Hata Yapmaktan Nefret Eden Burçlar!

Söz konusu hata olduğu zaman, insanlar ikiye ayrılır. İlk kısım hata yapmayı sever, çünkü hatalardan öğrenip geliştiğini düşünür. İkinci kısım ise hata yapmaktan nefret eder, hata yapmamak için elinden gelen her şeyi yapar. Olur da yine de hataya düşerse hatalarını ve sonuçlarını kişisel algılayıp hem kendisine hem de neredeyse hayata küser. Kimdir bu burçlar? Hazırsan aşağıya bir göz atalım.

Başak Burcu:

Başak burcu takıntılıdır ve eleştirmendir. Ama en çok eleştirdiği ve en çok takıntı yaptığı kişi kendisinden başkası değildir. Başak burcu insanının çok yüksek standartları vardır. Kendisine uymayan her şeyi de bu nedenle hata olarak adlandırır. Dolayısıyla hayatındaki her şeyden beklentisi çok yüksektir. Beklentileri ve yaşadıkları birbiriyle örtüşmeyince de kıyameti koparıyor. Çünkü hata yapmak, Başak burcuna ne yaptığını bilmiyormuş gibi hissettirir. O da yetersiz hissetmekten ve tüm bu uyanan duygulardan nefret eder.

Oğlak Burcu:

Oğlak burcu, planlı ve disiplinlidir. Her şeyi düzgün bir şekilde yaptığını düşünür. Eksik kaldığı bir nokta kalmadığına inana kadar aldığı kararın üstünden geçer. Sorumluluk sahibi Oğlak burcu, özellikle işle ilgili konularda hata yapmayı kaldıramaz. Bir terfiinin ya da benzeri bir işin peşindeyse hata yapma lüksü olmadığını düşünür. Yine de işleri istediği gibi gitmez ve hata yaparsa o hatadan öğrenmeye çalışır. Bu duruma düşmekten her ne kadar nefret etse de bir daha aynı hatayı yapmamak için elinden geleni yapar.

Terazi Burcu:

Terazi burcu tam anlamıyla kusursuzluğa âşıktır. Kusursuz olmak için elinden geleni yapar. Dünyasında hataya yer yoktur. Olur da hata yaparsa bunu oldukça kişisel algılar. Başkalarının düşüncelerinden ve onun hakkında nasıl yorum yapacaklarından korkan Terazi burcu, hata yaparsa başına gelecek şeylerden, toplumun onu yargılamasından, insanların güvenini kaybetmekten, toplum içinde aşağılanmaktan ya da başka bir şey yaşamaktan çok çekinir.

Koç Burcu:

Koç burcu, bağımsız bir bireydir. Çok rekabetçidir ve bir işe girişiyorsa onu başarmak, bir yarışa giriyorsa onu kazanmak için girer. Hayatında bir hata yaptığında kendisini çok başarısız bir insan gibi hisseder ve bunu atlatmakta baya zorlanır. Hatası kaçınılmaz olsa bile, yine de o hatayı yapmış olmak canını çok yakar.

Akrep Burcu:

Akrep burcu, her şeyi kontrol ettiği için hata yapmaktan kaçınır. Kontrolcüdür, adanmıştır ve ilk kez de olsa her şeyi hakkıyla yapmaya çalışır. Kendisi hata yapmaktansa başkalarının hatalarından öğrenmeyi tercih eder. Tüm bu önlemlerine rağmen, yaptığı bir işte hata ile karşılaşırsa, bu durumdan nefret eder.  Her ne kadar mutsuz da olsa o hatayı düzeltmek için elinden geleni yapar.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.