilim-kurgu sineması karakterlerinden esinlenen bir ürün öneririz. Büfe, konsol gibi fazla kullanışlı olmayan ve geleneksel takımlar zevkinizle örtüşmüyor. Onun yerine yeni nesil bir TV ünitesi ve ses sistemi yaptırıp evinizde sinemanın keyfini çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.