Hangi Kırmızı Halı Ünlüsünün Stili Seni Yansıtıyor?

Oscar, Cannes, Emmy, Bafta, Met gibi dünyanın en ünlü kırmızı halılarını düşün. Birbirinden ünlü oyuncular, müzisyenler, yazarlar, yönetmenler hepsi de en şık, en güzel olmanın, en iyi aksesuarlara, saça ve makyaja sahip olmanın peşinde. Bazen şık bazen de rüküş seçilmeleri onların ya da stilistlerinin seçimlerine bağlı. Kırmızı halı geçitlerinden bize düşen şey ise önemli davetlerde, kına gecelerinde, düğün yemeklerinde, kendi nişanımızda veya arkadaşlarımızın nişan ya da düğünlerinde benzer elbiseleri yaptırmak ya da almak. Böyle gecelerin dedikodu geceleri olduğunu herkes bilir. Kim ne giymiş, ne takmış, makyajı nasılmış… gibi bir sürü konuşmaya malzeme olmak işten bile değildir. Eh, hal böyle olunca en doğru seçimi yaparak kem gözleri çatlatmak en güzel his olur çoğu zaman.

Sen de gittiğin davetlerde stilden şıklıkla bahsedilsin istiyorsan ünlülerin kırmızı halı seçimlerinden yararlanmalısın. Tabii en doğru seçimlerden. Gidip çoğunlukla rüküş seçilen Merly Streep, Glenn Close, Salma Hayek ya da Rachel Weisz gibi yanlış elbiseler tercih etmeni istemeyiz. O nedenle her burcun özelliklerini dikkate alarak hazırladığımız ünlü yıldızların seçimlerini dikkate alarak aynısı olmasa bile benzer kumaş seçimlerinden yapabilirsin. Hazırsan başlıyoruz…

Koç Burcu Kadını İçin Tilda Swinton

O bir ikon! Bağımsız ve güçlü bir kadın Tilda Swinton. Kırmızı halıdaki cesareti, kimseyi umursamadan ve asla trendlerin bağımlısı olmadan tercih ettiği seçimlerle hep bir numara. Henüz kendisini rüküş görmedik. Çoğunlukla maskülen feminen bir tarzı var. İşte bu da Koç burcu kadının stili ile birebir uyum sağlıyor. Dekolte sevmez ama tercih ettiği renkler, elbise ve etek kesimlerinde atletik vücudunu orantılamak için yarım balık formlu seçimleri, onun başkalarının fikrine ya da moda trendlerine ihtiyacı olmadığının en büyük göstergesi. Her daim kendi kendini motive eden canlı ve cesur seçimlerle görüyoruz ünlü oyuncuyu. Sadece bu üç özelliği bile stilinde Tilda’nın izinden gitmek için yeterli.

Boğa Burcu Kadını İçin Charlize Theron

Kırmızı halı geçitlerinde bir Charlize Theron gerçeği var. Gözlerimizin sürekli ne zaman gelecek diye aradığı, her Dior seçiminin farklı güzellikte, zarafette ve şıklıkta olması onun mu stilistinin seçimi mi bilemiyoruz ama eğer Boğa burcu kadınıysan, duruşundaki asalet, aksesuarları ve kıyafetleri ile kırmızı halı söz konusu olduğunda hep şıklar arasına giren Charlize’ın seçimlerinden kendine uygun olanları tercih edebilirsin. Ünlü oyuncunun tek kötü yanı değişime kapalı olması. Hatta o kadar temkinli yaklaşıyor ki bazı kırmız halı geçitlerinde artık dekolteyi ya bacak ve göğsünde aynı anda vereceğini ya da hiç dekoltesi yokmuş gibi duran fakat sırtı tamamen açık bir tercih yapacağını ve mutlaka fiyonk ve uzun kuyruk kullanacağını biliyoruz. Değişime kapalılık senin de bir özelliğin olduğu için yabancılık çekmeyeceğini düşünüyoruz.

