Hangisi Daha İyi Bir Kral Olurdu? Prens William mı, Harry mi?

Prens William, babası Prens Charles’tan sonra Birleşik Krallık tahtının ikinci varisi. Prens Harry ise şu anda tahtın beşinci varisi durumunda. Prens William ve Kate Middleton’ın başka çocukları olması durumunda veraset sırasında daha da geriye gidecek. Yani Prens Harry, büyük ihtimalle hiçbir zaman kral olamayacak. Biz yine de Prens William ve Prens Harry’nin doğum haritalarını inceledik. Bakalım hangi prens daha iyi bir kral olurmuş?
Prens William, oldukça duygusal bir insan ve aile kavramı onun için çok önemli. Prens William’ın mutluluğu ailesine bağlı diyebiliriz. Genç sayılabilecek bir yaşta evlenip iki çocuk sahibi olması da aslında bunu kanıtlıyor. Onun için aile her şeyin üzerinde ve kendini en çok ailesi ile birlikteyken huzurlu ve mutlu hissediyor.

Prens Harry ise çok daha pragmatik biri, aile onun için Prens William için olduğu kadar öncelikli değil. Prens Harry, kendisini duygusal olarak güvende hissetmeyi önemsiyor ve aile müessesi ona bu konuda yardım ettiği için değerli. Prens Harry, duygusal olarak abisinden çok daha tutarlı ve içsel olarak çok daha huzurlu diyebiliriz.

Her iki kardeş de oldukça akıllı ve entelektüel ancak Prens Harry’nin çok daha analitik bir akla sahip olduğunu söyleyebiliriz. Prens Harry, her şeyi tüm detayları ile görebilen birisi ve bir konuya merak sardığında o konuda uzmanlaşabiliyor ancak Prens William birçok konuda daha genel bir bilgi sahibi olmayı tercih ediyor. Bu özelliği Prens William’ı iletişim konusunda daha başarılı kılıyor aslında, herkesle her konu hakkında sohbet edebiliyor.

Hem Prens William hem de Prens Harry’in estetik zevkleri gelişmiş, sanata yatkınlıkları var, en azından sanatsal konulardan keyif alıyorlar. İkisi de hayatın güzel ve keyifli taraflarına çekiliyor. Prens William için ilişkilerde güven ve sadakat çok önemli, Prens Harry ise oldukça ilişki odaklı olmasına rağmen daha yüzeysel ilişkiler kuruyor.

İki prensin de diplomatik yetenekleri gelişmiş, insanlara karşı nazikler ve anlaşmazlıkları uzlaşarak çözmeyi tercih ediyorlar. Prens Harry, insan ilişkilerinde nazik ve uzlaşmacı bir tavır sergilese de hayatta karşılaştığı zorluklara karşı daha atak ve cesur bir tavrı var, risk almaktan ve kavga etmekten çekinmiyor. Prens William ise her konuyu diplomatik yollarla çözmeyi tercih ediyor.

Prens William’ın diplomatik yetenekleri öne çıksa da çok duygusal bir insan ve duyguları kararlarını etkiliyor. Prens Harry ise duygusal olarak çok derin değil, her şeye daha rasyonel bakıyor ve kararlarını mantık süzgecinden geçiriyor. Ayrıca göz önünde olmak konusunda abisine göre çok daha rahat ve insanlarla daha kolay ilişki kurabiliyor. Prens Harry, eğer kral olsaydı abisine göre daha başarılı ve halk tarafından daha çok sevilen bir kral olabilirdi.
Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.