Hangi Burcun Ağzında Bakla Islanmıyor, Hangisi Ser Verip Sır Vermiyor?

Kaçımız “Bak bunları sana anlatıyorum ama sakın kimseye söyleme” diyerek bir sırrımızı arkadaşımıza anlattık? Sonrasında belki “Neden anlattım sanki” diye gelen pişmanlık, belki 3. bir kişinin kulağına gideceğine yönelik tedirginlik, belki de paylaşmanın vermiş olduğu rahatlama. Sonuçta neden anlattığımız değil kime anlattığımız önemli. Çünkü nihayetinde sır tutmak önemli bir meziyet olsa da her burcun bu meziyete sahip olduğunu söylemek zor.

Koç

Eh işte: Sır tutma konusunda Koç için bir şey söylenecek olsaydı tamda böyle denirdi. Ona anlattığın şeyi bir başkasından duyma ihtimalin bir hayli yüksek olsa da onun da bu konuda eline su dökemeyeceği burçlar var!

Boğa

Adı güven ile yan yana yazılan Boğayla hemen her şeyi gönül rahatlığıyla paylaşabilirsin. Sen anlatmadıkça merak etmeyen, anlattığında ise onu kendi sırrı bilen Boğa, iş kendine geldiğinde ise kolay kolay bir sırrını paylaşmaz.

İkizler

“Açma sırrını dostuna, o da söyler dostuna” sözündeki dost kuvvetle muhtemel İkizler. Sırrını öğrenene kadar kırk takla atan meraklı ikizler, iş onu saklamaya gelince, ağzında bakla ıslanmıyor. Öyle ki eline bir megafon almadığı kalıyor.

Yengeç

Sevdiklerinin derdini kendi derdi bilen Yengeç yeri geldiğinde senin sırrını kendi sırrıymışçasına saklar. Hatta bu tür paylaşımlar ona kendini daha önemli ve özel hissettir, böylece aranızdaki bağ daha da güçlenir.

Aslan

Ağzı sıkılıkta sınıfını yüksek ortalamayla geçenlerden biri de Aslan. Ancak onun sır tutmak için bir şartı vardır; bunu bilen tek kişi olmak! Çünkü pek çok konuda olduğu gibi burada da özel, biricik ve her zaman ihtiyaç duyulan kişi olmayı ister.

Başak

Sır tutma konusunda Koçtan hallice olan Başağa bir şey anlatmadan önce şöyle bir durup düşünmek gerek. Öyle her bildiğini ortalığa saçmasa da konuyu 3. birine açıp açmayacağından emin olmak biraz zor.

Terazi

Etikete değil içeriğe bakan Terazi, bir sırrın saklanmasıyla değil saklanmaya değer olup olmamasıyla ilgilenir. Eğer susmayı gerekli görürse kimselere bir şey söylemezken, Önemsiz olduğunu düşünüyorsa herkese anlatmaktan çekinmez.

Akrep

Ser verip sır vermeyenlerde başı çekenlerden biri de ketum Akrep. Ona verdiğin sırrı kimseden duymayacağından emin olabilirsin. Fakat kimseye söylemese dahi yeri geldiğinde bu durumu tehdit olarak kullandığı da görülür.

Yay

Ağzında bakla ıslanmayanlar arasında Yaylar da var. Art niyetli olmasa da ona anlatılanı bir anda ağzından kaçırıverir. Üstelik bununla da kalmaz konunun hiçbir detayını atlamaz, gıybetin dibine vurur.

Oğlak

Her ne kadar “İki kişinin bildiği sır değildir” denilse de ikinci kişi Oğlaksa işler değişir. Sorumluluklarının sahibi Oğlaklar bir sırrı taşımanın da önemli bir sorumluluk olduğunun bilincindedir.

Kova

Arkadaşlığa bir hayli değer veren Kova, bunun bir gereği olarak dostlarının sırlarını kolay kolay paylaşmaz. Ancak kimi zaman çok yakın gördüğü arkadaşlarıyla kulaktan kulağa oynuyor olabilir.

Balık

Onunla bir sırrını paylaş sonra da unut gitsin. Adeta bir sır küpü olan Balık, gördüğünü duyduğunu kimseciklere anlatmaz. Sırf bu yüzden herkesin saklısını gizlisini bilir, bir sır verilecekse ilk çalınan kapı da onun kapısı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.