Hangi Burçtan Komşuya Dikkat Etmeli?

Atalarımız “ev alma komşu al” demişler ama hangi burçtan komşuya dikkat etmemiz gerektiğini söylememişler. En nihayetinde, mahremine girmese de kenarından köşesinden hayatına dair özel şeylere şahit olabilecek kişilerden bahsediyoruz. İyisine denk gelirsen ne âlâ ama kötüsüne denk gelirsen vay haline! Kavga ederken duvardan seni dinleyeni, apartmandan çıktıktan sonra toplanıp hakkında dedikodu yapanı ya da arabanı park ettiğin yer için oturup seninle saatlerce tartışanı gibi farklı farklı çeşitleri var sevgili komşularımızın. Peki ama en tehlikeli komşular hangi burçlardan çıkıyor? İşte dedikoducundan takıntılısına muhakkak uzak durulması gereken komşu türleri ve burçlarını 5’ten geriye sıraladık!

5- YENGEÇ

Tehlikeli komşular arasında belki de en masumu diyebiliriz. İyi gününde dünyanın en tatlı komşuları sıralamasında listenin başlarında yer alabilir. Ancak eğer bir gün kapını çalıp “Biraz tuzun var mı” diye soruduğunda “yok” cevabını alırsa gücenebilir ve sana küsebilir. Küsünce de derdini “pireyi deve yaparak” diğer komşularına anlatarak istemsiz lobicilik faaliyetleri yapar. Uzun bir süre nedeni anlamayabilirsin, ancak bir süre sonra konuya akıl yormayı da bırakabilirsin.

4- BALIK

Asıl amacı dedikodu yapmak değildir ama apartmandakiler ona bir şekilde derdini döküldüğü için herkes hakkında çok fazla şey bilir. Çoğu zaman bunları kimsenin kötülüğüne kullanmayacaktır ancak duygu durum bozukluğundan mütevellit damarına basıldığında veya çok sinirlendiğinde bilinçsizce “ağzını açması ve eteğindeki taşları dökülmesi” an meselesidir.

3- BAŞAK

Bir türlü aradığı huzuru bulamayan Başak burçları, komşuluk ilişkilerinde melek gibi gözükseler de armudun sapı, üzümün çöpü diyerekten her türlü problemi yaratabilirler. Evde köpek beslediğin için en çok problemi onunla yaşayabilirsin ya da çöpleri hangi saatte dışarı koyduğunun listesini onda bulabilirsin. Tabii ki apartmanın hijyeniyle ilgili her türlü detayın da sorumlusu üstlerine vazife olmasa bile onlarda saklıdır. Ha bir de, evinin ne kadar pis olduğu ile ilgili başka dairelere söyledikleri de cabası!

2- AKREP

En tehlikeli komşu burcu sıralamamızda ikinci sırada yer alan Akrep burcunun en temel problemi takdir edersiniz ki; kıskançlığı… Zırt pırt sana kahve içmeye gelmek istemesi büyük ihtimalle evine yeni eşya alıp almadığını kontrol etme dürtüsündendir. Boş zamanlarında komşu toplantıları düzenleyip, kim ne yapmış diye öğrenmelidir ki; kıskançlık yapacağı konuları biriktirsin.

1- İKİZLER

İlk sırada İkizler burcunun olmasına pek şaşırmadığına eminiz. Zira bir komşu olarak İkizler, mobese kamerasından farksızdır. Kim hangi daireye gelmiş, niye gelmiş, ne kadar kalmış gibi sorularının cevabı hep onda vardır. Hâl böyle olunca da iletişim süreci tek taraflı kalmıyor, bilgiler kaynaktan başka mecralara doğru hızla aktarılıyor. Bir de bu dedikoduları tatlı diliyle yapınca, kimse kendini “ay bana ne” diyerek geçiştiremiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.