Hangi Burçtan Ne İçin Destek İstersin?

Kimi zaman bağış olarak gösterir kendini, kimi zaman şova müsait bir kampanya, çağırsan gelmez, yalvarsan kalmaz! Adı yardım, kendisi kaçak! En kritik zamanlarda ortadan kaybolan, olmasa da olur zamanlarında burnunda biten bir zamansız olsa da nerede ihtiyaca yönelik bir yardım eli var, açık adresini yazıyoruz! Burçların her derde deva özelliklerini öğrenip zamanı gelince şifa niyetine başvurabilelim diye, buraya bırakıyoruz!

Koç

Harekete geçmekte zorlananlar, oturduğu yerden kalkmaya enerji bulamayanlar, galiba bir fikrim var ama nasıl etsem de hayata geçirsem diyenler derhal bir Koç’un yardımına başvurup yol alın, zira girişilecek her tür yeni işin mimarı Koç’lar, canlandırır, vücuda şeker gibi gelir, kan akışını hızlandırırlar. Verilmesi gereken her kararı bir çırpıda veren Koç’lar, kriz anlarında aldıkları ani manevralarla çıkışı buluverirler. Kaos yönetiminde güçlük çeken, eli ayağı kesilenler alın yanınıza bir Koç, her karmaşadan tek parça çıkın. Hakkını arayamayan, arayıp da bulamayanlar; Koç’a azıcık dert yanın, hakkınızı bir koşu alıp gelir!

Boğa

Hayatın koşuşturmasından, metrobüsün kalabalığından, egzozun dumanından boğulanlar, saatlerce çalışıp dikili bir ağacı olmayan, parasını har vurup harman savuranlar; keyif nasıl yapılır, konfor nasıl sağlanır, para nasıl değerlenir, en yakın Boğa’ya sorun, uzun uzun dinleyin. Yemeğin lezzeti, güzelin hası, keyfin gıcırı nerede bulunur, param pul olmadan bütçem nasıl olur da korunur diyenler, hemen Boğa’ca yaşama buyursunlar!

İkizler

Harekete geçtim geçmesine de bu yol ayrımında çakıldım kaldım diyenler, İkizler’in karar mekanizmasından destek isteyin, doğru yönleri tayin edin, temponuzu hiç kaybetmeyin. Farklı yetkinliklerde insanlara ihtiyacı olanlar, kalabalık çevresinden ekmek çıkarmak için medet ya İkizler deyin, uygun network’leri yanınıza, arkanızı da sağlama aldığınız yolunuzda güvenle yürüyün. Sağ sola laf yetiştiremeyenler, etrafında olup bitenden bihaber gezenler, dili pek bir kemikli olanlar, İkizlerin bilgi dağarcığına, hoş sohbetine, kıvrak zekâsına başvurun! İki ortam, üç insan görürsünüz, havanız değişir!

Yengeç

Sevgi neydi, emekti diye sayıklayıp, Yeşilçam filmlerine saatler harcayıp, bir türlü şefkatin yolunu bulamayanlar, hani benim elimin lezzeti diye tüm marketleri karış karış gezenler, güven duygusundan bihaber gerilim hatlarında, kaygı çukurunda yaşayanlar, Yengeç evinin bahçesinde çocuklarıyla gününü gün eder, bir koşu ziline basıp neyse derdiniz anlatın! Yengeç’in derman olmadığı dert, sarmadığı yara yoktur. Empati uzmanı Yengeç, anlaşılmak isteyenlerin dekoderi olur.

Aslan

Aslan’ın el açan tebaasını geri çevirdiği, aman sırtını döndüğü görülmüş şey değil! Her tür konuda hep destek, tam destek ondan gelir. Ama derseniz, benim de çalımım çok, alımım bol olsun! Saçlarım şöyle parlasın, gözlerim ışıldasın; birkaç maske, cilt bakım ürünü, lens markası belki önerir, ama unutulmasın Aslan’lık doğuştan gelir!

Başak

Karmaşık problemler içinde allak bullak olanlar, dağınıklıklarda kaybolanlar, üstlendikleri sorumlulukları bir türlü nihayetlendiremeyenler hemen bir Başak analitik çözüm merkezi bulup, destek hattını arasınlar, tüm işlerini hale yola koyup, düzen tuttursunlar. Hayatını har vurup harman savuran, verimi bir türlü yakalayamayan, üretken olamayanlar, Başak mükemmelinin aklıyla akıllansınlar! Bir de şu dolaplarını toplayamayanlara Allah’ını seven Başak bir el atsın!

