Hangi Burcun Playlistinde Hangi Ezhel Şarkısı Var

Dijital platformlarda en çok dinlenen sanatçılar arasında hep onun adı geçiyor, genç neslin playlistinde hep onun şarkılarına rastlanıyor, televizyonda görülmese bile yayınladığı her video klibi olay oluyor. Bahsettiğimiz kişi çok açık değil mi? “Müptezhel” albümüyle son yılların en büyük çıkışını yakalayan Ezhel tabii ki! Alışılagelmişin dışındaki müzik ritimleri ve herkesin dillendirmekten imtina ettiği meseleleri şarkı sözlerinde incelikle işlemesi, onu ülkenin en ünlü rap yıldızı yapmaya etti. Merak ediyor musun, burcunun en sık dinlediği Ezhel şarkısı hangisi?

Koç – Geceler  

Korkularına teslim olup kaçarak yaşamak yakışmaz hiçbir Koça. Yaşam amacı çoğu zaman zayıf noktalarının üzerine yürümek olabilir ona kalırsa. Azminin zaferini de mutlaka alır eninde sonunda. Yenilgiye uğratılmak, en büyük fobisidir bir bakıma. İstediklerini elde edemediğinde ise “Kızmışım ben, kızmışım bir daha. Hırslıyım kaybettiğim şeyler hâlâ beynimin bir kenarında” diyebilir hatta. Başarılarının sırrı tam da burada!

Boğa – Felaket  

Boğalar bir kez aşık oldu mu yer yerinden oynar. Sevdiğiyle bir kez göz göze gelmeye görsün yüreğinde kıyametler kopmaya başlar. Aşk sarhoşuyken de içinden duygu dolu bir şair çıkar. “Güneşi gülüşüne nasıl sığdırdın? Döndürür kalbimi çöle. Gözünden akan yağmurlar, döndürür çölleri sele” diye ilan-ı aşk edebilir sevdiğine. Kalbini artık başkasını kaptırdığında fark eder ki, durumu felaket felaket felaket…

İkizler – Kafa10

İkizlerin yaşam tarzı, hayata bakış açısı ve tavırları neredeyse herkesin dilinde. Bizim de söylemekten dilimizde tüy bitti, İkizlerin kafa yapısı benzemez kimseye. Sevdiği insandan da beklentisi yalnızca kendi enerjilerini yakalayabilmeleri yönünde. İlişkinin başında da açık der “Kurala murala ben gelemem. Orada dur ama der, yakala kafamı bana yeter” diye. Kuralsız ve özgür bir yaşam onların tarzı en nihayetinde.

Yengeç – İmkansızım

Duyguların ve mantığın amansız savaşında Yengeçler, hemen her seferinde duyguların yanında saf tutar. Sonucu ne olursa olsun bilir ki, kalbinin sesine kulak tıkamak kişinin yapabileceği en büyük hata. İmkansız aşklara sıkça düşmesinin nedeni de bu aslında, duygularını her daim ön plana almasında. Birine gönül verdiğindeki melankolik hallerini açıklayabilir: “Gece rüyalarımda gündüz düşümde. Hüznüm bir dövme gibi üzgün yüzümde. Mümkün mü gülmek aşka düştüğünde” sözleriyle.

Aslan – Şehrimin Tadı

Aslana ormanların kralı diyorlar ya. Eksik söylüyorlar, onlar bulundukları her ortamın kralı ve kraliçesi aslında. Onlara kalsa onayları olmadan kuş bile uçmamalı etrafta. Birileri bir şeye itiraz edecekse ya da sisteme kafa tutacaksa, bu Aslanlardan gelmeli yalnızca. Aksi halde diyebilir; “Kıralım kafa. Ben de sözde kralım la, kralım lafta…

Başak – Hayır

Başaklardan herhangi bir konuda rızalarını almak için beklemeye gerek yok, yanıtları istisnasız “Hayır!” nasılsa. Birilerinin gönlü olsun diye, üzerinde düşünülmemiş kararları onaylayacak kadar toy bir kişilik değil sonuçta. “Hayır, yok yeter, hayır, hayır. Her taleplerine “Hay, hay” diyemem” diyebilir kolayca. İtiraz sesleri yükseldiğinde de yapıştırır cevabı; “Herkes istediğini sayıklar da ben reddedince niye ayıplanır?”

Terazi – Alo

Kendiyle baş başa kalmak, sokakları yalnız başına arşınlamak ya da eğlenceli etkinliklere yanında kimse olmadan katılmak pek Terazilerin tarzı değil. Bilir ki, ne yaşanırsa yaşansın hepsi yakınlarıyla o anı paylaştığı sürece güzeldir. Üstesinden gelemediği işlerde de “Çağırsam kankaları lazım yardımlaşmam. Koal koal koal koal koal koal” deyip, en önce arkadaş çevresinden medet umabilir.

Akrep – Küvet  

Kendine sınırlar çizip, ardında kalmak yakışmaz hiçbir Akrebe. Duygularının peşi sıra gidebilir her yere. İçinden geleni yaptıktan sonra ne bir ukde ne de bir pişmanlık kalır geriye. Aşklarında da hep sonuna kadar gider, tutkularını dizginlemek yerine. “Seviştiğimiz her dakika çıkmaz aklımdan. Bana ne yaptın? Deli gibi bir şey oldum aşkından, isterdim ince belini saran o kemer olsam…” da diyebilir ancak orası ayrı bir hikaye.

Yay – Pavyon

Yayları yerinde tutabilene aşk olsun! Her günleri bir macera, her anları ayrı bir hikaye. Zira sürekli yeni bir deneyim, yeni bir keşif peşinde. Koca bir günü evde geçirmeye görsün, başlar hemen “Alemlere akmayak mı eş dost? Erasmus’lu ortamlara let’s go!” diye. Gece hayatının tozunu attırmak ya da şehrini sokak sokak dolanmak zaten onların nazarında yakın çevresiyle yapabilecekleri en iyi aktivite.

Oğlak – Kazıdık Tırnaklarla

Oğlaklar dışarıda kıyamet kopsa başını kaldırıp bakmaz, ne oluyor diye. İşleri başlarından aşkınken hele! Kaldı ki kendi öncelikleri dururken, başkalarının peşinden koşturmak niye? Çekemeyenlere de “İşim çok, gücüm çok. Uğraşamam egolarla” diyebilir sadece. Emekleri bir köşede dururken, öyle pabuç bırakacak değiller kimseye. Bilmezler ki Oğlaklar, tırnaklarıyla kazıya kazıya geldi bugünlere.

Kova – İyi Bil

Kovalar, elini eteğini her türlü işten çekip şöyle bir bakar hayata. Kimse farkında değil ama peşinden sürüklendikleri hedefleri, süslü hayalleri ya da öncelikleri hep boşuna. Yaşamanın anlamı gerçekten maddi çıkarlar için hırpalanmak mı Allah aşkına? Karşısına alır birini haykırır: “Her an para söz edilir, her an! Zenginler de para kölesidir ellâm. Onun için bu kadar savaş. Yaşamanın anlamı bu mu arkadaş?

Balık – Bazen

Herkes Balıkları duygusal ve ağlamaya meyilli görse de gerçekler sanılandan çok daha farklı. Çoğu zaman bilemez olaylar karşısında gülmeli mi yoksa ağlamalı mı? Derin duygu denizinden kararlıkla çıkmak değildir zaten herkesin harcı. Kendini anlat desen söylerler mutlaka; “Kafanda düşünceler, dürter her an güldürür bazen. Bazen deli eder ve sadece bazen zor gelir anlamak. Sallanasın gelir öylece boşlukta.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir