Hangi Cümle Aslan Burcunu Öldürmeye Yetiyor?

Var mısın iddiaya? Severiz değil mi bu sözü? Düşünsenize çocukken yediğiniz tavuğun kemiğiyle başlamıştı bu efsane. Lades diye diye herkes yaşamıştır onlarca hikaye. Bünye alışıyor yani, demek istediğimiz asıl mesele o. Lisede oynadığınız bahisler, giriştiğiniz ruletler, bir adım ötesi Kıbrıs’taki kumarhaneler. Yok canım, abartıyoruz tabii ki. Fakat bahsedeceğimiz başka bir şey var. O da ne mi? Hırsın ve egonun birleştiği, otorite savaşlarının verildiği, sonunda pohpohlanmak için kazanılması gereken bir konu. Aslında bir cümle. Bazen sınırları zorlamak için bir neden, bazen ölümün kıyısından döndüren, belki de mezara gömdüren bir cümle: Sen bunu yapamazsın!

Tabii söylediğiniz insana göre de değişiyor etkileri. Düşünsenize egosundan yanıp tutuşan, janjanlı kürküyle patlamaya hazır bir bomba gibi ortalıkta dolaşan Aslanlara söylediğinizi. Sonucunu kestirebildiğinizi sanıyoruz. İster eşiniz olsun ister dostunuz, egolarının üzerine tehlikeli oyunlar asla kurmuyoruz! Şöyle bir örnekle açıklayalım: En yakın arkadaşınızla buluştunuz, koyu bir muhabbetten sonra lafınızı ortaya koydunuz: Kanka konuşuyorsun fakat lafla peynir gemisi yürümez, hadi yap da görelim! Kaçarak uzaklaşmak için sadece beş saniyeniz var. Yoksa Aslan burcu arkadaşınızın ateşi hem kendini hem de sizi yakar!

Peki Aslan durur mu yerinde? Egosuna yedirebilir mi? Tabii ki her şeyi yapar, yapamayacaklarının altına bile hiç düşünmeden elini sokar. İşte sorun da zaten orada değil mi? Narsistlik had safhada, kendini beğenmiş yavru aslanımız doruklarda! Yelelerini paraşüt yapmış kendisini güvercin zannediyor, cüssenize bakmadan resmen uçmaya çalışıyor. Belki biraz eğlence arıyor, belki otoritesi sarsılmasın diye çabalıyor. Korkak damgası yememek, kimsenin eleştirisine maruz kalmamak için öz güvenini sonuna kadar kullanıyor. Tabii imkansızı yaptığı da oluyor, kendi ateşinde yandığı durumlarda yaşayabiliyor. Kimi zaman hırsına yenik düşünüyor, kimi zaman galip gelip övünüyor.

Eğer siz de karakteriniz hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak, kendinizi daha yakından tanımak, taşıdığınız özelliklere Moyra farkıyla göz atmak isterseniz, hemen uygulamayı indirebilir, profil bilgilerinizi tamamladıktan sonra ücretsiz olarak nasıl bir yapıda olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Unutmayın, Moyra billir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.