Hangi Burçların Spora Yeteneği ve İlgisi Var?

Zodyak’ta hareketli burçların çoğu Ateş grubundadır. Ortak yönleri çok olan bu dinamik burçların doğuştan spora eğilimi vardır. Fizikleri atletik ve esnektir. Genelde ince yapılır olurlar. Bazıları hobi amaçlı bazılarıysa profesyonel olarak spor yapacak kadar yeteneklidir. Spora özel bir yeteneği ve ilgisi olan burçları görelim.

Koç

Yüksek enerjisiyle fiziksel hiçbir aktiviteden geri durmak istemeyen Koç burçları spora eğilimli ve ilgili olur. Fiziksel olarak güçlü olurlar ve motivasyonları yüksektir. Öğrencilik yıllarından itibaren enerjisini kanalize edecek bir mecra ararlar. Okul takımlarına, spor kulüplerine üye olan çocukların doğum haritasında genelde Koç burcu etkisi görülür. Yapacak hiçbir şey olmasa bile sokaklarda koşmak isterler. Yetişkinlik dönemlerinde de aynı hobileri sürdürürler. Agresif ve cesur yapılarını da göz önünde bulundurursak boks, judo, aikido, kick box gibi dövüş sporlarını yapmak onlar için oldukça zevklidir. Bunların dışında koşu, basketbol, voleybol gibi dinamik sporlarda da Koç burçları çok başarılıdır.

İkizler

Yerinde duramayan bu burçların zihni ve bedeni sürekli aktiftir. Hareket halinde oldukları birçok aktiviteyi severler. Koç burçları kadar olmasa da onlar da spora eğilimlidir. Genelde fit ve uzun boylu olurlar. Atletik yapıları sayesinde esnek hareket kabiliyetleri vardır. Entelektüel yönünden ötürü klişelerden uzakta sporlar daha çok ilgisini çeker.  Golf, polo, tenis, puz pateni oynamak için ideal kişilerdir. Futbol, basketbol, hentbol, voleybol gibi hızlı düşünme, stratejik maç kabiliyeti gerektiren sporlarda hızlı refleksleri sayesinde başarılı olurlar. Bu alanda sporcu olarak kariyer yapabilir, gazeteciliğe de ilgilerinden ötürü ilerleyen yaşlarda spor yazarı olabilirler.

Yay

Dünyaya gözünü açtığından beri hiperaktif olurlar. Fizik yapısı ve esnekliğiyle en atletik burç olduklarını söyleyebiliriz. Genelde ince, uzun yapılı ve kemikli olurlar. Sporla ilk temaslarında bile yeteneğiyle dikkat çeker, bu duruma kendileri bile şaşırır. Sadece vücut yapılarıyla değil ruhsal olarak da spora eğilimlidirler. İlgi ve alaka olarak skalaları geniştir. Adrenalinin yüksek olduğu riskli dağcılık, yamaç paraşütü, kayak, jogging tarzı sporlara bayılır. Farklı kültürlere ve felsefeye olan ilgilerinden ötürü yoga, reiki, tai chi gibi hareket ve mistizmin iç içe geçtiği sporlara da ilgi duyarlar. Sırf hobi amaçlı değil mesleki olarak da sporla ilgilendiklerinde başarılı olurlar.

Aslan

Bu burçların yukarıdakiler kadar direkt olarak spora eğilimi yoktur ancak eğlenceye olan zaaflarından ötürü keyifli bulduğu sporlarla ilgilenirler. Küçüklük dönemlerinde kendi yaş grubuna hitap eden sporların kurslarına giderler. Aslanların başta elleri olmak üzere fizik yapıları güçlüdür ve iri olurlar. Riskin fazla olmadığı keyif yönü ağır basan yüzme, pilates, yoga, kardiyo, trekking gibi sporları daha fazla tercih ederler. Genelde mesleki olarak değil hobi amaçlı yaparlar. Ayrıca dış görünümüne önem veren bu burçlar bedenlerini fit tutmak için de spor salonlarının yolunu tutarlar.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.