Terazi

Kavgaların içinde barışı mumla arayanlar, sosyal çevresindeki uzlaşmazlıklara bir türlü çare bulamayanlar Terazi’nin adil yargılarına güvenip, yönetmelerini uygulasın, küslüklere son versinler. İnsanları kırmadan derdini anlatamayan, kimseyi de üzmek istemeyenler, diplomasi nasıl yapılır, adres belli, tek yol Terazi! Bugün ne giysem diye her gün aynanın başında saatler geçirip, renk cümbüşü olup sokağa da çıkamayanlar, moda dergilerini de kafanızı da hiç karıştırmayın, Terazi’nin yolunu tutun!

Akrep

Bir kişiyi derinlemesine araştırmak isteyenler, ipin ucunu nereden tutacağını, araştırmaya neresinden başlayacağını bilemeyenler dedektif bir Akrep’in yardımıyla, yedi sülalesinden, anne kızlık soyadına, hakkında bilmek istediğiniz ne varsa fazlasını öğrenmeye hazır olun. Her şeyi olduğu gibi görüp, alt metinleri okuyamayanlar, aklı hinliğe ve dolambaca çalışmayanlar, bazen o da lazım dediğiniz anda, hayatta kalmanın bin bir yolu konusunda master yapmış Akrep’in akıl oyunlarına baş vurun!

Yay

Kendi dünyasında sıkışıp kalan, ilçe değiştirmeyi seyahat sayanlar, dünyaya kulağını açıp, gözünü dikip, harita önlerinde evinde oturanlar, acilen bir Yay bulup yol sorun, yordamını öğrenip rotanızı çizin. Önce ver elini Avrupa, ardından macera dolu Amerika! Özgürlük neymiş, insanlar çeşit çeşit miymiş, dünya nasıl da büyükmüş iyice öğrenin. Farklı kültürlere merakı olanlar, bir bilene sorsam da azıcık kültürlensem diye düşünenler, sorun, Yay engin bilgisiyle sizi aydınlatsın, ufkunuza yenilerini katsın! Nereden bakarsa baksın bardağın boş tarafını görenler de nasıl iyimser olunur, Yay’dan öğrensinler.

Oğlak

Kariyer hedefi, beyaz yaka hayali olanlar, çalışmaya bir kıyısından başlayamayan, başlasa da didinip kendini gösteremeyenler, hedefim belli nerde benim kalkınma planım diyenler, Oğlak’lardan feyz alın, başarı basamakları nasıl bir çırpıda tırmanılır iyi gözlemleyin, boş zamanlarınızda tatbikat yapmayı ihmal etmeyin. Oğlak’tan gerekirse bin ricayla başarıya giden yol kitabını ödünç isteyin, taktiklerini bir güzel öğrenin, sosyal hayatınıza uzunca bir süre ara verin ve gözünüzü zirveye dikin. Oğlak’lar aleminde ağlamayana meme yok!

Kova

Geleneklerin zincirlerinden bir türlü kurtulamayanlar, zamana ayak uydurmakta, teknolojiyi yakalamakta zorlananlar, bilgisayarın açma kapama tuşundan, Google dedenin arama motorundan gerisine cesaret edip meyledemeyenler, Kova’yı bulun, farklı bakış açılarıyla ufkunuzu açın, bugünü ezberleyip, yarına çoktan hazır olun! Akıllı telefon da neymiş yedim yuttum yok mu yenisi der, elinizde olanla yetinmez olursunuz! Hep mi aynı şeyler, yine mi klişe; düşüncelerine yelken açar, Kova’nın gezegeninde bilgiye boğulursunuz! Ne yapsam olmadı, bir türlü çözemedim dediğiniz problemlere en işe yarar alternatif yollar da Kova’da mevcuttur, aklınızda olsun.

Balık

Gerçeklerin basmakalıplığından, sınırlı varlıklar evreninden çıkamayanlar, içindeki gaddarı bir türlü susturamayanlar, Balık’ın kendine has galaksisine bir hafta sonu kaçamağıyla sınırları zorlayın, özgürlüğe kanat çırpmanın keyfine varın. Merhamet neymiş, kalp nasıl kullanılır, duygular ne işe yararmış, hissedip feyz alın, mantığınızı zaman zaman soğumaya bırakın. Bir de yanınızda yörenizde bir Balık varsa ve sezgilerine dayalı tespitler yapıyorsa, asla yabana atmayın! Kararsızlıklarınızı giderin, mutlu olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.