Hangi Taylor Swift Şarkısı Hangi Burcun Şarkısı?

Kariyerinin ilk yıllarında gitarı elinde masum bir country sanatçısıydı. Daha o yıllarda şarkıları ve video klipleri ile gözleri üzerine toplamayı başardı. Ardı ardına gelen ödüller ve rekorlarla da ayakları yere daha sağlam basmaya başladı. Country şarkılar yerini sıkça gündeme geldiği erkek arkadaşlarına yazdığı göndermeli pop şarkılarına bıraktı. Çok sayıda ünlü sanatçıyla arası açıldı ve karşılıklı kılıçların çekildiği savaşlarda gözünü bile kırpmadı. Ve o artık bugün pop dünyasının yılan emojisiyle anılan dişli yıldızı. Peki, hangi Taylor Swift şarkısı hangi burcun şarkısı?

Koç – End Game

Koçlar karakterleri gereği asla arka planda kalmaz, kimselerin parmağında oyuncak olmaz. Elleri nasır tutsa da ilişkinin iplerini bırakmaz, kazanamayacağı mücadele içerisinde yer almaz. Kalbi aşkla yanıp tutuştuğunda dürüstlüğü bir kenara bırakmaz, kimselerin sözlerine kulak asmaz. Doğrudan flörtüne gider, “Senin son oyununun ve ilk oyuncun olmak istiyorum” der. Şartlar ne kadar aleyhine görünse de oyunun sonunda mutlaka istediğini elde eder.

Boğa – You Belong With Me

Uzun soluklu bir ilişki için olmazsa olmazlar neler? Sabırla beklemek mi, aşkla sahiplenmek mi, kendine güvenmek mi? Tüm bunlar aslında Boğaları Boğa yapan özellikleri. Sevdikleri kişi söz konusu olduğunda içten içe kendilerine ait olduğunu da kimselerin onu kendisi kadar sevemeyeceğini de sevdiklerinin gözleri başkasında olsa da bir gün kendisini göreceğini de bilir. Ve o an geldiğinde “Sanırım senin nereye ait olduğunu biliyorum, sen bana aitsin…” diyebilir.

İkizler – 22

Yitip giden bir aşkın ardından gözyaşlarına boğulmak ya da günler boyu eve kapanmak İkizlerin tarzı değil. Ayrılık şokunu kısa sürede atlatır, üzerine dolabından hippi giysilerini geçirir ve soluğu gecelerde alır. Mutluluğu, özgürlüğü, şaşkınlığı ve yalnızlığı aynı anda hissederken eski sevgilileriyle dalga geçeceği ya da yabancılara aşık olacağı partilerde takılır. Üzülüp bunalmakla işlerin yoluna girmeyeceğini bilir “22’ymiş gibi dans etmeye devam edersek her şey iyi olacak” mottosuyla kalp kırıklıklarını gerisinde bırakır.

Yengeç – Love Story

Günümüzde hâlâ saf aşkın var olduğuna inanan burçlardan biri Yengeçler. Nereye giderlerse gitsinler, kimlerle karşılaşırsa karşılaşsınlar, ruh eşlerinin bir yerde onları beklediğini yüreklerinin derinliklerinden hissederler. Sezgilerine güvenip etraflarına bakındıklarında ise kendilerini bir Romeo ve Juliet hikayesinin içerisinde bulabilirler. Gözler ilk karşılaştığında “Bu bir aşk hikayesi, sen sadece evet de” diyebilirler.

Aslan – Ready For It

Aslanların kalp atışları hızlandığında birileri kulağına fısıldar illa: “O can yakan tiplerden hiç bulaşma.” Bir Aslan aşık olduktan sonra isteyen istediğini desin, kimin umurunda? Hele ki bir ton kırık kalp bırakmışlarken arkalarında. Gerçek aşkı tek görüşte anlayan Aslanlar, “Her sevgilim bu karşılaştırmada yenilir” diyebilir, kendilerine geçmişleri sorulduğunda. Gözlerini daldan budaktan sakınmadıklarından ufak tefek zorluklar içlerindeki arzuyu biraz daha körükleyebilir olsa olsa.

