Hasta Burçların Moralini Düzeltmek için Neler Yapmalı?

Arkadaşlarımız hastalandığında daha doğrusu hastalanan biz olmadığımızda bu durumla baş etmek oldukça kolaydır. Nasılsa geçer diye düşünürüz, bir kere de arayıp iki kere de mesaj çekince bir sorumluluğumuzun kalmadığını düşünür ve kendimizi onunla ilgilenmiş sayarız. Haksız mıyız? Genel olarak hastalık zamanı ilişkilerimiz bu şekilde ilerler. Tabii çok düşünceli arkadaşlarsak o zaman iş değişir. Peki ya değilsek? Sakın üzülme! Sana birbirinden eğlenceli önerilerle geldik! Bu önerileri gerçekleştirdiğin de moralini yükseltemeyeceğin tek bir hasta arkadaşın bile olmayacak! Hazırsan, hadi başlıyoruz!

Hasta Bile Olsa Rekabeti Elinden Bırakmayan Koç Burcu

Koç burcu olan arkadaşını hasta yatağında mutlu etmek istiyorsan ona seninle rekabet etme şansı vermelisin. Mesela yanına en sevdiğiniz iki kişilik oyunu (tavlanı ya da iskambil kâğıdını ya da satranç takımını) alıp onu ziyarete gidebilirsin. Onunla yorulana kadar oyun oynaman ve onu son noktasına kadar zorlaman hoşuna gidecektir. Bu, çocuksu hırsları ve mücadeleyi seven tarafıyla Koç burcunu iyileştirebilecek bir hamle olacaktır.

Hastalığı Hayatın Lezzetlerini Tatmasına Engel Olmayan Boğa Burcu

Yeni tatlar denemeyi, özellikle de farklı tatlılar yemeyi seven Boğa burcu arkadaşın hasta olduysa, onun için çok “tatlı” bir sürpriz hazırlayabilirsin. Evine ya da kaldığı yere, internet üzerinden nefis bir brownie kutusu gönderebilirsin. Bu browniler şık kutuları ve lezzetli içerikleri ile hem gözlere hem de midelere iyi gelecek, yiyeni de iyileştirecektir.

Hastalığını Bile Sosyalliği ile Yenebilecek Olan İkizler Burcu

Hasta yatağındaki bir İkizler burcunun en iyi ilacı yine de sosyal olmaktır. Onun arkadaşları olmadan iyileşmesi çok zaman alır. Bu nedenle sevdiğin birkaç arkadaşını da alıp İkizler burcu arkadaşının yanına giderek onunla vakit geçirebilirsin. Sabaha kadar sohbet etseniz size yine doymaz o! Ama yine de gitmiş olmanız bile ona moral depolayacak ve iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Duygusal Hediyelere Daha Çok Önem Veren Yengeç Burcu

Yardımsever bir Yengeç burcuna vereceğin en güzel hediye kendi yardımseverliğin olacaktır. Evine gidip ona güzel bir çorba yapabilir, ev işlerinde ona yardımcı olabilirsin. Sen hasta olsan, o da sana bu şekilde koşacaktı çünkü. Ona bu yardımı yapman, onu düşündüğünü gösterecek ve Yengeç burcu için alabileceğin her şeyden çok daha değerli gelecektir.

Hastalığında Dahi Partilerinden Ödün Vermek İstemeyen Aslan Burcu

Eğlenmeyi seven bir Aslan burcu arkadaşın hastalandıysa, ona moral vermek için yapmak gereken şey çok kolay! Hemen en sevdiği arkadaşlarını arıyorsun, onlara Aslan burcunun evinde buluşmanız gerektiğini ve onun için “yakın arkadaşlar hastalıktan kurtuluyor” temalı bir parti vereceğinizi söylüyorsun. Hemen en klas hasta kıyafetlerini giyip gelsinler! Yaklaşık 2 saat içinde iyileşme belirtilerini görebilirsin!