İkizler Burcu Kadını İçin Blake Lively  

Blake Lively çoğu zaman şık seçilse de onun en sevdiğimiz yanı trenleri her zaman takip etmesi fakat birebir uygulamak yerine değişime açık olarak kendine uyarlaması. Tıpkı senin gibi. Onu her kırmızı halı seçiminde vücudunun en güzel yerine dikkat çekmesi ile tanıyoruz. Göğüsler, ince beli ve saçı en zaman vurgulanıyor. Kostümü ister balık formlu ister düz kesim ister kabarık bir elbise olsun onun için renk kavramı çok önemli. Asla tek bir renge bağımlı değil, denemekten hiç çekinmiyor. Çift rengi en az bir İkizler burcu kadınıymışçasına rahatlıkla kullanıyor. Bu kadar övgüden sonra stilini bir incele bakalım beğenecek misin?

Yengeç Burcu Kadını İçin Natalie Portman

Eski tarz, vintage görünümlü ya da belirli dönemlere ait olan elbiselerle davetlere katılmayı çok sevdiğini biliyoruz. Özellikle belden oturmalı elbiseler, drapeler, puantiyeler, pembeler senin vazgeçilmezin. Sen geçmişe takılı kaldığın için elbiselerinin ruhunun da geçmişten gelmesini istiyorsun. Geleneksel bir Yengeç burcu kadını olduğunu bildiğimiz için minimum düzeyde dekolte sevdiğini de biliyoruz. Senin için şıklık her zaman zarif olmalı, seksi değil. Dekolteyi straplez yaka seçimleri ya da V şeklinde sırtının yarısına kadar olan sırt dekoltesi olarak kullanıyorsun. Eğer sen de tam olarak anlattığımız gibi bir Yengeç burcu kadınıysan, Natalie Portman’ın eşsiz Valentino Couture ve Dior kostümleri gibi zarif ve vintage seçimlerinden ilham alabilirsin.

Aslan Burcu Kadını İçin Jennifer Lawrence

Dikkat çekici, gösterişli ve hayat dolu Aslan burcu kadınına önerimiz her kırmızı halıda kendinden ve sıcakkanlı hareketlerinden söz eden Jennifer Lawrence’dan ilham alması. Çünkü ünlü oyuncu her ne kadar sürekli marka yüzü olduğu Dior Couture seçimleri yapıyor olsa da onun en parlak, en gösterişli, en ihtişamlı ve en görkemli kostümlerini tercih ediyor. İşlemeli kumaşlar olmazsa payet, payet olmaza kürk ya da tüy gibi materyallerden faydalanması da Aslan burcu kadını için biçilmiş kaftan. Sadece bu kadarı bile onun stilini takip etmen için yeterli.

Başak Burcu Kadını İçin Anne Hathaway

Nasıl başarıyor bilemiyoruz ama işlemeli ya da payetli kumaştan tasarlanmış kostümle bile iddiasız ve sade bir görünümü yakalamayı başaran bir ünlüyle karşı karşıyayız. Anne Hathaway her kırmızı halı geçidinde çoğunlukla siyah ve beyaza teslim oluyor. Nadir de olsa kırmızı tercih ediyor ama genelde uçuk tonlarda geziniyor. Bu seçimi de onun alçakgönüllü bir görünüm yakalamasını sağlıyor. Her ne kadar sade ve minimal seçimler yapıyor olsa da detaylarda kaybolan bir ünlü Anne. Her kostümünde bir hareket olmasını istiyor. Beli, göğsü ya da etek kesiminde olması fark etmez hareket olsun yeter. Bu onun detaycı ve mükemmeliyetçi kişiliği olmasından kaynaklanıyor. Eh, bu kadar anlattıktan sonra başka ayrıntıya ihtiyacın var mı güzel ve sade Başak burcu kadını?

Terazi Burcu Kadını İçin Nicole Kidman

Terazi burcu kadını için aklımıza henüz rüküş görmediğimiz ama sadece kendi için değil tüm otoritelerin zevkli, şık ve asil bir stili olduğunu düşündüğü Nicole Kidman’ı önereceğiz. Çünkü o Chanel, Dior, Valentino ya da Armani Privé markalarından hangisini tercih ederse etsin hep uyumlu, zarif ve şık. Belki dış görünüşünü fazla önemsemesinden kaynaklanıyor bilemiyoruz ama seçimlerinde kusursuz vücudunu vurguladığını ve henüz bir hatasını görmediğimizi belirtmek isteriz. İster vintage ister o yılın modası olsun, ne giyerse giysin en önemli kuralı zarif bir görünüm yakalamak. Bu kadarı bile senin için yeter Terazi burcu kadını…

