Hangi Ünlünün Makyajı Sana Uygun?

Makyaj kesinlikle yüz tipine göre yapılmalı. Eğer senin Angelina Jolie gibi dikdörtgen bir yüz tipin varsa kalp yüz tipindeki Kiera’nın bütün yüzüne uyguladığı makyaj sana uygun olamayacaktır. O nedenle ilk olarak yüz tipini öğrenip, daha sonra ona uygun bir makyaj yapmanı tavsiye ediyoruz. Ondan sonraki aşama ise burcunun özelliklerine göre öne çıkarman gereken bölge ile makyaj tipini uygulamak olmalı.

İşte tam da bu noktada biz devreye giriyoruz ve ilham aldığımız ünlülerin makyajlarını inceleyerek burcuna göre kendine uygulayabileceğin stilleri mercek altına yatırıyoruz. Bakalım senin için seçmiş olduğumuz makyajı beğenecek misin?

Koç Burcu Kadını Emma Watson Makyajı ile Salınmalı

Koç burcu kadının çocuksu ama cesur duruşunu sade fakat kırmızı ruj ile biten makyaj ile vurguluyoruz. Her koşulda hemen harekete geçen Koç kadınları hızlı makyaj yapmayı sever. Her burcun kadının makyajında vurgulamak istediği bir bölge vardır. İşte Koç kadınları için bu nokta kesinlikle dudakları olmalı. Fakat dudakların için herhangi bir renk ile değil kırmızı ile olmalı bu vuruş. Bu noktada her daim kırmızı ve tonlarını tercih eden Emma Watson’ın makyaj stilini inceleyebilirsin. Gözlerini genelde ince bir eyeliner ve maskara ile belirginleştiren Emma çok nadir olarak ruj seçimini kırmızı yapmadığında dudak renginde bir ruj rengi tercih ediyor. Sen de kırmızı ruju denemek istersen mutlaka kendine yakışan birkaç tane kırmızı rengi bulabilir, böylece gündüz daha açık, gece ise koyu kırmızı rujlar ile salınabilirsin.

Hailey Baldwin ile Boğa Burcu Kadını ile Işıldayacak.

Boğa burcu kadını zevkli, sakin ve soğukkanlı yapısı ile bilinir. Hailey Baldwin de ilk bakışta bize bu izlenimi verdiği için senin de kusursuz ışıltıdaki ünlü modelin makyajından esinlenebileceğini düşünüyoruz. Genellikle toprak tonlarında göz makyajı ile natürel tonlardaki rujları tercih eden Hailey’in makyajda odak noktası tüm yüzü. O yüzden ışıltılı ve saten bitişli bir fondöten kullanımı şart. Benim cildim harika, fondöten sürmeden yalnızca aydınlatıcı ile de bu görünümü yakalarım diyorsan ne ala. Göz makyajında da toprak tonlarından vazgeçmemelisin.

Korkusuz Rihanna İkizler Burcu Kadınına İlham Veriyor

Çeşitliliği çok seven, çok yönlü İkizler burcu kadını için tek tip bir makyaj asla uygun olmaz. Zaten İkizler burcu tek tip makyajdan sıkılır. Onun ara ara nefes alacağı değişimlere ihtiyacı vardır. Değişime açık olan hayatında rengarenk makyajlar deneyerek trendleri takip ettiğini de gösterir. İşte tüm bu nedenlerle İkizler burcu kadınlarına değişmekten asla korkmayan ve her makyajı kendine yakıştırmayı bilen Rihanna’nın makyaj stillerini öneriyoruz. Her ne kadar onun odak noktası ruj gibi görünse de o her ürünü deniyor. Haydi, sen de ilham al!

Yengeç Burcu Kadınına Eyeliner ve Kırmızı Ruj Stili ile Taylor Swift

Yengeç burcu kadını geçmişte yaşamaya bayılır. Üstelik bunu hayatına sadece giyim tarzı ile değil makyaj stili ile de yansıtır. Günümüzde yoğun göz ve makyajının doğru bir stil olmadığı kabul edilse de eyeliner ve kırmızı dudaklar 40’lı yılların baş tacı idi. Eh, dönemlere özgü stiller denince orada yer alan Yengeç burcu kadınına da saçından makyajına dönem kadınlarını yansıtan Taylor Swift’in makyajını öneriyoruz. Taylor’ın odak noktası ise eyeliner’lı gözleri…

Jennifer Lawrance Parlaklığı ile Aslan Burcu Kadını

Aslan burcu kadını için dikkat çekmek nefes almak kadar doğal olduğu için aslında şık ve parlak makyaj yapan tüm ünlüleri ona önerebiliriz. Özellikle simli farlar, ışıltılı yanaklar ve parlak dudaklar onun vazgeçilmezi. Mükemmel makyajın dünyadaki temsilcisi Jennifer Lopez’i herkes örnek alıyor ancak biz Aslan burcu kadınına JLO’nun adaşı ünlü oyuncu Jennifer Lawrance’ı öneriyoruz. Jennifer’ın makyajı her daim eğlenceli ve etkileyici olduğundan ışıltı seven Aslan burcu kadınına en uygun ünlü o bize göre.

