Haritası Aslan’lı Elçin Sangu Yüksek Voltajlı!

Haritasının tahtlarında oturan Aslan’lar güneşiyle yakar, Elçim’in yüksek voltajlı ışığıyla nice gözler yanar! Ama her şeyin de fazlası zarar! Elçim Sangu’nun haritası sahibine çok tatlı! Alev alev yanan, kimselere kulak asmayan, parlayan, ışıldayan, herkes kök sökerken kumsalda güneşlenen Sangu’nun bir de çevresine sormak lazım? Ne Yengeç kalmış, +bilmem kaç derecede kaynayan kazanda ne Kova dayanmış bunca sıcağa! Elçim Aslan’larını katmış yanına, sahnelerde çokça yol almış.

Güneş, Merkür, Mars Aslan; önce iyi tarafından bakalım meseleye ve Elçin Sangu’nun sahnelerde ışıldamasını, gönüllerde taht kurmasını, saçlarıyla şampuan reklamlarında boy göstermesini açıklayan bu üçlüye bir alkış gönderelim. Bunca Aslan haritada güneşi de yanlarına alarak ışıldayınca, Sangu’nun perde arkasında kalması imkansız olmuş, kendini sahneye atmasıyla çorap sökülmüş, her şey tıkırında işlemiş. Sangu’da ekranlar aracılığıyla seyircisiyle tanıştığı ilk günden bu yana çok sevilmiş. Sıcağa alışan Sangu kendiyle mutlu mesut yaşar da çevresinde başlayan yangınlara odun mu atar, yel mi yapar orası muamma.

Gel gelelim bunca Aslan’ın birlik olduğu yerden tevazu topukları sırtına vura vura kaçar, kibir oraları tümden kaplar! Elçim çalıştığı her projenin en devi olmak için kendine bir baş köşe kurar, dediğinden milim şaşmaz, istediği olmazsa kimseleri anlayışla karşılamaz. Merkür Aslan; iletişim halinde olduğu kimseye kulak asmayan, sadece kendi doğrularını yaşayan ve bildiğinden şaşmayan bir mizaç yükler Sangu’ya! Elbette sohbeti keyifli, yaşaması eğlencelidir Aslan’la; ama ters düşmesi, yapıcı da olsa eleştirmesi, “bir defa da senin dediğin olmasın” demesi; hiç kolay değildir. Yaşamdaki mücadeleci tavrımızı belirleyen Mars’ın Aslan olması ise; “kimse benimle mücadele edemez zira ben kraliçeyim!” tavrına yol açan abartılı bir özgüven getirir. Tüm tartışmalarında “ben söyleyeceğimi söyledim, kimseleri dinleyecek değilim” katılığına yol açabilir.

Kiralık aşk dizisinin devam sezonunda kaprisleri yüzünden yönetmenle tartıştığını duymayanımız kaldı mı? Şimdilerde ilk bölümüyle seyircisinin karşısına çıkmaya hazırlanan “Gülizar” dizisinde başrol olacağı açıklanmış olmasına rağmen, kadro dışı bırakılmasına herkes şaştı. Yine haberler, ekip içinde söz sahibi olmak istediği için yönetmen Çağan Irmak ile anlaşamadığı yönündeydi. O kadar Aslan bir araya gelince, Elçin Sangu niyet etmiş ekibine kök söktürmeye! Fazlaca pohpohlanmaz, hep onun dediğine kulak kabartılmaz, herkesin elleri üstünde gezmez, en çok ona sorulmaz ve en çok o beğenilmezse ya da Yengeç’lerine kulak kabartıp bastırılmış empati yeteneğini gün yüzüne çıkarmazsa, daha çok can yakacak, anlaşmazlıklara sebep olacak gibi görünüyor.

Ay, Venüs Yengeç; geldik “Kiralık Aşk” dizisinin “Defne” karakterine atıf yapan harita mesajına. Aslında son derece romantik, herkesin halini anlayan, sıkça empati kuran biri olabilir Sangu! Ama her iyinin içinde muhakkak bir kötü var diye boşuna dememişler. Elçim’in Aslan’ları öyle yüksek ateşli ki kuvvetle muhtemel Yengeç’ler gücünü yitirir, bu alevin harında bir güzel yanar! Aslan’lar biraz geri çekilse; Elçim mutlu bir evlilik yapıp canı evlatlarını bağrına basmak, herkesin iyiliğini düşünmek, sevdiklerini korumak ister! Şefkati artar bir defa, yürekten sever! Yine de sever, pembe panjurlu bir Yengeç yuvası kurar ama önce “ilk önce ben” demekten vazgeçmeli, biz olmayı öğrenmelidir. Zira haritası bu öğrenim için oldukça elverişlidir.

Jüpiter Kova etkisiyle Sangu’nun toplum yararı için geliştirilen sosyal sorumluluk projelerinde yer almak gibi istekleri olabilir. Ancak haritasında etkisini direkt hisseden güçlü bir Kova eşitlik düşlerken, Sangu; “önce can sonra canan” diyebilir.  Jüpiter Kova; teknoloji alanında şans getirir ve Sangu’nun Kova’sı daha çok bu düzlemde çalışır. Kendisi hatırı sayılır takipçisi olan bir sosyal medya fenomenidir aynı zamanda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir