Hangi Şehrin Stili Burcuna Uygun?

Moda endüstrisinde sözü geçen 4 büyük şehir var. Paris, Milano, New York ve Londra. Peki hepsi bu kadar mı? Hayır! Tüm dünyanın takip ettiği bu şehirlerin dışında kalan ve moda sektörüne özellikle sokak stiliyle damgası vuran şehirler de var. Senin için bu kare as yanına 8 şehri daha ekleyerek burçlara uyarladık. Bakalım senin burcunun şehri hangisi?

Koç Burçlarına New York Stili

Şehrin canlılığı ve hareketi sokakları Koç burcunun coşkulu tavrı ile uyuşuyor. Sokak tarzını en iyi yansıtan değerleri hip-hop müzik ve graffiti kültürü. New Yorklu kadınların rahat, canlı ve güçlü stilleri moda dünyasına ilham olduğu kadar Koç burcuna da ilham veriyor. Çabasız ve cool şıklık için New York kadınlarının tercihi olan deri ceketler, spor ayakkabılar, beyaz gömlekler, sweatshirtler ve kalem etekleri tarzına uyarlayabilirsin. Ayakkabı tercihinde topuksuz botlar, sneakerlar ve spor ayakkabılar ilk tercihin olmalı.

Boğa Burçlarına Berlin Stili

Zevkli ve kaliteli giyinmeyi seven, ancak aynı zamanda rahatlığı da ön planda tutan Boğa burcu kadınına Berlin sokak modasını takip etmesini öneriyoruz. Sokak stilinde farklılıkların en zengin olduğu şehir olarak bilinen Berlin, Boğa burcuna sportif bir şıklık yaratması için yardımcı olabilir. Uzun kaşmir ya da yün elbiseler ile spor ayakkabı, oversize kazak ile skinny pantolon ya da kumaş pantolon ile bomber ceket kombineleri Boğa burcu kadınlarına hiç şüphesiz çok yakışacak. Palto seçiminin ise genellikle uzun ve oversize olmasına dikkat etmekte yarar var.

İkizler Burçlarına Kopenhag Stili

Hareketli ve çeşitlilik arayan İkizler burcu kadını için Kopenhag stili biçilmiş bir kaftan! Unisex giyinmeyi tercih eden İkizler burcu kendini bu şehirde bulduğunu hissedebilir. Oversize, boğazlı ya da erkek kazaklarının hepsi bu şehirde çok popüler. Arada bir şık bir topuklu giymeye itirazı olmayan İkizler burcu, genellikle spor ayakkabı tercih eden Kopenhag’ın modern, rahat ve farklı stilini kendi tarzına rahatlıkla uyarlayabilir. Özellikle kalem etekler ile spor ayakkabı ve erkek kazağı, oversize kazak, kumaş pantolon ve topuklu ayakkabı ya da spor ayakkabı, bol kazak ve jean kombineleri yaparak, hayranlık uyandırabilir.

Yengeç Burçlarına Paris Stili

Romantik Paris şehri kadınları her zaman şık ve zarif olmayı çok iyi biliyorlar. Hiç vazgeçmedikleri Breton çizgileri, bellerini vurgulayan elbise ya da etekleri, şapkaları, mini topukları ya da babet ayakkabıları, bilekleri görünen pantolonları, erkek reyonundan alınmış Blazer ceketleri ile feminen görünmeyi her zaman başarıyorlar. Paris, evde rahat, dışarıda ise kadınsı ama abartılı olmayan tarzı ile Yengeç burcu kadınının takip etmesi gereken tek şehir diyebiliriz.

Aslan Burçlarına Madrid Stili

Etek ceket kombinesinden, günlük stile kadar her tarzı barındıran bir şehir Madrid. Aksesuar düşkünü, farklı kesim ceketlerden pantolonlara kadar her tarzı benimseyen, tek bir stille kendini kısıtlamayan, her modelden tam bir ayakkabı fanatiği olan ve diğer burçlardan daha gösterişli giyinmeyi tercih eden Aslan burcu kadınına Madrid sokak stilini öneriyoruz. Madridli kadınlar, Aslan burcunun ihtişamlı ve gösterişli halini, lüks paltolar, topuklu ayakkabılar ya da pahalı çantaları ile özdeşleştirebilirler.

Başak Burçlarına Seoul Stili

Kusursuz, detaycı, derli toplu ve temiz giyim stiline sahip olan Başak kadını Güney Kore’nin Seoul kentinden ilham almalı. Sakin ve minimal bir stili olan Seoul şehrinin genç kadınlarının etek tutkusu en üst seviyede. Özellikle midi boyda düz kesim etekleri tercih eden bu şehrin kadınları üzerlerine ise kazak, tişört ya da hırka giyerek stillerini tıpkı Başak burcu kadınları gibi minimal düzeyde tutmayı çok seviyorlar. Ayakkabı tercihlerinde kısa topuklu botlar ile spor ayakkabıların dışına çıkmayan Seoul, Başak burcunun alçakgönüllü duruşuna da çok yakışıyor.