Olivia Palermo’nun Toprak Tonları Başak Burcu Kadınının İzinde

Çok özel gecelerde bile makyaj stilinden taviz vermeyen, sakin ve zarif tonları her daim dikkat çekici göz makyajı ile pekiştiren Olivia Palermo kesinlikle Başak burcu kadınına özel bir makyaj yapıyor. Dudakları natürel tonlarda gezinen Olivia göz makyajında ise göz rengi ile uyumlu kahverengi tonlarını tercih ediyor. Göz kapağı üzerinde ise mutlaka eyeliner kullanıyor. Başak kadınının düzenli ve detaycı kişiliği ile uyumlu olan sade makyaj stilini en iyi uyarlayan Olivia Palermo olduğu için Başak kadınlarına onu öneriyoruz. Bu makyajın odak noktası sade ten rengi içeren yüz ile natürel göz makyajı…

Terazi Burcu Kadını İçin Kusursuz Makyaj Stili ile Bella Hadid

Giyim tarzlarına olduğu kadar saç ve makyaj stillerine de özen gösteren Terazi burcu kadınları için kusursuz makyaj stili her zaman tek önerimizdir. Çünkü onun estetik bakış açısı fazlasıyla iyi olduğundan hata kabul etmeyen bir yapısı var. Ayrıca zarif ve zevkli olduğu için giyim zevkini pürüzsüz makyaj ile destekliyor. Eh, bu kadar bilgiden sonra neden Bella’yı önerdiğimizi anlamış olmalısın. Bella her zaman kendisini daha da çekici gösteren eyeliner ile makyajını yaptırıyor. Kedi gözü, kuyruklu, kuyruksuz, yarım, kalın, ince tüm çeşitleri deniyor. Onun dışında ise ten makyajı da hep aynı olan Bella sadece gideceği davete göre rujunun renginde oynama yapıyor. Bu makyajın odak noktası ise eyelinerlı gözleri.

Dumanlı Gözlerin ustası Kendall Jenner ile Akrep Burcu Kadını

Bakışlar ve gözler demişken bu makyajı fazlasıyla sahiplenen Akrep burcu kadını özellikle dumanlı göz makyajından vazgeçemiyor. Gündüz, gece, öğlen, davette ya da sıradan bir günde bile göz makyajı olmadan asla dışarı adım atamayan Akrep kadınları için kendisi de bir Akrep burcu olan Kendall Jenner’ı öneriyoruz. Özel gecelerde en koyusunu, günlük hayatında ise gri farı hafifçe uygulayarak kullanan ünlü model çok nadir olarak kırmızı ruj sürdüğünde gözlerini eyeliner ve maskara ile tamamlıyor. Fakat Akrep kadınının makyajının odak noktası kesinlikle gizemli ve seksi bakışlarını tamamlayan göz makyajı.

Maskara Aşığı Yay Burcu Kadını İçin Selena Gomez

Bir iddialı göz makyajı da Yay burcu kadınına gitsin. Fakat bu sefer göz makyajında tek dikkat çekici nokta bolca uygulanan maskara. Yay burcu kadınlarının özgürlüklerine düşkün ve her an bir yerden bir yere gidebilir olan ruh halleri zaten aşırı makyaj yapmalarına izin vermiyor. O nedenle çoğu zaman tek bir maskara Yay kadınları için yeterli oluyor. Özel günlerde tıpkı Selena Gomez gibi göz makyajını dumanlı makyaj ya da ruj renklerine göre o tonlara yakın bir makyaj ile tamamlasa da günlük hayatında bir maskara her zaman yeter Yay burcu kadınına.

Oğlak Burcu Kadını İçin Ağır Başlı Makyaj Stili ile Emma Stone

Her ne kadar saç şeklini ve rengini sık sık değiştiriyor olsa da makyaj stilinde çok fazla değişiklik yapmıyor ünlü oyuncu. Her daim dudaklarının ya bir ton koyusu ya da ten rengi ile uyumlu olan turuncu rujlardan vazgeçmeyerek makyaj stilini belirlemiş oluyor. Bu tutarlı ve renk seçimindeki ölçülü ve dozunda olan tavrı tam Oğlak burcu kadınına uygun olduğu için Emma Stone’un tüm makyaj stillerini Oğlak kadınlarına öneriyoruz. Çok özel gecelerde göz makyajını minimum düzeyde tutarak bordo ruj bile sürebilirsin. Oğlak kadının makyajında odak noktası kesinlikle ruj seçimidir.

Sıra Dışı Kova Burcu Kadınına Sıra Dışı Bir Kadın Kristen Stewart

Oynamayı tercih ettiği filmlerden makyaj stiline, giyim zevkinden ruh haline kadar her alanda sıra dışı ve özgür ruhlu olan Kristen için hiçbir zaman tek bir stil var olmadı. Her alanda alternatifleri görmeyi tercih eden ünlü oyuncu bu özelliği ve makyaj seçimindeki yenilikçi tavrı ile kesinlikle sıra dışı Kova burcu kadınına göre. Özel gecelerde pırıltılı farlardan koyu renk göz makyajına uzanan çeşitliliği, çoğu zaman göz makyajındaki abartıyı rujsuz dudakları ile eşitlemesi onun en önemli özelliği. İşte tam da bu nedenlerle makyajın odak noktası abartılı gözler olan Kova kadınına Kristen Stewart’ı öneriyoruz.

Romantik Pembelerin Sahibi Margot Robbie ile Balık Burcu Kadını

Balık burcu kadınının makyajının odak noktası kesinlikle pürüzsüz ışıltıdaki teni ile pembe allığıdır. Göz makyajı gideceği yere göre koyu, açık, ışıltılı ya da silik, ruju ise parlak, mat ya da ıslak olabilir. Onun için değişmeyen bir şey varsa o da naifliğini ve romantikliğini simgeleyen pembe allığı olur. Pembe allık denince de bizim aklımıza son dönemlerin genç oyuncularından pespembe makyajları ile Margot Robbie geliyor. İşte bu nedenle Balık burcu kadınları Margot’un makyajından rahatlıkla ilham alabilirler.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.