Başak – Bad Blood

Aşk ön kapıyı çalarken de arka kapıdan kaçarken de çoğu zaman hazırlıklı olmak mümkün değildir. İnce bir kalp sızısıyla bir köşede yalnız başlarına kalan Başakların o an akıllarından geçen de kendi hatalarından başka bir şey değildir. İntikam arzusu ya da içinde büyüttüğü öfkesi kaçıp gidene değil, kendisinedir. Eski aşkını düşünürken “Senden nefret etmiyorum ama eleştirmekten, seni gözümde büyütmekten nefret ediyorum” diyebilir.

Terazi – Blank Space

Romantik Komedi türü filmlerden az buçuk aşinayız. Yakışıklı bir adam ve güzel bir kadın göz göze gelir ve aşkın fitili ateşlenir. Aşktan deli divane de olunur, kıskançlık krizleriyle ayrılık sözleri de havada uçuşur. Terazilerin aşk hayatlarında benzer senaryonun defalarca oynandığını rahatlıkla söylenebilir. Dış güzelliğin ve hataların baş rolde olduğu aşk hikayelerinde çoğu zaman Teraziler “Aman tanrım şu yüze bak, sen benim sıradaki hatama benziyorsun” diyebilir. İşin sonunun nereye varacağını ise tanrı bilir.

Akrep – Look What You Made Me Do

Attıkları her adımın sağlamasını iki kez yapan Akrepler, kolay kolay yaş tahtaya basmaz. Kimsenin kirli ayak oyunlarına malzeme olmayı da kendisine yakıştırmaz. Herkes ondan hata yapmasını beklerken tam zamanında ayağa kalkar, “Bir isim listem var ve seninki kırmızıyla yazılı, altı çizili” diyerek kendisine yapılanı kimsenin yanına kâr bırakmaz. Günü geldiğinde ise intikam ateşininin altına kibriti atar ve der “Bak ne yaptırdın bana

Yay – Shake It Off

Bakmayın siz Yayların hayatlarında olup bitenleri umursamadığına. Arkasından konuşulanlar bir şekilde ulaşır kulağına. Geç saatlere kadar dışarıdaymış, çok fazla flört ediyormuş, kimseyi elinde tutamıyormuş, insanlar konuşup duruyormuş… Namuslu geçinip yapmadığı kalmayan insanları mı takacaklar Allah aşkına? “Sahtekarlar oyun oynamaya devam edecek, nefret edenler nefret etmeye devam edecek, bense sadece boş vereceğim” deyip, her şeyi bırakırlar oluruna.

Oğlak – We Are Never Ever Getting Back Together

Oğlakların tahammül edemediği bir şey varsa o da bugün ak derken yarın kara diyebilecek tıynette insanlar. Özellikle de aşk hayatlarında. “Artık sıkıldım, bitirelim” dedikten sonra dönenler çok onların kapısına. Tamam barışalım dedikten sonra yeniden giden insanlarsa yeter sinirlerini hoplatmaya. Bir kez daha kapıları çalmaya görsün “Asla ama asla yeniden bir araya gelmeyeceğiz” diyebilirler karşısındakinin suratına. Zira geri dönmek ya da aynı şeyleri tekrarlamak yazmaz onların lügatında.

Kova – I Knew You Were Trouble

İnsanı gözünden tanıyan Kovalara insan sarrafı demiyorlar boşuna. Ne yalan dolana eyvallahları var ne de basit aşk oyunlarına. İlişkinin sonunu kestirip adam atmaktan çekinmeseler de içinde boğuluyormuş gibi hissettikleri aşklarda uzun uzun yaşayamazlar daha fazla. “Daha içeri girer girmez biliyordum sen bir baş belasıydın” derken bile bir kez daha ne kadar haklı olduklarını görürler her şeyin sonunda.

Balık – Mean

Balıklar ilişkilerinde çoğu zaman alttan alan, zorluklara karşı göğüs germek zorunda kalan taraf. Sevdiği esip gürlediğinde sakinleşmesini bekleyen, empati kurup şefkatiyle besleyen, her şeyi yeniden yoluna koymak için durup didinen. Peki, nereye kadar? Bir yerde onların da şalterleri atar sonunda. Onlar temiz kalpleriyle layığını bulur da, arkalarında bıraktıkları iflah olur mu bir daha? Ayrılık konuşmalarında “Ben bir gün büyük bir şehirde yaşayacağım, oysa sen hep kaba biri olarak kalacaksın” diyebilirler hatta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.