Akrep Burcu Kadını İçin Angelina Jolie

Kusursuz bir tanrıça, kusursuz akıp giden bir görünüm, kusursuz kostüm seçimleri ile tam bir Akrep burcu kadınının yapacağı tercihler yapıyor Angelina Jolie. Kıyafetlerinde seksilik hep var ama asla onda fazla olmuyor. Çoğu zaman göğüs ve bacak dekoltesini başka ünlülerde fazla bulurken onda o kadar olağan karşılıyoruz ki buna biz bile şaşırıyoruz. Siyah ve beyazdan vazgeçmeyişi, seksi kırmızı ruju, gizemli buğulu bakışları ile tepeden tırnağa Akrep burcu kadınına hitap ediyor ünlü oyuncu. Angelina’nın tutkulu seçimleri senin de gözünden kaçsın istemiyoruz. Taklit etme ama mutlaka takip et!

Yay Burcu Kadını İçin Emma Stone

Modern, enerjik ve coşkulu biri Emma Stone. Bu özellikleri onun her seçimine yansıyor. Her ne kadar kırmız halı törenlerinde bir şık bir rüküş bulsak da onda en sevdiğimiz şey bir tarza bağlı olmaması. Öyle ki marka yüzü olduğu Louis Vuitton’dan bile sürekli farklı seçimler yapmayı başarıyor. Hep aynı stilde değil farklı seçimlerle şahlandırıyor görünümünü. Bu da onun risk almayı seven yanını ortaya çıkarıyor. Yay burcu kadınını ise en çok risk almayı sevmesi ve Oscar Töreni kırmızı halı geçidinde pantolon giyebilecek bir seçim yapacak kadar ileri görüşlü olması ile etkiliyor. Yalnız sana bir uyarımız var. Emma’nın her seçimi şık değil. Bunu dikkate almayı sakın unutma.

Oğlak Burcu Kadını İçin Cate Blanchett

Kraliçe Cate kusursuz bir stile sahip olan ünlü oyunculardan biri. Onu henüz rüküş görmedik. Hatta kırmızı halı geçitlerindeki kıyafet seçimlerinde özellikle en şık olmak için fazla hırslı olduğunu bile düşünüyoruz. Çoğu seçiminde ağır başlı olması ve olgun duruşuyla asaleti birleşince mükemmel bir görünüm çıkıyor ortaya. Siyah kostüm giymeyecek ve renkli bir elbise tercih edecekse o rengin mutlaka en pastel ya da uçuk tonunu tercih ederek ölçülü bir duruşum var diyor. Aplike aşkı, dozunda dekolteleri, hep aynı bileğe taktığı mücevher seçimleri ile tutarlı bir stili var ünlü oyuncunun. Tüm bu saydığımız özelliklerden dolayı sektörün en şık kadınlarından birinin stili senindir Oğlak burcu kadını…

Kova Burcu Kadını İçin Kristen Stewart

Kristen Stewart maskülen tavırları, sıra dışı hareketleri ve özgür ruhlu kişiliği ile stilinden yaşantısına, makyaj seçiminden hayat görüşüne kadar tam bir Kova burcu kadınıymış gibi hareket ediyor. Hiçbir zaman kırmızı halı da elbise giyilir, Cannes’da kadınların her zaman topuklu ayakkabı giyme zorunluluğu vardır gibi kurallara bağlı kalmıyor. Birçok ünlünün aksine bağımsız bir kişiliğe sahip olduğunu sürekli gösteriyor. Bu da kırmızı halı seçimlerindeki bildiğini okuyan tavra tamamen uyum sağlıyor. Senin de ruhunun böyle olduğunu bildiğimiz için Kristen Stewart senin rol modelin…

Balık Burcu Kadını İçin Elle Fanning

Balık burcu kadını için romantiklik ve zarafetten nasibini almış bir ünlü önermek zorunda hissediyoruz kendimizi. Çünkü Balık burcu kadınları, modern bir prenses edasında naifliği temsil ediyor bize göre. Pastel renkler, uçuşan kumaşlar, aplikeler, pembe renk elbiseler, çiçekler, şifon kumaşlar hepsi sanki Balık kadını için tasarlanmış. Hal böyle olunca da kırmızı halı geçitlerinin en romantik stili Elle Fanning’in tercihlerini senin için öneriyoruz.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.