Hassas Yengeç Kadını ve Disiplinli Oğlak Erkeği İlişkisinde Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey!

Su grubu burçlarından olan Yengeçler ile toprak grubu burçlarından olan Oğlaklar genel olarak birbirleriyle iyi anlaşırlar. Yengeç kadını ile Oğlak erkeği ilişkisine baktığımızda; Yengeç kadınının aşırı hassas, ailesine düşkün ve geleneksel, Oğlak erkeğinin sorumluluk sahibi ve disiplinli kişilikleriyle bilindiğini söyleyebiliriz. Her ilişkide olduğu gibi Yengeç kadını ile Oğlak erkeği ilişkisinde de zaman zaman çatışmalar yaşanabilir. Biz de Yengeç kadını ile Oğlak erkeği ilişkisinde dikkat edilmesi gereken beş şeyi açıklıyoruz.

Oğlak Erkeğinin Açık Sözlülüğü, Yengeç Kadınını Ağlatabilir

Bir Oğlak burcu erkeği düşüncelerini asla dolaylı olarak anlatmaz, son derece açık sözlü ve nettir. Yengeç kadını ise çok alıngan olduğu için Oğlak erkeğinin bu açık sözlülüğünden kırılıp anında gözyaşlarına boğulabilir. Duyguları anlamakta zorlanan Oğlak erkeği ise ilk başta bu duruma şaşırabilir, ama iki burç zamanla birbirini daha iyi anlayacaktır. Yine de Oğlak erkeğinin Yengeç kadını ile konuşurken sözlerini biraz süzgeçten geçirmesi daha iyi olacaktır.

Yengeç Kadınının Anaçlığı Oğlak Erkeğini Sıkabilir

Sorumluluk sahibi Oğlak erkeği için ailesi önemlidir. Bu noktada Yengeç kadını, ailesine düşkünlüğü ve anaçlığı ile Oğlak burcu erkeğini etkileyebilir. Ancak Yengeç kadınının bu düşkünlüğünden Oğlak erkeği zaman zaman sıkılabilir. Bu nedenle, Yengeç kadınının biraz esnek olmasında ve karşısındaki kişiye hareket alanı tanımasında fayda var!

Disiplinli Oğlak Erkeği Aşırı Kuralcı Olmamalı

Oğlak burcu erkeği aşırı disiplinli ve çok dakiktir. Her şeyin kendi istediği gibi ve kendi kontrolünde olmasını ister. İş hayatında bu normal karşılanabilir, ama özel hayatına bu karakterini yansıtırsa ilişkisini olumsuz etkileyebilir. Onun bu tutumu, aşırı hassas ve alıngan Yengeç kadınını üzebilir. Yengeç kadını hoşgörülü olduğu için bu durumu kabullense de sürekli kısıtlanmak ve kontrol edilmek kendini baskı altında hissetmesine neden olabilir.

Hem Yengeç kadını hem Oğlak erkeği tutumlu ve temkinlidir. Risk almayı sevmez, gereksiz harcamalardan kaçarlar. Bu özellikleri sayesinde, bu iki burç çok iyi bir birikim yapabilir. Oğlak erkeğinin kıt kaynakları yönetebilmesi ve azimli olması da bunda etkili olacaktır. Maddi konularda zorluklar yaşasalar da üstesinden gelmekte güçlük çekmeyeceklerdir.

İşkolik Oğlak Erkeği Sevdiğini İhmal Ederse…

Başarı odaklı ve çok çalışkan Oğlak erkeği, işlerine kendindi kaptırıp ailesini bazen ihmal edebilir. Oğlak erkeğinin kariyerine bu kadar önem verip, özel hayatını arka planı atması ilişkisinde sorunlar doğurabilir. İhmal edildiğini düşünmesi, korunup kollanmak ve sevildiğini hissetmek isteyen Yengeç kadınının kendini yalnız hissetmesine ve içine kapanmasına neden olabilir. Oğlak erkeğinin bu durumu dengelemesi, ilişkilerinin mutlu ve huzurlu olması için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir