Hangi Burcun Erkekleri Eşinin Değil, Annesinin Tarafını Tutar?

Birçok erkeğin evlendikten sonra annesine daha düşkün olduğu söylenir. Bekarlık dönemlerinde evde tutulamayan ve ailesine yeterince zaman ayırmayan erkekler, düğünden sonra sık sık anneyle görüşür. Bazı burçlar vardır ki beşikten mezara kadar annesiyle çok yakındır. Onunla kurdukları bağdan ötürü gelin-kayınvalide arasındaki çatışmalarda annesinin tarafını tutar.

Yengeç

Yengeç burcu, Zodyak’ın duygusal burçlarından biri olarak aile bağlarına büyük önem verir. Bu kişiler özellikle anneye çok düşkün olurlar. Bebeklik dönemlerinden itibaren kendilerini koruyup kollayan bu fedakâr kadınlara büyük bir minnet duygusu besler ve hayranlık duyarlar. Empati yönleri gelişmiş olduğundan annelerinin çektiği sorunları anlar ve onlar kadar hissederler. Yengeç erkeği için hayatındaki kadınlar arasında annesi ilk sırada gelir. Ona karşı yapılan bir haksızlığa tahammül edemez ve çok bozulur. Eşinin annesine olan davranışlarında saygılı ve ölçülü olmasını ister. İki tarafın yaşadığı bir çatışmada objektif davranamaz. Haksız bile olsa annesinin tarafını tutar. Yengeç erkeği bu çatışmada arabuluculuk yapmak yerine eşini eleştirir. Annesiyle arasında büyük bir bağ olduğunu, kendisinin iyi niyetli yaklaştığını, ona karşı anlayışlı olması gerektiğini ifade edebilir.

Oğlak

Geleneklerine bağlı ve muhafazakâr erkeklerin çoğu bu burçlardan çıkar. Oğlak erkeği yaşamının büyük bir kısmını ailesi ve evinde geçirdiği için onlarla daha güçlü bağ kurar. Bu erkekler anneye Yengeç erkekleri kadar bağımlı olmasalar da alışkanlığın verdiği bir sadakat söz konusudur. Oğlak burcu erkekleri flört ilişkilerinde mantığını devreye sokar. Aklının “evet” dediği birine kalbi de “evet” diyecektir. Biriyle ciddi bir ilişki içindeyse evliliğe sıcak bakar ama iş bununla da bitmez. Eski toprak olan annesinin de fikrini almak ister, onun içine sinmeyen bir gelin adayına Oğlak erkeği de şüpheyle yaklaşır. Uygun bir kadınla yaşamını birleştirdikten sonra kuralların hâkim olduğu bir evlilik hayatını benimser. Annesi eve sık sık geldiğinde rahatsız olan eşine gelenekleri hatırlatır. Kaynana-gelin tartışmasında büyüklere saygıdan dem vurarak annesinin haklı olduğunu belirtir. Oğlaklar inatçı yapıları sebebiyle fikrinden dönmez, eşi bu vesileyle evi terk etse bile gururundan yanına gitmez.

Boğa

Toprak grubunun sakin ve ılımlı burcudur. Benzer özellikler gösterdiği Oğlak erkekleri gibi kuralcı olmasalar da geleneksel yapılarıyla dikkat çekerler. Aile hayatı onlar oldukça için önemlidir. Annelerine çok saygılı olan Boğa burcu erkekleri onların tasvip etmediği işlere bulaşmazlar. Evlilik konusunda iyice bir düşünüp öyle karar verirler. Annelerinin onayladığı bir aday daha çok içlerine siner. Bu beyler, iyi bir eş ve aile babası olur ancak eşi ve annesi arasındaki gerginlikte geleneksel davranırlar. Değişime kapalı olduklarından eskilere özgü bakış açısıyla tecrübeli ve emektar annelerin fikirlerinde haklı olduğunu düşünürler. Eşlerine karşı annelerini desteklemeye meyillidirler. Ancak yine de yönetici gezegenleri Venüs’ün etkisiyle tartışmalarda eşlerinin şimşeklerini üzerlerine çektiklerinde durumu yumuşatıp arabuluculuk yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.