Terazi Burçlarına Milano Stili

Estetik bakış açısı Terazi burcu kadar geniş olan başka bir burç olmadığı gibi, Milano gibi başka bir şehir de yok. Estetik mimari ile öne çıkan Milano şehri kadınları şıklık ve zarafeti birlikte harmanlayarak mükemmel bir tarz yaratıyorlar. O nedenle Terazi burcu kadınlarının örnek alması gereken stil hiç kuşkusuz İtalyan stilidir diyebiliriz. Milanolular, romantik çiçekler ve desenleri bazen şık bir bluz ya da sıradan bir body ile kombine ederek dengeli bir stil yaratabiliyorlar. Henüz kendi tarzını oluşturmamış bir Terazi kadını, gönül rahatlığıyla romantik İtalyan kadınlarından ilham alabilir.

Akrep Burçlarına Londra Stili

En az Akrep burcu kadar siyah renge âşık olan Londralı kadınlar, siyah ve koyu tonları yaz kış tarzlarına uyarlamaktan hiç çekinmiyorlar. Dekolte sevmeyen ama dozunda seksiliğe de asla hayır demeyen İngiliz kadınlarını, Londra’nın buz gibi kış havasında bile çorapsız ve yırtmaçlı bir etekle görmek şaşırtıcı olmaz. Fakat üstüne ne giyerse giysin bir yerde mutlaka siyah bir dokunuş yapacaktır. İşte bu bile gizemli ve tutkulu Akrep burcu kadınının Londra sokak stilini uyarlaması için yeterli bir sebep.

Yay Burçlarına Moskova Stili

Gezmeyi, görmeyi, farklı kültürleri incelemeyi seven bir burç olan Yay Burcu, etnik desenlere fazlasıyla değer veren Moskova sokak stilinden etkilenmesin de neden etkilensin? Dozunda sade bir şıklığı, etnik bir gömlek, palto ya da ceketle taçlandırmayı çok sever Rus kadınları. Tıpkı özgür ruhlu Yay burcu kadınları gibi, onların da marka kaygıları yoktur. Tek uyuşamadıkları nokta ise Rusların topuklu ayakkabıdan, Yay burcu kadınlarının ise rahat ayakkabıdan vazgeçememesi olabilir.

Oğlak Burçlarına Stockholm Stili

Kim demiş Oğlak kadınları sadece döpiyes giyer diye? Tamam, döpiyes ve takım elbise, koyu renk takımlar, beyaz gömlekler onun imzasıdır fakat Oğlak kadınları sade bir elbise ile aynı renkte palto ile herkesi kendine hayran bırakabilirler. Siyah kumaş şort ve kaşmir kazakla kombine ettikleri parçaları kamel rengi oversize palto ile giyip göz kamaştırabilirler. Jean giydiklerinde ise beyaz gömlek ya da tişört ile blazer ceketler her daim kurtarıcılarıdır. İşte tüm bu bahsettiklerimiz Stockholm sokak stilinde bulunuyor. O nedenle Oğlak kadınlarına İsveçli kadınları takip etmelerini öneriyoruz.

Kova Burçlarına Tokyo Stili

Hızla değişen yapısı ile sadece Uzakdoğu’da değil farklı ülkelerde yaşayan tasarımcıları da kendine aşık eden bir stili var Tokyo’nun. Tokyo denince akla avangart ve kombine edilmesi zor tasarımlar gelse de Japon kadınları, giyim tarzları ve sıra dışılıkları ile yalnızca Kova burcu kadınlarını değil, tüm dünyayı hakimiyetleri altına alacak gibi duruyorlar. Hacimli kostümler, kat kat giyilen dökümlü kıyafetler, çoğu insanın giyerken beş kez düşüneceği trençkotlar ya da ceketler, bazen maskülen bazen de zarif olabilen bir stile sahip Tokyo kadınları için gayet normal. Ne kadar çılgınca olursa olsun kendine uyanı giymek gibi bir tarzları olan Kova kadınları, Tokyo stilinden rahatlıkla ilham alabilir.

Balık Burçlarına Amsterdam Stili

Amsterdam, küçücük bir ülkede yer alan bir şehir olsa bile, zengin kültürel yapısı ve sokak stili ile tüm dünyada takip edilen bir başkent. Hatta efsanevi bir sneaker markasına da ev sahipliği yapıyor. Fakat Amsterdam kadınları sadece sneaker giymiyor. Zaman zaman onları topuklu ya da spor ayakkabılarla da görebiliyoruz. Sadece bu seçimleri bile moduna göre giyinen Balık burcu için yeterli. Balıklar da, tıpkı Amsterdamlı kadınlar gibi, mutlu ve şık olmak istediklerinde topuklu ayakkabı, deri tayt ve palto ile hoş bir kombin yaratırken, modları düşük olduğunda ya da yorgun olduklarında ise sneakers, bir kot ve gömlek tercih edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.