Hasta Yatağında Bile Huzuru ve Bakımı Düşleyen Başak Burcu

Temiz ve bakımlı bir Başak burcu hasta olduğunda, ona verebileceğin en güzel hediye tabii ki bir temiz bir spadan alacağın hediye çeki olacaktır. O zaten hasta yatağında yatarken iyileşip kendisini güzel bir masörün eline bırakmayı hayal ediyordur. Bu nedenle şık bir spadan hediye çeki alıp, güzelce paket yapıp ona gönderebilirsin.

Hastayken Bile Naifliğinden Zerre Kaybetmeyen Terazi Burcu

Kibar Terazi burcu insanı oldukça ince düşünceli olduğu için, bir arkadaşı hastalandığında uzaktan da olsa kendisini hatırlatmak için elinden geleni yapar. Bu yüzden hasta olduğunda aynı şekilde kendisi de düşünülmek ister. İnsanların aklına geldiği, değer verildiğini, sevildiğini bilmek ister. Bu nedenle uyandığı zaman göreceği güzel bir başucu çiçeği yollaman onu çok mutlu edecektir.

Hastayken En Büyük İlacı Aklını Çalışır Halde Tutmak Olan Akrep Burcu

Akrep burcu hasta olduğu zaman ondan sadece yatmasını bekleme! Bunu ondan asla talep etme. Fiziksel olmasa da zihinsel olarak daima hareket etmek ister, buna izin ver. Bunun için de onun bol bol taktik geliştirebileceği ve bol bol düşüneceği bir kutu oyunu ile gerekli kişi sayısı kadar oyuncu alıp yanına gidebilirsin.

Eğlence Kelimesini Duyduğu Anda Bile İyileşebilecek Yay Burcu

Genel olarak Yay burcu insanı, kendi sağlığını düşünmez. Başkası için her şeyi yapar ama iş kendisine gelince bir şeyi yokmuş gibi davranır. Eğlenerek, umursamayarak iyileşir. Bu nedenle onun yanına gitmeden önce, iyileştiğinde onunla gidebileceğin bir doğaçlama tiyatro oyununa iki kişilik bilet alabilirsin.

Her Daim Bir Başarı Hikâyesi Olmayı Başaran Oğlak Burcu

Başarı odaklı Oğlak burcu insanını, hasta olduğuna inandırabilecek tek şey, hasta olduğu gibi iyileşmeyi de başaracak olmasıdır. Yattığı gibi kalkacağını bilirse, çok daha çabuk iyileşir. Yatmayı sevmeyen Oğlak burcu için, onu iyileştiği zaman da çok mutlu edecek, hastalığını nasıl yendiğini anlatacak motivasyon mesajlı bir tişört bastırabilirsin.

Arkadaşları ile Eğlendiğinde Daha Çabuk İyileşebilen Kova Burcu

Sosyal Kova burcunun da diğer birçok burç gibi ilacı arkadaşlarıdır. Arkadaşları ile keyif alacağı etkinliklerde buluşursa çok daha hızlı şekilde iyileşecektir. Onun için, Kova burcu arkadaşını ziyarete giderken, istek listesine bakıp beraberce oynayabileceğiniz güzel bir bilgisayar oyunu alabilir ve onu şaşırtabilirsin.

Hastayken Bile Yaratıcılığından Kıl Aldırmayan Balık Burcu

Hülyalara daldığında çıkamayan, hayalden hayale koşan Balık burcunu hastayken hiç yalnız bırakmamak gerekir. Zaten duygusal olan Balık burcu, hastalandığında bu duygusallık meselesi daha da artar. Bu nedenle onu hayale değil de yaratıcılığa yönlendirecek bir şey yaparsan iyileşmesine katkıda bulunmuş olursun. Onu ziyarete giderken bir Mandala, bir boyama kitabı ve boya kalemleri alabilirsin.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.